کوه راشمور

به نام خدا

یادبود ملی کوه راشمور در آمریکا

کوه راشمور یکی از جاذبه های کشور آمریکاست که می توان گفت این مجسمه های تراشیده شده از سنگ هم جنبه ی سیاسی دارد هم جنبه تفریحی. یادبود ملی کوه راشمور (Mount Rushmore National Memorial) یک پارک و یادبود ملی است که در نزدیکی کیستون در ایالت داکوتای جنوبی ایالات متحده آمریکا قرار دارد. از سال ۱۹۳۳ در حالی که هنوز زیر ساخت‌های این بنای یادبود در حال آماده شدن بود تا به امروز ، ۲ میلیون گردشگر را در سال به سمت خود جذب کرده است و  مورد توجه  خیلی از هنرمندان و گردشگران قرار گرفته  است.

این مجسمه ۱۸ متری، تصویر چهره ۴ تن از مشهورترین رئیسان جمهور آمریکا است که عبارتند از: از چپ به راست تصویر جورج واشنگتن، توماس جفرسون، تئودور روزولت و آبراهام لینکلن.

 

ساخت این تندیس یادبود در سال ۱۹۲۵ میلادی روی زمین‌های سرخ‌پوستان قبیله لاکوتا آغاز شد. در واقع پس از اطمینان از تامین بودجه فدرال ساخت و ساز این بنای یادبود در سال ۱۹۲۷ آغاز شد و چهره‌های رئیس جمهورها بین سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۳۹ تکمیل شد.

کوه راشمور علاوه بر یک بنای یادبود به دلیل طبیعت زیبا و حیوانات مختلف از جمله: کرکس، عقاب، شاهین، سنجاب، جوجه تیغی، گرک صحرایی، گوسفند کوهی آمریکایی و … که در این منطقه وجود دارد مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *