میلیاردر ساده پوش!

استیو جابز
استیو جابز

احتمالا خودتون دیدید که افراد موفق هیچوقت به تجملات اهمیت نمیدن و همیشه ساده ظاهر میشن. از انیشتین بگیر تا استیو جابز! ولی این رفتار چه دلیلی داره؟ مگه کسی مثل استیو جابز از کسی که موفق نیست و برند آدیداس می‌پوشه چی کم داره؟!

مثلا فکر کنید یه فردی نشسته داره تلویزیون می‌بینه:

  • اول میزنه یه کانال و یه خواننده رو می‌بینه که مثل دیوانه‌ها لباس پوشیده و بیست تا مارک به این طرف و اون طرفشه! در کنارش داره جنگولک بازی هم در میاره! قشنگ تا ته اون برنامه رو تماشا می‌کنه.
  • ولی بعد از اون میزنه یه کانال که داره یکی از مصاحبه‌های استیو جابز رو نشون میده. می‌بینه که استیو داره خیلی حرفای مهم و عجیبی می‌زنه، یه لباس و جین ساده هم پوشیده. بعد از اون حسابی براش خسته کننده جلوه می‌کنه و سریعا کانال عوض میشه!
فردی مرکوری
فردی مرکوری

جلب توجه ممنوع!

احتمالا الان یکی از دلایل این رفتار رو فهمیدید. افراد موفق دوست ندارن که زیاد مورد توجه مردم قرار بگیرن و بیشتر براشون مهمه اون بخش از مردم که حرفایی که می‌زنن براشون مهمه رو توی مشت داشته باشن و یه مشت زباله دور خودشون جمع نکنن.

اونا از خیلی افراد موفق دیگه که توی زمانای قدیم زندگی کردن و بخاطر زیادی جلوه دادن خودشون از دست رفتن درس گرفتن. نمونش میشه به خواننده‌های معروف قرن ۲۰ میلادی اشاره کرد که خیلیاشون از بس جلب توجه کردن و خودشون رو به نمایش گذاشتن، کلی افراد و آدمای اشتباه دورشون جمع کردند و خودشون رو به کام بدبختی و مرگ کشوندن! با اینکه توی قرن ۲۱ شاهد خواننده‌هایی هستیم که خیلی کمتر سعی به جلب توجه زیاد از حد دارن.

روباه و کلاغ
روباه و کلاغ

ساده لوح نباش!

دلیل دوم هم کاملا یچیزه هوشمندانس که به سادگی میشه بهش پی برد. یه فرد باهوش و موفق، این رو می‌دونه که باید در ظاهر ساده باشه، ولی هیچوقت در برخورد با زندگی و مردم ساده لوح نباشه.

سر با ارزش یا تن با ارزش؟!
سر با ارزش یا تن با ارزش؟!

جمع بندی

به طور کلی میشه گفت که تجملات یعنی آویزه‌های گرونی که بدرد افراد ارزون می‌خورن! یه آدم موفق می‌دونه که سرش باید ارزشمندتر از تنش باشه.

https://smarteen.ir/simple-billionaire/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *