ویدئو پروژکتورهای LED چه ویژگی های جذابی دارند؟

با پیشرفت صنعت ویدئو پروژکتور در سال های اخیر ال ای دی ها به عنوان جایگزین مناسبی برای منابع نوری این تجهیزات مطرح شدن، از این رو از ال ای دی ها در ساخت انواع ویدئو پروژکتورهای استفاده می شوند.LED یکی از فناوری های صفحات نمایش نیست، بلکه به منبع نوری که از آن استفاده می شود اشاره دارد. ویدئو پروژکتورهای LED نسبت به مدل هایی که از لامپ های سنتی استفاده می کنند فضای بسیار کمتری را اشغال می کنند. به مطالعه این مطلب ادامه بدهید تا ببینید که آیا این ویدئو پروژکتورها برای شما گزینه مناسبی به شمار می روند یا خیر.

این ویدئو پروژکتورها به جای لامپ، از ردیف هایی از LED های قرمز، سبز، سفید و آبی استفاده می کنند. LED مخفف light emitting diode به معنی دیود ساطع کننده نور است.

هنگامی که یک سیگنال الکتریکی از یک LED عبور می کند، باعث ایجاد ذرات اتمی می شود که برای عبور از نیمه رسانا باید کوچک شوند. این ذرات در طی فرآیند کوچک شدن، یک فوتون یا ذره ای از نور را از خود ساطع می کنند. پس از آن، این نور بر یک تراشه DLP منعکس شده یا از یک تراشه LCD عبور داده می شود.

مزایا:

بزرگترین مزیت ویدئو پروژکتورهای LED طول عمر لامپ آنها است. LED ها حداقل 10 برابر بیشتر از لامپ های معمولی ویدئو پروژکتورها عمر می کنند. اغلب ویدئو پروژکتورهای LED تا 10000 ساعت یا بیشتر کار می کنند. از آنجایی که لامپ LED به اندازه عمر ویدئو پروژکتور دوام می آورد، بنابراین لزومی ندارد که نگران خرید لامپ جدید باشید.

علاوه بر این، از آنجایی که LED ها کوچک هستند و گرمای بسیار کمتری را ایجاد می کنند، ویدئو پروژکتورهای LED معمولاً کوچک و سبک هستند و حمل ونقل و جابجایی آنها نیز آسان است.

در پروژکتورهای LED لازم نیست که هیچ زمانی را برای گرم شدن یا سرد شدن دستگاه تلف کنید. علاوه بر این، مدلهای LED نسبت به مدلهایی که از لامپ های معمولی استفاده می کنند بسیار کم سر و صداتر هستند.

معایب

بزرگترین ایراد ویدئو پروژکتورهای LED روشنایی آنها است. در حال حاضر، نوردهی بیشتر ویدئو پروژکتورهای LED بازار فقط حدود 10 تا 1000 لومن است.

این ویدئو پروژکتور ها دستگاهایی ایده‌آل برای مصارف خانگی و آموزشی می باشند. از نکات مهم این دستگاه ها، ابعاد کوچک و وزن کم آن است که قابلیت حمل آسان را برای شما فراهم می‌سازد. شدت روشنایی بالای این دستگاه ها مدیون لامپ با تکنولوژی LED با شدت روشنایی لومنس بالا و کنتراست مناسب است که آنرا برای استفاده در محیط‌های تاریک و نیمه‌تاریک مناسب می‌کند. عمر این لامپ ها در حدود 50000 ساعت است که نسبت به دیگر ویدئو پروژکتورها بسیار بیشتر می باشد. این دستگاه توانایی دارد فایل‌های صوتی و تصویری را به صورت مستقیم از روی فلش پخش کند. همچنین امکان اتصال به طیف گسترده‌ای از انواع وسایل صوتی تصویری را دارا می‌باشد.

منبع: ویلو


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *