نکاتی در مورد اسباب‌کشی به یک شهر دیگر

در برخی از مواقع نیاز است که لوازم و اسباب و اثاثیه را به شهر دیگری منتقل کنیم. برای این کار باید مواردی را رعایت کنید تا بتوانید به راحتی و با کمترین آسیب، لوازم خود را به جای جدید انتقال دهید. با دسته‌بندی وسایل می‌توانید برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. از تمامی لوازم یک لیست تهیه کنید و وسایلی را که می‌توانید در یک کارتن قرار دهید را مشخص کنید. زمانی که شما این کار را از قبل انجام بدهید، بسته‌بندی آنها راحت‌تر خواهد بود. اسباب‌کشی به یک شهر دیگر را می‌توانید با برنامه‌ریزی و بسته‌بندی مناسب لوازم با کمترین خسارت با تماس با اتوبار شریعتی انجام دهید.

کارهایی که قبل از اسباب‌کشی باید انجام داد

همانطور که در بالا گفته شد، اولین کار تهیه لیست از اسباب و اثاثیه است. لوازمی را که نیاز ندارید را مشخص کرده و از خانه خارج کنید. لوازمی را که در یک سال گذشته استفاده نکردید را به جای جدید انتقال ندهید. بعد از تهیه لیست، شما باید لوازمی که برای اسباب‌کشی مورد نیاز است را تهیه کنید، کارتن و پلاستیک‌های حباب‌دار برای انتقال وسایل مورد نیاز هستند. از کارتن‌های مقاوم استفاده کنید، در صورتی که کارتن‌ها نازک باشند، احتمال پاره شدن آنها زیاد است و برای اسباب‌کشی مناسب نخواهند بود.
پلاستیک‌های حباب‌دار و روزنامه برای محافظت لوازمی که در کارتن قرار می‌دهید به کار می‌روند. در اطراف ظروف و لوازم شکستنی، به اندازه مناسب از روزنامه و یا پلاستیک‌های حباب‌دار استفاده کنید. در زمان انتقال لوازم به یک شهر دیگر، احتمال عبور از مسیرهای ناهموار و دارای دست‌انداز زیاد است که اگر از وسایل به خوبی مراقبت نشود، احتمال این که آسیبی به وسایل برسد، بالا خواهد بود.
برای انتقال وسایل آشپزخانه که اندازه بزرگی دارند، مانند یخچال، فریزر، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی و اجاق‌گازهای فردار، باید اقداماتی را انجام دهید. تمامی قفسه‌های یخچال و فریزر را از داخل آن جدا کنید و در صورت امکان، آنها را در داخل یخچال محکم کنید. اگر نیاز به جدا کردن درب است، درب آن را بعد از خارج کردن از خانه، مجددا در جای خود قرار دهید و با چسب یا طناب محکم کنید. درب باید به خوبی محکم شود تا در زمان انتقال به کامیون و رسیدن به مقصد و قرار دادن در محل جدید باز نشده و آسیبی به آن وارد نشود.
شلنگ آب ورودی لباسشویی و یا ظرفشویی را قبل از حرکت جدا کنید و آب باقی مانده را خارج کنید. قفسه‌های جدا شدنی ظرفشویی را از آن خارج کنید و درب لباسشویی و ظرفشویی را با چسب ببندید. برای جابجایی اجاق‌گازهای قردار در مرحله اول و بعد از جدا کردن شلنگ گاز، تمامی شعله‌پخش‌کن‌ها را بردارید و در صورت داشتن قفسه در قسمت فر، آنها را جدا کنید و درب فر را محکم کنید.
یکی از مواردی که در زمان اسباب‌کشی به یک شهر دیگر باید در نظر داشته باشید، مراقبت مناسب از گیاهان است. گیاهان در اثر شدت باد خراب می‌شوند و باید آنها را با استفاده از کامیون‌های سقف‌دار جابجا کنید. در صورتی که گیاهان شما، ساقه‌هایی بلند دارند، حتما ساقه گیاهان را با قرار دادن یک تکیه‌گاه محکم کنید. در صورتی که تغییر دما در حین انتقال به یک شهر دیگر اتفاق می‌افتد و مجبور هستید از جاده‌های کوهستانی و سرد عبور کنید، با استفاده از پلاستیک، گیاهان را پوشش دهید. این کار باعث می‌شود تغییرات دمایی گیاهان را خراب نکند.
به خاطر این که در زمان اسباب‌کشی به شهرستان کامیون‌ها باید مسافت زیادی را طی کنند، باید اسباب و اثاثیه را به خوبی بسته‌بندی کرد تا در اثر ناهمواری جاده آسیبی به آنها وارد نشود. سعی کنید لوازمی که به آنها احتیاجی ندارید را انتقال ندهید تا جا برای لوازم دیگر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *