چگونه یک سفر ارزان طراحی کنیم؟

مهمترین ویژگی سفر این است که به آدم حس سبکباری می دهد. همینکه میتوانی برای چند روز تمام زندگی ات را برای زیستن در یک کوله بریزی خودش یک هنر است. و این همان سبکباری است.

حالا با این وضعیت گرانی چگونه می توانیم یک سفر ارزان طراحی نمی کنیم.

1_ پیشنهاد می شود تنها سفر نروید مگر اینکه سبک سفرتان اینگونه باشد.

چند نفر را با خود همراه کنید. تا هزینه هایتان سرشکن شود. مثلا می توانید دو نفر یک غذا سفارش دهید این همان سبکباری است بار معده تان را هم سبک برمی دارید. در بسیاری از هزینه ها به سودتان خواهد بود رفت و آمدهای داخل شهر و... فقط اینکه کسانی را که با خود همراه می کنید که خلق و خوی سفر و کنار آمدن را خوب بدانند و گرنه بدکام می شوید به همین خاطر بهتر است همراهانتان را بشناسید.

البته می توانید با افراد ناشناس هم سفر کنید که این کمی ریسک دارد ممکن است خیلی خوب از آب دربیاید و شخص ناشناس تبدیل به همراه سفر همیشگی تان شود، من تجربه هایی از این دست زیاد داشته ام، مثلا در سفری که به شیراز داشتیم با یک خانم فرانسوی در کوپه آشنا شدیم او پیشنهاد داد همراهمان باشد من کمی تردید داشتم اما به هرحال پذیرفتیم و این هزینه هایمان را خیلی کاهش داد و البته خیلی هم به ما خوش گذشت. او عکاس سفر ماشد.

2_ پیشنهاد می شود بگردید و در مقصدتان یک آشنا پیدا کنید نه اینکه مزاحمش شوید ممکن است مکانی مناسب داشته باشد که خوشحال هم شود که در اختیارتان بگذارد از این نمونه ها هم می توانید پیدا کنید.

چشم انداز رویایی
چشم انداز رویایی

3_ اگر گزینه دوم میسر نشد در اینترنت سرچ کنید و یک خانه بومگردی را برای اقامت تان انتخاب کنید از چند جهت به صرفه است هم هزینه آن تقریبا یک چهارم و شاید کمتر از هتل است و هم غذاهای ارزانتر و با کیفیت تر می توانید در آن تهیه کنید و هم به خاطر سبک متفاوت این خانه ها و سازگاری با طبیعت و زیست بوم آن منطقه زیبایی فراوانی را برای شما می آفرینند.

می توانید خانه های بوم گردی زیبایی را در اینترنت ببینید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *