چگونه با حداقل هزینه یک پاوربانک خوب بخریم؟

همانطور که می دانید، پاوربانک ها در واقع باطری های خاصی هستند که در یک مدارخاص با شارژ الکتریکی مشخص، ساخته شده اند. پاور بانک این امکان را به شما می دهد که انرژی الکتریکی را ذخیره کنید و در زمان لازم از انرژی موجود برای شارژ موبایل یا تبلت استفاده کنید. امروزه استفاده از پاور بانک تقریبا به امری ضروری برای استفاده کنندگان موبایل و تبلت شناخته شده است. پاور بانک ها برای تمام دستگاه هایی که دارای پورت USB باشند قابل استفاده هستند، به طور مثال: اسپیکرهای پرتال، MP3 پلیرها، تلفن های هوشمند و تبلت ها می توانند با پاور بانک شارژ شوند. در نتیجه هر دستگاهی که به کمک پورت USB شارژ می کنید را می تواند با پاور بانک شارژ کنید.

پاوربانک (شارژر همراه) شیائومی مدل PLM09ZM درای 2 پورت ظرفیت 10000 میلی آمپر
پاوربانک (شارژر همراه) شیائومی مدل PLM09ZM درای 2 پورت ظرفیت 10000 میلی آمپر


در هنگام خرید پاوربانک توجه داشته باشید ظرفیت شارژ دستگاه می بایست حدود 3 تا 6 ماه بدون کم شدن باقی بماند اما برای پاور بانک های بی کیفیت این زمان به کمتر از4 تا 6 هفته کاهش پیدا می کند. نکته مهمی که درباره حفظ شارژ پاور بانک ها وجود دارد، شرایط و درجه حرارت محیط نگهداری آن هاست که این عوامل بر روی کیفیت پاور بانک ها تاثیر مستقیم دارد، به طور مثال اگر شما زمان زیادی پاور بانک را درون ماشین و درجه حرارت بالا قرار دهید مطمئنا بر روی پاوربانک تاثیر منفی خواهد داشت و باعث تخلیه شارژ و صدمه به آن می شود.

پاوربانک (شارژر همراه) شیاومی مدل PLM07ZM دارای پورت Type-C و ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت
پاوربانک (شارژر همراه) شیاومی مدل PLM07ZM دارای پورت Type-C و ظرفیت 20000 میلی آمپر ساعت


یکی از ویژگی های اصلی پاور بانک میزان شارژ دهی آن است که برحسب آمپر ساعت اندازه گیری می شود. به عنوان مثال پاور بانک 11600 میلی آمپرساعتی، به این معناست که این دستگاه در یک ساعت، 11600 میلی آمپر توان شارژ دارد و می توانید گوشی موبایل با باتری 2800 میلی آمپری را حدودا 4 بار شارژ کنید به همین دلیل در هنگام خرید حتما به میزان شارژ دهی پاور بانک باید دقت کنید.

پاوربانک (شارژر همراه) شیائومی مدل PLM03ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر
پاوربانک (شارژر همراه) شیائومی مدل PLM03ZM ظرفیت 10000 میلی آمپر


سوالی که در این جا برای بسیاری از کاربران مطرح می شود این است که آیا پاور بانک، مشکلی برای باتری گوشی شما ایجاد می کند یا خیر؟ پاور بانک ها مشکلی برای باتری گوشی ایجاد نمی کنند به شرطی که کابل شارژ را به پورتی از پاور بانک وصل کنید که با آمپر گوشی یکسان است. به طور مثال شارژر تلفن همراه خروجی 1 آمپری دارد، پس باید کابل شارژ را به پورتی از پاور بانک وصل کنید که خروجی آن 1 آمپر است. البته این به این معنی نیست که اگر به خروجی2 آمپری پاور بانک وصل کنید باتری گوشی تان خراب می شود، وصل کردن به پورتی که آمپر بالایی دارد باعث می شود گوشی شما سریع تر شارژ شود اما در دراز مدت باتری گوشی شما کارایی قبل را ندارد و باتری آن سریع تر از حد انتظار شما تمام می شود.

پاوربانک (شارژر همراه) شیائومی مدل Mi ظرفیت 5000 میلی آمپر
پاوربانک (شارژر همراه) شیائومی مدل Mi ظرفیت 5000 میلی آمپر


قیمت و کیفیت یک پاور بانک عمدتا با نگاه به ظرفیت و نوع ساخت آن، تعیین می شود. این دو پارامتر به شما کمک می کند تا بدانید کدام پاور بانک ازلحاظ کیفیت در حد بالایی است و شما می توانید آن را خریداری کنید. همچنین نوع باتری داخل پاوربانک موضوع بسیار مهمی است. باتری ها انواع و اقسام گوناگون دارند و درهنگام خرید پاوربانک به این موضوع توجه داشته باشید تا درهنگام استفاده از پاور بانک گوشی موبایل یا تبلت تان دچار مشکل نشود. توجه داشته باشید قابل حمل بودن یک پاور بانک به ظرفیت آن بستگی دارد. وزن و اندازه یک پاور بانک، متناسب با ظرفیت آن، افزایش یا کاهش می یابد. برای خرید یک پاور مناسب می توانید به یکی از فروشگاهای اینترنتی معتبر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *