نقد و بررسی آلبوم How To Survive A Funeral از Make Them Suffer

ادامه دادن روش های قبلی یا تجربه کردن راه های جدید؟

سوالی که خیلی از طرفدراهای گروه های مختلف از خودشون می پرسند؛ آیا تغییر روش/سبک ارزش دارد یا نه؟
جواب من به این سوال یک بله یا خیر ساده نیست، جواب سوال وابسته به متغیرهای متفاوتی است.
تعداد معدودی از گروه ها توانایی شیفت کردن به استایل جدید و کشف کردن راه نوین تر آهنگسازی را دارند و خوشبختانه Make Them Suffer یکی از آن بندهاست.

شاید How To Survive A Funeral یک آلبوم کاملا بی نقص نباشد ولی یک اثر مهم در دیسکوگرافی این گروه استرالیایی است. آنها سعی کرده اند در عین حفظ استایل قدیمی خودشون (ترکیبی از دثکور و المان های سیمفونیک)، روش های نوین تر اهنگسازی را هم امتحان کنند.

ترک های Falling Ashes, Fake Your Own Death و That’s Just Life نماینده استایل قدیمی گروه هستند، ترکیب ملودی های اتمسفریک روی ریف های سنگین همراه با اسکریم های وکالیست.

سومین ترک (Bones) جاییست که نمونه ای ازآن "تجربه کردن روش های جدید" را به وضوح میتوان شنید. ساختار متفاوت تر از بیشتر ترک های دثکور/متالکورچیزی است که این ترک را خاص تر از بقیه ترک ها میکند، فضای متلاطم و اضطراب آوری که هنرمندانه با متن ترانه همخوانی دارد با Chorus ملودیکی که وقتی انتظار یک بریک داون سنگین هست، ظاهر میشود. دقایق پایانی شدیدا یاداور موسیقی گروه The Amity Affliction است، ترکیب گیرای اسکریم روی Chorus ملودیک.

ترک پنجم (Erase Me) شسته رفته ترین آهنگ آلبوم است، نه بریک داون خاصی دارد نه نوآوری در زمینه آهنگسازی، ولی نمونه ی خوبی برای عبارت “Less Is More” است. بدون شک Erase Me گیراترین ترک آلبوم است، بعد از یکی-دوبار گوش دادن به طور حتمی ملودی گیرای Chorus یا اسکریم های وکالیست وقتی تکرار میکند:

Break Away Break Away No Need To Plan Your Escape

درذهن شنونده ثبت میشود.

استفاده از کلین وکال زن در Chorus هم کمک بزرگی به حفظ فضای متضاد آهنگ کرده است، جزئیات کوچکی که میتواند یک آهنگ معمولی را به آهنگی به یاد ماندنی کند.

در ترک هشتم، ترک همنام با خود آلبوم، "تجربه کردن روش های جدید" منجر به یک آهنگ غیر منسجم و فراموش شدنی شده است که ضعیف ترین ترک آلبوم نیز به شمار میرود.
ترک نهم فضای بسیار آرامی دارد (آرامش قبل از طوفان برای ترک نسبتا سنگین پایانی) ولی بسیار مناسبِ هوای بارانی و غرق افکار خود شدن است، ویژگی خاصی ندارد ولی به شدت دلنشین است.

اگر از کار بی عیب و نقص نوازنده ها بگذریم بدون شک ستاره ی آلبوم Sean Harmanis وکالیست گروه است که وکال رنج خارق العاده ای از Deep Growl تا High Pitched Scream را به نمایش میگذارد علاوه بر این میتواند تمام درد، رنج و خشمی که در متن آهنگ ها وجود دارد را به خوبی به شنونده منتقل کند.

در نهایت How To Survive A Funeral آلبوم خاصی است در دنیای تکراری متالکور/دثکور و نشان دهنده ی پتانسیل Make Them Suffer برای خلق اثار خاص در آینده.

Overall Rating: 8/10
Songwriting: 8/10
Performance: 10/10
Production Quality: 10/10
Originality: 9/10

Recommended To The Fans Of:
Architects, Bury Tomorrow, Bring Me The Horizon And Fit For A King.


نویسنده: نشاط

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اگر این نقد رو دوست داشتید حتماً ما رو در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

انتشار این مطلب فقط با ذکر منبع و نام مجاز است.

Instagram: @heavy.rate.champion

Telegram:
Heavy Rate Champion
Heavy Rate Magazineدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *