چگونه از طریق لینکدین پیشنهادکاری(job offer) بگیریم؟


شبکه حرفه ای لینکدین LinkedIn به افراد متقاضی کار امکان می دهد توانایی‌های خود را در دسترس شرکت‌های بین المللی و استخدام کنندگان مختلف قرار دهند. همچنین این پلتفرم این امکان را به متقاضیان شغل می‌دهد که برای رشد شبکه خود با همکاران گذشته و خیل عظیمی از دوستان بالقوه ارتباط برقرار کنند و شانس خود را برای استخدام در یک شرکت معتبر افزایش دهند. مدیران اجرایی شرکت های برتر دنیا در لینکدین وجود دارند و محیطی مملو از فرصت را به اعضای این شبکه می دهند. در این مقاله نکاتی وجود دارد که به شما کمک می کند تا بتوانید از طریق لینکدین پیشنهادهای شغلی مناسبی دریافت کنید. چگونه از طریق لینکدین پیشنهاد‌های کاری (Job Offer) بگیریم؟ با ما همراه باشید.


چرا باید از لینکدین LinkedIn برای جستجوی شغل خود استفاده کنید؟

هیچ شکی وجود ندارد که لینکدین LinkedIn با میلیون‌ها کاربر از 200 کشور در سرتاسر جهان برترین سایت شبکه‌ اجتماعی حرفه‌ای در دنیا است. طبق بررسی ها ، 87 درصد از استخدام کنندگان از لینکدین به عنوان بخشی از جستجوی نامزدهای خود استفاده می کنند. به عنوان یک متخصص حرفه ای یا کارآموز، این یک فرصت بزرگ برای شما در جهت شبکه سازی و جستجوی فرصت های شغلی است. حتی رئیس جمهور پیشین آمریكا، باراك اوباما یك بار در یك كنفرانس مطبوعاتی تلویزیونی به شوخی گفت كه وی به لینکدین می پیوندد تا پس از پایان دوره ریاست جمهوری، به وی كمك كند تا بتواند شغل خود را بدست آورد!

برای داشتن مهارت جستجو در لینکدین به این مقاله رجوع شود.

در زیر چند نکته استراتژیک در مورد چگونگی استفاده از لینکدین به بهترین شکل ممکن برای گسترش شبکه حرفه ای و شغلی ارائه شده است.

نکات مهم از زبان مدیر عامل لینکدین

مدیرعامل لینکدین سه نکته زیر را برای به حداکثر رساندن پتانسیل پروفایل لینکدین برای دریافت موقعیت شغلی (Job Offer) شما ذکر کرد:

  • پروفایل خود را به روز نگه دارید.
  • مهارت‌ها و اهداف خود را به صورت جامع توضیح دهید.
  • تجربه‌های کاری اخیر خود را برجسته کنید.

هنگامی که از وی پرسیده شد که مهمترین ویژگی پروفایل متقاضیان شغل و چگونگی استفاده بهینه از این سیستم عامل چیست، پاسخ داد که مهمترین مسئله "اصالت" است.

وی افزود: "خودتان باشید، نماینده فردی باشید که هستید. پروفایل شما تنها یک رزومه نیست ... این یک رویکرد پویاتر برای نشان دادن تجربیات، مهارتهای خود، اهداف، آنچه که دانشش را دارید و به آنچه علاقه دارید در یک زمینه حرفه ای و شغلی است".

نکاتی برای استفاده از لینکدین برای به دست آوردن شغل

علاوه بر توصیه های مدیر عامل لینکدین، ما دراینجا چند فعالیت دیگر را نیز اضافه کرده ایم که می توانید برای بهینه سازی کارآیی در تضمین موقعیت شغلی بعدی خود، در لینکدین انجام دهید.

نمایه خود را به روز نگه دارید.

اعضای لینکدین که دارای تصویر پروفایل هستند، 14 برابر بیشتر از سایرین می‌توانند بازدید کننده‌ی صفحه دریافت کنند، در حالی که افرادی که مهارت‌های خود را ارسال می‌کنند، 13 برابر بیشتر از کسانی که این کار را نمی کنند مورد هدف قرار می‌گیرند. بیش از 45000 مهارت برای انتخاب در لینکدین وجود دارد تا بتوانید نمایه خود را تقویت کنید. بنابراین اگر می خواهید شانس خود را برای دریافت پیشنهاد مشاغل مناسب افزایش دهید حتماً به طور مرتب نمایه خود را به روز کنید. یک عکس نمایه اضافه کنید و مهارت های قابل توجه خود را نیز درج کنید.

تجربه کاری اخیر خود را برجسته کنید

شما می‌خواهید تجربه کاری اخریتان برای همه افرادی که صفحه شما را مشاهده می کنند، آشکار باشد، به خصوص هنگامی که به طور فعال با  آژانس های کاریابی و شرکت‌ها همکاری می‌کنید تا یک شغل را پیدا کنید. بنابراین تجربیات کاری اخیر خود را به صورت برجسته مشخص کنید.

به مردم اطلاع دهید که در دسترس هستید

اگر می توانید این واقعیت را که به دنبال کار هستید اعلام کنید، این کار را انجام دهید. برای ایجاد این اطلاعیه از تیتر (عنوان نام نمایه) خود استفاده کنید. به عنوان مثال، "نویسنده ای که می تواند محتوایی برای دیده شدن کسب و کارتان بنویسد" و یا "مهندس نفت آماده به کار و تحقیق در زمینه استخراج نفت " عناوینی هستند که ممکن است توجه یک استخدام کننده یا مدیر استخدام کننده را جلب کند.

شبکه لینکدین خود را بسازید

ارتباطات شما می تواند به صورت تصاعدی میزان مواجهه و دسترسی شما به سایر تعاملات را افزایش دهد. لینکدین با وارد کردن لیست مخاطبین خود از سایتهایی مانند Gmail ارتباط با افرادی را که می شناسید آسان می کند. بنابراین هر چه زودتر شبکه خود را ایجاد کنید قبل از آنکه به آن احتیاج پیدا کنید.

درباره شرکتهای مورد علاقه خود تحقیق کنید و آنها را دنبال کنید

لینکدین پیدا کردن و دنبال کردن شرکت ها را آسان می کند. اگر قبلاً این کار را نکرده اید، لیستی از شرکت هایی را که می خواهید برای آنها کار کنید تهیه کنید و آنها را در لینکدین دنبال کنید. این به شما کمک می کند تا سریعا از اخبار شرکت‌ها و موقعیت های جدید مطلع شوید.

از جستجوی پیشرفته استفاده کنید

از گزینه جستجوی پیشرفته لینکدین استفاده کنید و در مورد شرکتهای مورد علاقه خود جستجو کنید. برای مثال دریابید که چه کسی از ارتباطات شما با شرکت‌های مورد علاقه شما در ارتباط هستند و یک لیست تهیه کنید. بسته به ارتباط آنها با شرکت می‌توانید به این افراد دسترسی پیدا کنید. اگر این افراد در آنجا کار می‌کنند، می‌توانید در مورد فرهنگ، اهداف و ضوابط آن شرکت از او سؤال کنید. اگر آنها مشتری یا ارائه دهنده خدمات شرکت هستند، می توانید از آنها بپرسید که تجارت با آنها چگونه است؟ خلاق شوید و از انجام تحقیقات خود لذت ببرید تا بتوانید در صورت آماده شدن به بهترین روش برای یک کار به یک شرکت مراجعه کنید.

به دنبال فارغ التحصیلان مرتبط با دانشکده یا دانشگاه خود باشید

انجام جستجوی دانشکده یا دانشگاه شما یک روش عالی برای ارتباط با فارغ التحصیلانی است که در همان دانشگاه شما تحصیل کرده اند. برای کمک به شما در پیدا کردن کار بعدی می توانید به آنها دسترسی پیدا کرده و این علاقه مشترک را به اشتراک بگذارید. در واقع افرادی که نقاط مشترکی در پیشنه خود دارند بهتر می‌توانند با یکدیگر ارتباط بر قرار کنند.

در لینکدین فعالیت مستمر داشته باشید

در LinkedIn فعال باشید و همانطور که مدیر عامل لینکدین پیشنهاد می‌کند، با فعالیت مستمر و هدفمند اعتبار خود را افزایش دهید. هر مقاله‌ای را که می‌نویسید، فیلم هایی که ارسال می‌کنید و مواردی از این دست، به عنوان یک بروزرسانی ارسال کنید. با گروه ها درگیر شوید و با دیگران در لینکدین ارتباط برقرار کنید. هرچه بیشتر به عنوان یک حرفه ای تعامل داشته باشید، بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرید و به رسمیت شناخته می شوید.

جمع بندی

نکات زیادی وجود دارد تا بتوانید پیشنهاد های شغلی مناسبی را در لینکدین دریافت کنید. در این مقاله به برخی از آنها اشاره کردیم. اما باید توجه کنید که اگر شما ارزشمند باشید، قطعا ارزش‌های شما دیده خواهد شد. در واقع تا زمانی شما نتوانید برای یک شرکت مفید باشید، انتظار پیدا کردن یک کار مناسب دور از ذهن است. بنابراین سعی کنید همواره خود را بروز نگه دارید و توانایی‌های خود را ارتقا دهید. این مسئله از دید استخدام کنندگان دور نخواهد ماند و دیر یا زود مورد توجه قرار خواهید گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *