یهودیان بنی قریظه

پیرو مطالب منتشر شده قبلی و کندوکاوی که در تاریخ اسلام و بویژه در نحوه ورود اسلام به ایران داشتیم و در مورد شبهاتی نظیر ادعای حضور امامان شیعیان در حمله اعراب به ایران، در این مطلب به بررسی مورد دیگری می پردازیم که نُقل محافل مخالفین اسلام است.

"ادعای کشتار هفتصد نفر از یهودیان بنی قریظه بدستور پیامبر(ص) و بدست علی(ع) در یک روز."

چنان با آب و تاب این ادعا را مطرح میکنند که حتی به ذهنشان نمیرسد، برفرض صحیح بودن اگر یک شبانه روز کامل به این کار اختصاص داده باشند برای کشتن هفتصد نفر باید تقریبا هر دو دقیقه یک سر از بدن جدا شده باشد توسط یک نفر.

اگر حتی یکبار شاهد قربانی کردن در اعیاد و مناسک، بوده باشید میتوانید دریابید این زمان چقدر بیشتر از دو دقیقه طول خواهد کشید حداقل برای آوردن و بردن قربانی و حتی بفرض قبول کردن این زمان کوتاه و متناوب و بدون خستگی و حتی خوردن غذا و استراحت، چگونه می توان پذیرفت کسی چون علی(ع) یک روز کامل از انجام فرایض روزانه همچون هفده رکعت نماز مغفول مانده باشد.

حال پس از دلایل عقلی فوق به دلایل نقلی می پردازیم که مخالفین آن را مطرح می نمایند.

آقای ایمان سلیمانی امیری
آقای ایمان سلیمانی امیری

در این قسمت از پادکست که به علت طولانی بودن به دو بخش تقسیم گردیده، دلایل و مستنداتی که از سوی آقای ایمان سلیمانی امیری در مورد اثبات این ادعا مطرح می گردد مورد بررسی و مناظره قرار میگیرد، بعد از شنیدن هر دو قسمت قضاوت با شما خواهد بود.

پی نوشت:

- کلیه ارجاعات به مطالب از طریق لینک در متن موجود است.

- اگر مایل به دنبال کردن مطالب هستید میتوانید هرجا که پادکست گوش می دهید نام پادکست را به فارسی یا انگلیسی جستجو نمایید و عضو شوید، حتی امکان شنیدن از طریق صفحات ارجاع داده شده مقدور است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *