مقایسه بیت کوین با روزهای اولیه اینترنت

آیا می توان بیت کوین را با روزهای اولیه بوجود آمدن اینترنت مقایسه کرد؟

بیت کوین را می توان به عنوان یک تکنولوژی نوظهور محسوب کرد و همانطور که اینترنت در روزهای اولیه یک تکنولوژی نوظهور محسوب میشد. ولی، آیا این دو تکنولوژی تشابهاتی از لحاظ پتانسیل رشد و مقایسه آن با یکدیگر داشته باشد؟

اگر روزهای اولیه بوجود آمدن اینترنت ، سرعت رشد و بوجود آمدن کارایی های واقعی در زندگی روزمره آن را با روند حرکتی بین کوین در حال حاضر مقایسه کنیم ، می توان به جرات گفت بیت کوین همچنان مسیر پر فراز و نشیبی را پیش رو دارد. بطوری که تنها در یک دهه اینترنت توانست به ابزاری کارآمد برای ارتباط بین الممللی تبدیل شود و بیت کوین ه بعد از یک دهه ، همچنان درگیر پیدا کردن کارایی های گونان در زندگی روزمره می باشد.

در سال 1994 ، نشریه New York Times در مقاله ای اعلام کرد کمپانی های مطرح دنیا با عجله در حال ایجاد فروشگاه های آنلاین خود با استفاده از اینترنت هستند که باعث رشد روزافزون این صنعت خواهد شد. اگرچه تجربه کاربری و سرعت استفاده از اینترنت در آن زمان بسیار پایین بود، همانطور که بیت کوین در حال حاضر نتوانسته تا کارایی های زیادی را از خود نشان دهد.

منصافانه است که اشاره کنیم، رمز ارزها و به خصوص بیت کوین توانسته اند تا کارایی نسبی خوبی را در حوزه انتقالات بین الملل از خود نشان دهند. بطور مثال، بلاکچین دیکرد معادل 3.5 میلیون دلار از رمز ارز این شبکه را در بین فعالان این شبکه در اکثرا در کشورهای آمریکای لاتین و آفریقا هستند را توضیع کرده. که در مقایسه با استارتاپ های سیلیکون ولی بسیارجهانی تر عمل کرده است.

در آن سوی سکه اما، یکی از ضعف های شبکه بلاک چین بیت کوین به عقیده کهنه کار این صنعت ، Peereboom، که در حال حاضر بیشتر بر روی دیگر پروژه های رمز ارز متمرکز است، دشواری بروزرسانی نرم افزار بیت کوین است. به عقیده او باید راهکاری برای اعلام تغییرات در شبکه یافت  که در حال حاضر امکان پذیر نیست.


منبع: https://www.extoman.co/Post/Bitcoin-vs-internet

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *