۱۰ تمرین برای افزایش اعتماد به نفس در برابر جنس مخالف

داشتن اعتماد به نفس در برابر جنس مخالف در زمینه‌های اجتماعی، شغلی و ازدواج، یک مهارت ضروری است.

عمل به تمرین‌های به‌روز شده و کاربردی این مقاله بسیار سریع‌تر ازآنچه تصور می‌کنید افزایش اعتماد به نفس در برابر جنس مخالف را برایتان به ارمغان خواهد آورد. با وب‌سایت مدیرشاد همراه باشید.

تمرین‌های افزایش اعتماد به نفس در برابر جنس مخالف

از امروز به اعتماد به نفس خودتان به شکل یکی از عضلات بدنتان بنگرید؛ عضله‌ای که می‌خواهید آن را تقویت کنید!

همان‌طور که برای تقویت عضلات بدن از زدن وزنه استفاده می‌شود؛ برای تقویت اعتماد به نفس به‌طورکلی و اعتماد به نفس در برابر جنس مخالف نیز باید وزنه‌های ذهنی بزنید.

به‌عنوان پیش‌زمینه‌ی تمامی تمرین‌های بعدی، همیشه برای تقویت اعتماد به نفس در برابر جنس مخالف حس خاص و مهم بودن را به خودتان القا کنید. برای این کار تمرین‌های در پی آمده را انجام دهید:

تمرین ویژه‌ی تجسم ذهنی:

اگر کمبود اعتماد به نفس شما در مقابل فرد مشخصی که به جنس مخالفتان تعلق دارد به وجود آمده؛ تصویری را که از آن شخص دارید در ذهنتان کوچک کنید؛ به‌این‌ترتیب که تصویر او را تجسم کرده و سپس ابعاد آن را در تصورتان کوچک کنید تا به حدی که به‌اندازه‌ی تصویر شناسنامه یا کارت ملی شود! و آن تصویر را در کف دستتان بگیرید و چندین بار خواسته‌ای را که دارید در زمان حالِ دستور زبانی و با جمله‌بندی مثبت بگویید؛ مثلاً:

«من به‌راحتی و با آرامش با تو صحبت می‌کنم.»

ریشه‌ی این شگردها به برنامه‌ریزی عصبی- کلامی مربوط می‌شود که توضیح علمی هریک از آن‌ها به مقاله‌ای جداگانه نیاز دارد.

این تمرین را هرروز حداقل یک‌بار (بهتر است هر روز سه بار و به مدت پنج دقیقه) انجام دهید و آن را تا تقویت کامل اعتمادبه‌نفستان قطع نکنید.

در ملاقات بعدی‌تان با همان فرد موردنظر، به احساساتتان دقت کرده و تغییراتی را که در اعتمادبه‌نفستان حس می‌کنید را بعداً یادداشت کنید. خواهید دید که هر بار حس بهتر و آرامش بیشتری را تجربه می‌کنید.

سلبریتی شوید:

در یک تمرین ذهنی دیگر، خودتان را در قالب سلبریتی یا چهره‌ای مشهور و هم‌جنس با خودتان تصور کرده و از دیدِ او به فردی که جنس مخالف شما است و در برابرش اعتماد به نفس ندارید؛ بنگرید و با گوش آن شخص مشهور و محبوب، سخنان آن جنس مخالف را بشنوید.

به‌عبارت‌دیگر، در تصورتان به جلد یک فرد مشهور که هم‌جنس شما است و از او خیلی خوشتان می‌آید داخل شده و در آن قالب، با جنس مخالفتان در عالم تصور روبرو شوید.

در همین حالت و هنگام تصور این صحنه، انگشت شست دست راست خودتان را در کف دست چپ بگذارید و اگر چپ‌دست هستید برعکس عمل کنید. این تمرین را هر روز در خلوت تکرار کنید.

حال در عالم واقعیت و هنگام نداشتن اعتماد به نفس در برابر جنس مخالف نیز انگشت شست دست راستتان را به حالتی که جلب‌توجه نکند در کف دست راستتان بگیرید؛ خواهید دید که راحت‌تر و با اعتماد به نفس بیشتری با جنس مخالف برخورد می‌کنید.

در اجرای تمام تمرین‌هایی که در این مقاله آموزش داده می‌شود؛ تا وقتی‌که مشکلِ نداشتن اعتماد به نفس در مقابل جنس مخالف برایتان حل شود؛ مداومت به خرج دهید.

نقش، بازی کنید:

پیش خودتان ادعا کنید که با دختر یا پسری که از او خجالت می‌کشیدید به‌راحتی صحبت کرده‌اید،

این کار شاید به نظر ساده‌دلانه برسد اما این نقش، بازی کردن (به‌شرط تداوم)، ناخودآگاهتان را تحت تأثیر قرار خواهد داد؛ چون ناخودآگاهِ انسان فرق خیال و واقعیت را نمی‌فهمد و فقط پیام‌هایی را که به او داده می‌شود می‌گیرد و اجرا می‌کند.

در صورت امکان، شبیه‌سازی کنید:

فرض می‌کنیم شما در مقابل همکار خانم یا آقای خود در محل کارتان اعتماد به نفس لازم را ندارید. اگر در خانواده‌تان از جنس مخالف کسی هست که بتوانید آزادانه با او حرف بزنید؛ صحنه‌ی روبرو شدن با آن جنس مخالف را با وی شبیه‌سازی کنید،

شاید این کار به نظرتان خنده‌دار برسد اما این تمرین، بسیار بیشتر ازآنچه فکر می‌کنید می‌تواند اعتماد به نفس در برابر جنس مخالف را تقویت کند.

لحن و کلمات گفتگوی درونی‌تان را تغییر دهید:

جملات مثبت را جایگزین جملات منفی کنید؛ هرگاه فکری در مورد نداشتن اعتماد به نفس در برابر جنس مخالف به ذهنتان آمد؛ بلافاصله به برعکس آن بیندیشید؛ اگر کلامی مبنی بر ضعیف بودنِ خود بر زبان آوردید؛ ده‌ها بار برعکس آن را بگویید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ۱۰ تمرین برای افزایش اعتماد به نفس در برابر جنس مخالف و مطالعه ادامه این مقاله به سایت مدیرشاد مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *