واحد مراقبت پنوماتیک

واحد مراقبت پنوماتیک هوای فشرده در سیستم هایی که با هوای فشرده کار می کنند لزوم آماده سازی هوای فشرده مصرفی اهمیت بسیاری دارد.هوایی که تنفس می کنیم بسته به نوع منطقه ای که زندگی می کنیم خصلت هایی منحصر به فرد دارد.

برای مثال هوای مناطق شمالی و جنوبی کشور که به دریا دسترسی دارند بسیار رطوبت دارد و میزان رطوبت معلق در هوا زیاد است.به همین نسبت در مناطق شهری و شهرک های صنعتی به نسبت صنایعی که در آنجا کار می کنند، هوا ویژگی های آن منطقه را دارد.

مثل غبارآلود بودن مناطق جنوب غربی کشور و آلودگی هوای تهران و نزدیکی کارخانه های تولید سیمان و …اما هنگامی که برای استفاده از سیستم های پنیوماتیک هوا را تا مثلاً شش برابر فشار اتمسفر فشرده می نماییم،

خصلت های ماهوی هوا را در مقایسه با فشار یک اتمسفر، شش برابر نموده ایم. لذا بر اساس نوع منطقه آب و هوایی و نوع کاربری سیستم های اتوماسیون می بایست تمهیدات لازم را برای آماده سازی هوای فشرده مورد نیاز در صنعت، مهیا کنیم.


برخی خصوصیات واحد مراقبت پنوماتیک فستو

معمولاً در کاربری های ساده سیستم ها برای آماده سازی هوای فشرده،به غبارگیری ذرات معلق در هوای فشرده تا ۴۰ میکرون و رطوبت گیری تا حدود ۴۰ درصد توسط واحد مراقبت اکتفا می شود.

اما می توان این غبار گیری را تا ۰٫۰۱ میکرون انجام داد و رطوبت را نیز تا ۹۹٫۹ درصد از هوای فشرده گرفت.

لذا در واحد مراقبت هوای فشرده که اولین اقدام برای آماده سازی هوای فشرده است،یک عدد رگلاتور هوای فشرده، یک عدد فیلتر آب و گرد گیر و یک عدد روغن زن به کار گرفته شده است.

همانطور که پیشتر گفته شد، بر اساس نوع کاربری مثل صنایع غذایی و دارویی می توان ذرات غبار تا ۰٫۰۱ میکرون گرفت و با کمک محصولاتی مثل ممبران فیلتر، رطوبت را نیز تا ۹۹٫۹۹ درصد جذب نمود تا هوای پاکی را وارد سیستم نمود.

در مورد آماده سازی هوای فشرده باید گفت، به هر میزان که برای پاکیزه سازی هوای فشرده مورد نیاز برای سیستم های اتوماسیون تلاش کنیم،طول عمر شیرآلات و سیلندر ها را به بالاترین حد خود می رسانیم.

شرکت فستو، با توجه به نیازهای متفاوت کاربردی و صنعتی، انواع واحد مراقبت پنوماتیک را به صورت ماژولار طراحی و در سبد محصولات خود قرار داده تا پاسخگوی تمامی نیازهای صنعتی باشد.

اجزای واحد مراقبت پنوماتیک فستو، قابلیت استفاده به صورت منفرد و یا گروهی را دارا می باشند که با توجه به نیاز هر بخش مربوط می توان از این تجهیزات استفاده نمود.

واحد مراقبت هوای فشرده، یکی از اصلی ترین اجزا سیستم های پنوماتیکی می باشد و وظیفه آماده سازی هوای فشرده را بر عهده دارند.

واحدهای مراقبت هوای فشرده فستو دارای سایزها و دبی های متفاوت با 25،000 لیتر بر دقیقه می باشد. واحد مراقبت هوای فشرده فستو، دارای گارانتی 2 ساله می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *