مشاوره قبل از ازدواج، واکسن زندگی مشترک

مشاوره قبل ازدواج
مشاوره قبل ازدواج

زوجین قبل از ازدواج، برای داشتن رابطه ای موفق و زیبا و زندگی ثمربخش ، به دور از مشکلات حاد ، نیاز به مشاوره قبل از ازدواج دارند. مشاوره قبل از ازدواج همچون واکسنی عمل می‌ کند که در آینده از طلاق و داشتن مشکلات حاد و جدی در زندگی مشترک پیشگیری می کند.

تمامی انسان ها شخصیت های خاص و منحصر به فرد خود را دارند و ممکن است حساسیت‌ های خاصی داشته باشند و در صورت بروز اتفاقات گوناگون ممکن است واکنش های نامناسب از افراد سر بزند . برای اینکه بتوانید ازدواجی موفق داشته باشید ، لازم است حساسیت‌ های طرف مقابل خود را بشناسید و به گونه‌ای رفتار کنید که حساسیت‌ های طرف مقابل خود را تشدید نکنید. این حساسیت ها شامل حساسیت نسبت به احترام ، حساسیت نسبت به خانواده ، حساسیت نسبت به پوشش طرف مقابل ، حساسیت نسبت به ارزش‌ها و عقاید ، حساسیت نسبت به ناامیدی و ... می‌شود. ریشه اکثر این حساسیت در گذشته افراد می باشد و در صورت تشدید این حساسیت ها ممکن است خاطراتی از گذشته برای طرفین زنده شود و واکنش های نامناسبی از آنها سر بزند. برای اینکه بتوانید در کوتاه‌ ترین زمان ممکن با حساسیت ها و اخلاقیات همسر خود آشنا شوید، بهتر است به یک روانشناس مراجعه کنید.

مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره پیش از ازدواج

روانشناس طی برگزاری جلسات مشاوره و صحبت با طرفین و همچنین انجام تست های قبل از ازدواج، نیاز ها ، خواسته ها و سایر ویژگی های طرفین را مشخص می کند. سپس زوجین را از بروز مشکلات احتمالی آگاه می کند و به آن ها کمک می کند تا در هنگام بروز مشکلات در زندگی مشترک بهترین تصمیم ها را بگیرند و به بهترین شکل رفتار کنند. مشاوره قبل از ازدواج برای تمامی افرادی که قصد دارند ازدواجی موفق و به دور از مشکلات داشته باشند، الزامی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *