گورباچف از جهان پس از کرونا می گوید…

میخائیل گورباچف آخرین رهبر اتحادیه جماهیر شوروی به هفته نامه تایم چاپ آمریکا گفت: در ماه های اول سال 2020 ، ما بار دیگر متوجه شدیم كه جهان ما چقدر شكننده است.

...،

باید اعتراف کنم: ما هنوز یاد نگرفتیم  که چگونه اهداف مشترک برای همه بشریت را طرح ریزی و پیاده کنیم. برنامه پیشرفت بشریت تحت عنوان "مقاصد پیشرفت بشریت در طول یک هزاره" که سران کشورها آنرا در سال 2000 در سازمان ملل  امضا کردند از اجرای کامل دور است.  امروز می بینیم که اپیدمی کرونا  و عواقب آن بویژه برای فقرا سخت است و در عین حال مشکل نابرابری را تشدید می کند. من ضمن تفکر در باره علل اين ناكامی ها ، به اين نتيجه رسيدم: موفقيت تنها در صورتي ممكن است كه در ذهن مردم و پیش از همه در ذهن رهبران كشورهايي كه امروزه مسئوليت ويژه دارند، تحولات عميقي صورت بگیرد.

...،

امروز امنیت انسان باید در مکان اول قرار داده شود. این امنیت قبل از هر چیز تأمین غذا، آب ، محافظت از محیط زیست انسان و البته اولویت مطلق - سلامتی انسان است.

برای تامین امنیت بشر، ما باید یک استراتژی تدوین کنیم، ذخیره مواد غذایی را برنامه ریزی و تهیه کنیم و این کار باید بر عهده سران کشورها و رهبران ایالتی و رهبران همه سطوح باشد.

آقای گورباچف جهان شما شاید نیاز به این تغییرات داشته باشد اما باید یه این اصل اساسی رجوع کرد که جهان نیاز به منجی آخرالزمان دارد تا امنیت واقعی را تجربه کنیم و در یک شرایط برابر و مساوی و عادلانه به حیات خود ادامه دهیم

با وجود منجی آخرالزمان ، این امنیت برای همه ما انسان ها یکسان و برابر خواهد بود.........

# مهدی فاطمه (عج )

# جهان در انتظار منجی آخرالزمان

# کرونا _ را _ به مدد _ الهی _ شکست _ می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *