چطوری روی مبل کاور بکشیم (راحل سوم)

خیاطی برای کاور مبل
خیاطی برای کاور مبل

راحل سوم : پارچه ای به اندازه کافی بخرید تا کاملاً مبل ، کوسن و سایر موارد را به طور کامل بپوشاند.طول و عرض مبل خود را از عقب به جلو و از یک طرف به طرف دیگر اندازه بگیرید.برای بدست آوردن ارقام دقیق از یک نوار اندازه گیری انعطاف پذیر استفاده کنید.. فراموش نکنید که عرض و طول بازوهای مبل و کوسن قابل جابجایی را اندازه بگیرید. پارچه پنبه ای ، جین یا پارچه غیر لغزنده را برای مبل خود انتخاب کنید.

  • هنگام خرید آن از فروشگاه ، عرض بیشتری برای پارچه انتخاب کنید. هر چیزی که عرض آن بیش از 75 اینچ باشد (190 سانتی متر) باید برای پروژه شما مناسب باشد.
  • به طور کلی ، برای یک مبل 6 فوت (1.8 متر) ، 14 متری (13 متر) برای مبل 7 فوت (2.1 متر) و 1.5 متری اضافی (1.4 متر) به 12 متری پارچه (11 متر) پارچه نیاز دارید. و برای هر کوسن اضافی باید 1.5 متر پارچه در نظر بگیرید
  • اگر علاقه ای به پوشاندن کاورهای جداگانه برای بالشتک ها ندارید ،میتوانید از پارچه اضافی که بدست آمده است، استفاده کنید.در این شرایط ، شما نیازی به مواد اضافی برای هر بالش ندارید.
شست و شوی پارچه قبل از هرکاری
شست و شوی پارچه قبل از هرکاری

پارچه را قبل از انجام هر کاری دیگر بشویید. از آب خنک در ماشین لباسشویی(چرخنده) ملایم با مواد شوینده ملایم استفاده کنید. پارچه را خشک کنید و یا آن را داخل یک ماشین خشکن لباسشویی قرار دهید و در یک حرارت کم قرار دهید. شستن قبل از برش و خیاطی یک مرحله اساسی است. اگر این کار را نکنید ، بعد از اولین بار که شستشو می دهید ، پوشش آن کوچک می شود و دیگر روی مبل تان جای نمی گیرد.

  • اگر پارچه پس از خشک شدن بویژه چین و چروک شده است ، اتو کردن آن را در نظر بگیرید.
الگو مبلمان
الگو مبلمان

3- یک تیکه ورق قدیمی و دست دوم برای الگو برداری استفاده کنید. ابتدا بالشتک ها را از روی نیمکت جدا کنید ، زیرا این قسمت ها به طور جداگانه پوشانده می شوند. یک تیکه پارچه قدیمی را روی مبل بچسبانید و آن را در امتداد درزهای مبل بچسبانید (از قرار دادن پین در مبل خود نگران نباشید. به هر حال این مواد توسط پوشش جدید پوشانده خواهد شد). برای ترسیم خطوط لبه روی پارچه از یک قطعه گچ استفاده کنید تا بدانید که کجا باید برش دهید.

  • اگر نمی خواهید از یک ورق قدیمی استفاده کنید ، از کاغذ قصاب یا چیزهای مشابه استفاده کنید تا بتوانید علائم لازم را تهیه کرده و بدون خطری که بتوانید به راحتی پاره شوید ، از آن الگو استفاده کنید.
برش ورق
برش ورق

4- قطعاتی را که می توانید در آن بکشید از الگویی که ساخته اید جدا کنید. بعد از اینکه الگوی خود را ساختید و پارچه را شستید ، آماده خواهید بود که قطعات واقعی را برای کاور خود جدا کنید.1 تا 1.5 اینچ (2.5 تا 3.8 سانتی متر) فضای اطراف لبه هر قطعه را برای کمک به درز پارچه اضافه کنید.

برای اینکه به خودتان کمک کنید به یاد داشته باشید که کدام قطعه برای کجا استفاده میشود، از یک پرچسب استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید "RA" را برای "بازوی راست" بنویسید. علاوه بر این ، یک فلش را در کنار برچسب قرار دهید تا مشخص شود که کدام طرف پارچه باید نزدیک به زمین باشد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *