معرفی سمعک وایرلس

سمعک ها با گذشت زمان ارتقاء یافته اند ساخت سمعک وایرلس یکی از مصادیق این ارتقاء است. کلمه وایرلس همان طوری که همه می دانید یعنی بی سیم. سمعک وایرلس هم به این معنی است که به طور مستقیم و بدون استفاده از هیچ رابطی بتوان سمعک را کنترل کرد یا صدای دستگاه های بلوتوث دار را از طریق سمعک شنید.
استفاده از چنین سیستم هایی در سمعک برای کاربران بسیار خوشایند و باعث استفاده رضایت بخش از سمعک می شود این موضوع را با ذکر یک مثال توضیح می دهیم. فرض کنید شما کم شنوایی دارید و از سمعک استفاده می کنید از طرفی هم کسی از سمعک زدن شما خبر ندارد و شما نیز دوست ندارید کسی از این موضوع اطلاع داشته باشد. در همین شرایط شما در یک مهمانی یا دورهمی یا حتی یک جلسه رسمی شرکت کرده اید که در آن چندین نفر حضور دارند. وقتی صحبت ها شروع می شود متوجه می شود که صداها به اندازه کافی واضح و بلند نیست و نیاز دارد صدای سمعک را زیاد کنید. بیرون رفتن از جلسه براتون مقدور نیست و از طرفی نمی خواهید دستتان را به سمعک بزنید و صدایش را زیاد کنید چرا که ممکن است کسی متوجه این قضیه شود. در این مواقع اگر شما از سمعکی استفاده کنید که سمعک وایرلس باشد به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. سمعک های وایرلس از طریق موبایل همراه با نرم افزار سمعک برای اندروید کنترل می شوند. بر گردیم به مثال قبلی، در آن حالت برای افزایش صدای سمعک شما نرم افزار موبایل خود را باز می کنید و از طریق آن صدای سمعک را، به سطح دلخواه می رسانید تفاوت این قضیه این است کسی متوجه نمی شود که شما از سمعک استفاده می کنید.
سمعک وایرلس با استفاده از فرکانس بالا

در این سمعک ها ارتباط از طریق فرکانس بالا (High Frequency)، صورت می گیرد. بیشر برای استفاده نرم افزار موبایلی کاربرد دارد. در این سیستم انتقال صدا صورت نمی گیرد بلکه می توان از این طریق صدای سمعک را زیاد یا کم کرد. در بسیاری از شرکت های تولید کننده بزرگ دنیا این فناوری را در سمعک هایشان استفاده می کنند. نسل قدیمی تر سمعک ها این توانایی را ندارند و سمعک های جدید مجهز به این تکنولوژی هستند. این امکانات در سمعک باعث افراد به سادگی بتوانند سمعک وایربس خود را در مکان های مختلف کنترل کنند. برای مطالعه بیشتر درباره سمعک دیجیتال به دیگر مقالات سایت تهران صفیر مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *