" سفیانی کیست ؟! "

سمبل شر
سمبل شر

حتما درباره سفیانی زیاد شنیدید. مخصوصا در شرایط امروزی منطقه خاورمیانه که اشخاص و گروه های زیادی ظهور کردن و تشخیص اینکه آیا این ها همون سفیانی هستن یانه رو سخت کرده. اما امروز قراره در این مقاله به بررسی این نظریات بپردازیم. البته قبلش یه شرح مختصری از سفیانی در روایات شیعه بیان می کنیم. این مطالب همه معتبرن و کسی رد شون نمیکنه. با سرچ در اینترنت می تونید منابع شونو پیدا کنید :

شرح مختصر از ویژگی های سفیانی

سفیانی مردی سرخ‌رنگ، بور، چشم آبی، پیشانی پهن و چهار شانه است و صورتی خشن دارد و اثر آبله بر صورتش مشهود است. نقطه سفیدی در چشمش هست که هر که او را ببیند گمان می‌کند که کور است؛ در حالی‌که این‌طور نیست و او خبیث‌ترین مردم است که هیچ‌گاه خدا را نپرستیده است و از نوادگان عثمان و نام پدرش عینیه و یا عنبسه می‌باشد.سفیانی به قدری بد‌دل و شکاک و سنگدل است که همسر خودش را که مادر فرزندانش است، زنده به گور می‌کند

سفیانی وقتی بیاد جنایات بزرگی انجام میده که محوریت اش نابودی شیعیان هست. به حدیث توجه کنید تا عمق کینه اش به شیعیان رو ببینید :

امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) در خطبه‌ای می‌فرمایند :
سفیانی به خاطر بغض و کینه و عداوتی که با آل محمد (صلی‌الله‌علیه‌وآله) دارد هر کس را بیابد که نام او محمد، علی، فاطمه، حسن، حسین، جعفر، موسی، فاطمه، زینب، مریم، خدیجه، سکینه و رقیه باشد به قتل می‌رساند

منبع : یزدی حائری، الزام الناصب فی اثبات الحجت الغائب،ج۲،ص۱۶۳

و همچنین این حدیث :

امام صادق (علیه‌السلام) در این زمینه می‌فرماید :
« منادا او ندا می‌دهد که هر کس سر یک تن از شیعیان را بیاورد، هزار درهم پاداش اوست و در این هنگام همسایه به همسایه حمله برده و می‌گوید این شخص از شیعیان است پس گردن او را می‌زند و هزار درهم جایزه می‌گیرد .»

منبع : شیخ طوس، الغیبه، ص۴۵۰، قم، مؤسسه
معارف اسلامی، ۱۴۱۱ هجری قمری

سفیانی در عراق و شام و.. به کشتار وسیعی اقدام میکنه و به دنبالش تجاوز و غارت هم میان. برای اثبات این موضوع اکتفا می کنیم به یک روایت :

سپس عراق را وحشت فراوان فرا می‌گیرد و پس از آن وارد زوراء - که همان بغداد است – می‌شوند و دست به کشتار وسیعی می‌زنند. سفیانی تا سه روز همه چیز را مباح اعلام می‌کند و شصت هزار نفر را می‌کشد و خانه‌هایشان را ویران می‌کنند و بعد از آن تا هجده روز اموال آنان را بین خود تقسیم می‌کنند.سپس به طرف کوفه و نجف می‌روند و هزاران دختر باکره را به اسارت می‌گیرند

منبع : صافی گلپایگانی ، منتخب الاثر فی الامام الثانی عشر، ج۳، ص۴۲۵، قم، مکتبه المرجع الدینی آیه الله العظمی الصافی الگلپایگانی، ۱۴۲۸ ه ق، چاپ دوم

" سفیانی هم اکنون زنده است ؟ "

برخی از افراد و گروه ها در جهان هستند که آن ها را همان سفیانی می دانند. برخی بر این باور هستن که این ها همون سفیانی هستن . حالا در ادامه می خونید که نگاه ها به چه گروه ها یا اشخاصی دوخته شده :

عزت ابراهیم ؛ معاون صدام

عزت ابراهیم دوری
عزت ابراهیم دوری
عزت ابراهیم دوری از فرماندهان نظامی عراقی است. او معاون اول سابق صدام حسین رئیس جمهور عراق و نایب رئیس شورای رهبری انقلاب عراق تا سال ۲۰۰۳ و اشغال عراق توسط آمریکا بود. وی مهم‌ترین مقام ارشد حزب منحله بعث عراق است که تاکنون توسط نیروهای ائتلاف و دولت عراق دستگیر نشده‌ است.

این شخص جزو کسانی هست که برخی اونو کاندیدای سفیانی بودن می دونند

گروهک داعش

پرچم داعش
پرچم داعش

از وقتی که داعش سر برآورد خیلیا باور داشتن این همون سفیانی هست. با توجه به نوع رفتارها و مناطقی که در اون ها قتل و تجاوز انجام دادند و با توجه به دشمنی شون با شیعیان احتمالات قوی تر شد که حتما اینها جریان سفیانی هستند.

اما هم اکنون این نظریه رد شده و طبق اسناد، داعش نمیتونه سفیانی باشه. بلکه میتونه پیش قراول سپاه سفیانی باشه که همه رفتارهاشون مانند سفیانیه.. برای اینکه بهتر پی به مسئله ببرید وارد لینک زیر بشین ( اینجا کلیک کنید )

ملک عبدالله دوم ؛ شاه اُردن

ملک عبدالله دوم بعد از وفات پدرش به تخت نشست
ملک عبدالله دوم بعد از وفات پدرش به تخت نشست

الان خیلی ها باور دارن این شخص واقعا همون سفیانی هست که منتظر آمدن اش ایم. برای اثبات حرف شون اسنادی هم میارن. مختصری از اسناد شونو می نویسیم :

امام صادق (ع) فرمودند:
اگر سفیانی را ببینی، او پلیدترین مردمان است؛ بور و چهره اش سرخ آبی است.

و با توجه به حدیث بالا این متن رو بخونید :

سفیانی بور و سرخ آبی است و چهره ای تا حدی شبیه به اروپايی ها دارد و چهره ی او با اکثر اعراب متفاوت است. نکته ی جالبی که درباره ی ملک عبدالله می توان دریافت، این است که چهره ی وی با اعراب تفاوت داشته و حتی شباهت کمی با پدرش ملک حسین دارد. این چهره ی متفاوت ملک عبدالله، به این دلیل است که مادر وی زنی انگلیسی است و به همین دلیل چهره ی او بور و سرخ آبي است و شبیه همان توصیفی است که روایات از چهره ی سفیانی کرده اند.

در بین صفاتی که در احادیث غیر معتبر وجود دارند، آبله رو بودن سفیانی یکی از نکاتی است که علاوه بر بحث ضعف سند، از نظر علمی نیز بعيد می باشد؛ زیرا بیماری آبله در سال 1979 در سطح دنیا ریشه کن شد و از آن تاریخ به بعد حتی یک نفر مبتلا به آبله شناسايی نگشت

ملک عبدالله اردن نسبت به شیعیان بسیار کینه می ورزد و در این میان بیش از همه از ایرانیان متنفر است. فراموش نمی کنیم که اولین کسی که عبارت « هلال شیعی » را بر سر زبان ها انداخت و از خطرناک بودن « هلال شیعي » سخن راند، ملک عبدالله دوم پادشاه اردن بود

ملک عبدالله پادشاه اردن طی اظهارات خود از اینکه دولت شیعی در عراق به روی کارآمده است، اظهار نگرانی کرده و آن را در راستای تشکیل هلالی از سرزمینهای شیعه ( هلال شیعی ) اعم از ایران، بخش اعظم عراق، بخشهایی از سوریه، لبنان و مناطق نفت خیز عربستان دانست. این سخنان ملک عبدالله نشان از کینه ی وی نسبت به شیعیان داشته و در حالی که هر روزه شیعیان بسیاری در عراق و نقاط دیگر جهان توسط گروههای تکفیری به شهادت می رسند، سخن او تلاشی در جهت آسیب بیشتر به شیعیان می باشد.

البته این نظریات رو عده ای رد کردن و میگن ملک عبدالله دوم هیچ ربطی به سفیانی نداره. چون با سایر احادیث در تضاد هست.

✍ فتنه ی جدید با حضور ملک عبدالله دوم

مدتی هم در همه جا میگفتن ملک عبدالله در واقع همون موعود هست و همه باید باهاش بیعت کنند . از جمله برخی مُفتیان عربی فتوا به این کار دادند :

( کلیک کنید جهت تماشای ویدیو )

https://www.aparat.com/v/PK98r

" سفیانی زنده است؟! + ویدیو "

در اینترنت تعدادی کلاینجایپ در این موضوعات هست که می تونید ببینید. خیلی جالبن. مثلا در یه جا گفته شده که حدود ۹۶ سال قبل متولد شده و شاهد بر این موضوع هم هست. لطفا کلیپ هارو تماشا کنید :

( کلیک کنید جهت تماشای ویدیو )

https://www.aparat.com/v/2X3JI/%D8%A7%DB%8C%D8%A7_%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D9%87%D9%85_%D8%A7%D9%83%D9%86%D9%88%D9%86_%D8%B2%D9%86%D8%AF%D9%87_%D8%A7%D8%B3%D8%AA_%D8%9F

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *