چگونگی نشستن در مبتلایان به بواسیر یا هموروئید

نشستن زیاد در طول روز می‌تواند عوارض زیادی برای انسان داشته باشد که شایع ترین آن بواسیر یا هموروئید است. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده اغلب افراد بیش از 12 ساعت در روز را در حالت نشسته سر می‌کنند که این برای بدن امری غیر طبیعی است.

منبع

وقتی زیاد می‌نشینید، فشار زیادی به مقعد وارد می‌شود و این افزایش فشار باعث تورم رگ‌های دیواره مقعد و ایجاد بیماری هموروئید می‌شود. معمولا بعد از مدتی علائم آزاردهنده این بیماری مثل خونریزی مقعدی، درد و بیرون زدگی در ناحیه مقعد احساس می‌شود که برای بیمار آزاردهنده است.

بواسیر را در مراحل ابتدایی می‌توان کنترل کرد و یا از از بروز آن پیشگیری کرد. رعایت یکسری از نکات برای این کار لازم است که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم:

نحوه نشستن در توالت

یکی از عواملی که هموروئید را تشدید می‌کند، زور زدن زیاد و نحوه نشستن نامناسب در توالت است. اگر از توالت فرنگی استفاده می‌کنید، بهتر است نوع نشستن خود را طوری تنظیم کنید که زاویه بین پاها و بالا تنه کمتر باشد و کمی به سمت جلو خم شوید تا فشار کمتری به مقعد و رکتوم وارد شود.

هنگام استفاده از توالت ایرانی، این زاویه خود به خود ایجاد می‌شود اما باز هم زور زدن زیاد می‌تواند باعث ایجاد یا تشدید هموروئید شود. همچنین بسیار مهم است که اجابت مزاج را به تاخیر نیاندازید، چون این امر فشار داخل رکتوم و مقعد را افزایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *