۴ فیلم DC که به لطف شخصیت جوکر اسکار گرفتند !

جوکر تاد فیلیپس تونست جایزه بهترین بازیگر نقش اول اسکار 2020 رو بگیره و تبدیل به چهارمین لایواکشن DC بشه که تا الان جایزه اسکار گرفتن. نکته ی جالب اینه که تو تمام این لایواکشن ها شخصیت جوکر حضور داشته است. داستان بلند جوکر تا رسیدن به اسکار زیبا بوده. در ابتدا شرکت برادران وارنر اصلا نمیخواست این فیلم روبسازه و در ادامه سالن های سینمای این فیلم کاهش یافت و این فیلم رو نشانه ی خشم و عصبانیت معرفی کردن.

اما در نهایت ، با وجود نظرات مختلف ، جوکر خیلی بیشتر از چیزی که همه فکر می کردن موفق شد. این فیلم با یک بودجه ی 55 میلیون دلاری توانست بیش از 1 میلیارد دلار فروش داشته باشد و تبدیل به پرفروش ترین فیلم درجه ی R شد و همچنین تنها فیلمی بوده که در درجه ی R از مرز فروش 1 میلیارد دلار عبور می کند. علاوه بر این ها جوکر تونست 11 نامزدی در  اسکار 2020 داشته باشه و نامزدی و بردن جایزه های دیگری مثل گلدن گلاب و بفتا برای این فیلم بدست آمد. هر چند این فیلم نتونست رکورد 14 نامزدی اسکار رو بزنه ، اما با 11 نامزدی پیشتاز این مراسم بود.

همراه گیمینو باشید :

جوایز جوکر در اسکار 2020 :

جوکر دیشب در مراسم اسکار تونست جایزه ی بهترین موسیقی متن ( ساخته ی Hildur Guðnadóttir ) و بهترین بازیگر نقش اول مرد ( Joaquin Phoenix ) رو ببره و تبدیل به چهارمین فیلم DC بشه که تونستن این جایزه رو ببرن.

سه جایزه ی دیگر رو تیم برتون ( بهترین کارگردانی هنری ) ، کریستوفر نولان ( بهترین تدوین صدا ، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد ) و دیوید آیر ( بهترین گریم و طراحی لباس ) گرفته اند. اما نکته ی جالبی که درباره ی این سه تا فیلم وجود داره اینه که شخصیت جوکر در سه تای آن ها وجود داشته است. جک نیکلسون در بتمن بازی کرد ، هیث لجر در شوالیه تاریکی بازی کرد و جرد لتو در جوخه ی خودکشی. با اینکه نیکلسون و لتو در جایزه ی اسکاری که فیلماشون گرفت نقشی نداشتن ، اما این جالبه که همه ی این فیلم ها یک تبهکار مشابه داشته اند. به نظر آکادمی اسکار عاشق جوکر باشد!

درسته که سوپرمن Richard Donner تونست در سال 1979 جایزه ی دستاورد هنری رو برای جلوه های ویژه بگیره اما این جزء جوایز اصلی آکادمی اسکار نیست. در حال حاضر ، فقط 7 فیلم ابر قهرمانی تونستند اسکار بگیرن. به غیر از 4 فیلمی که نام برده شد ، سه تای بقیه فیلم های Spider-Man 2 ، Spider-Man: Into the Spider-Verse و  Black Panther هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *