۵ مزیت استفاده از تصفیه اب صنعتی در صنایع غذایی و آشامیدنی

اب و تصفیه اب جزء اصلی زندگی است! چندین صنعت موجود در بازار نیز به منابع آب وابستگی گسترده ای دارند! منابع آب متعددی توسط بخش صنعت اعطا شده است. به غیر از بسیاری از صنایع، صنعت کشاورزی به عنوان یک صنعت وابسته به آب شناخته می شود.
صنعت کشاورزی برای تولید محصولات سالم به آب تصفیه نیاز دارد. آب عرضه شده به مزارع کشاورزی باید از نظر کیفیت ایمنی از کیفیت بی عیب و نقص برخوردار باشد. به همین ترتیب، صنعت نوشیدنی / مواد غذایی باید برای مقابله با چنین چالش هایی، فن آوری های به روز شده را تطبیق دهد.

گزارش ها مشخص می کنند، این صنایع مهمترین عامل آلودگی صنعتی جهان هستند که آبهای خطرناک و آلوده را به محیط زیست باز می گرداند. برای صنایع تخلیه فاضلاب معیارهای دقیقی تعیین شده است. بنابراین، برای صنایع ضروری است که فاضلابها را قبل از انتقال آن به محیط زیست، تصفیه کنند.

کاهش ضایعات

تصفیه خانه های فاضلاب مسئولیت تصفیه اب را با از بین بردن مقدار زیادی پسماند از آب قبل از رها کردن آن به محیط زیست. این امر به طرز حیرت انگیزی خطرات سلامتی را با آلودگی شدید محیط زیست کاهش می دهد.

تولید انرژی

مقدار زیادی لجن جمع آوری شده در طی فرآیند تصفیه شامل مقدار زیادی ماده قابل تجزیه زیست تخریب پذیر است. این با فرآیند بی هوازی تولید متان تصفیه می شود. از گاز متان تولید شده در طی فرایند برای تولید برق استفاده می شود که در نهایت برای تأمین نیروگاه تصفیه خانه فاضلاب مفید است.

تولید کودهای شیمیایی

مواد زیست تخریب پذیر در فاضلاب را می توان به کودهای طبیعی تبدیل کرد که در بخش کشاورزی قابل استفاده هستند و باعث افزایش محصول می شوند. این امر باعث کاهش استفاده از کودهای شیمیایی می شود.

آب قابل استفاده مجدد

پس از تصفیه فاضلاب، آب قابل استفاده مجدد تولید می شود که می تواند برای هر منظور دیگری در صنعت یا اراضی مزرعه مورد استفاده قرار گیرد و یا برای استفاده های متعدد به منطقه مسکونی منتقل شود.

پردازش مواد غذایی و آشامیدنی بی کیفیت و با کیفیت

اب تصفیه شده و تصفیه نشده می تواند معیاری برای تولید محصولات غذایی و آشامیدنی بی کیفیت و با کیفیت باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *