چرم حیوانی در کفش سازی

مقدمه‌ای بر چرم حیوانی

همانطور که می‌دانید برای ساخت کفش چرم این روزها از چرم فرآوری شده حیوانات استفاده می‌شود! چرمی که از دباغی کردن پوست حیوانات مختلف از جمله گاو، شتر و گوسفند به دست می‌آید پس از انجام فرآیندی به عنوان کالای اولیه برای تهییه کفش چرم مردانه و نیم بوت‌های زنانه استفاده می‌شود.

با توجه به حیطه کاری چرم سورنا بر آن شدیم تا اطلاعاتی را درباره چرم و انواع حیوانی آن در اختیار شما بگذاریم تا بدانید بهترین چرم بکار رفته شده در کفش‌ها و محصولات چرمی کدام است.

انواع چرم حیوانی در کالای چرم

به چرمی که از پوست حیوانات نظیر گوسفند، بز، گاو، شتر به دست می‌آید، چرم حیوانی گفته می‌شود که از کاربردهای آن می‌توان به تهییه کالای چرم اشاره کرد.

  • پرسود مثل چرم گوسفند

به طور کلی چرم گوسفند چرم زیبا، مقرون به صرفه و با کیفیت و دوامی است، بسیار پر سود است و به لحاظ ریالی ارزش فراوانی برای صنعت کفش سازی داشته.

  • مقاوم مثل چرم گاو

چرم گاو بسیار مقاوم و محکم است. این چرم بسیار سنگین تر از چرم بزی‌ست و از سنگین‌ترین چرم‌هاست. سطح این چرم نرم، ظریف، درخشنده و انعطاف پذیر است و به خاطر فرم پذیری ذاتی‌اش برای پوشاک بسیار مناسب است. تولید چرم گاو از زمان‌های بسیار دور به روش‌های سنتی مرسوم بوده است، امروزه هم در کنار روش‌های مدرن، روش‌های سنتی همچنان وجود دارد.

  • چرم بز با دوام تر از چرم گاوی

چرم بز به دلیل داشتن لانولین، نرم‌تر، کشسان‌تر و در نتیجه با دوام‌تر ازچرم گاو است. این چرم حالت استریچ دارد و در برابر نفوذ آب مقاوم است، بسیار گرم است و قابلیت تنفس دارد و به همین علت برای تولید پوشیدنی‌ها مناسب است.

منبع: چرم سورنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *