مبلمان و طراحی داخلی منزل

طراحی داخلی یکی از مشکلات طراحان است که اصولا مهم ترین فضا برای طراحی داخلی اتاق نشیمن یا پذیرایی است فضای داخلی منزل و یا حتی مبلمان اگر هم خوش ترکیب و رسمی باشد باید برای مهمان ها پیام مهمان نوازی را به همراه داشته باشد ما باید در طراحی داخلی منزل برای انتخاب مبل باید به خوش سبک بودن و قابل استفاده بودن آن دقت داشته باشیم .

??


نقش نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی :

امروزه مبلمان یکی از مهم ترین وسایل در طراحی داخلی منزل است که در انواع مبل راحتی ،مبل استیل ،مبل نیمه استیل ،مبل کلاسیک و مبل تختخواب شو تولید می شوند و بر اساس حسن سلیقه خود یکی از انواع را برای طراحی انتخاب می کنید برای چیدمان در طراحی داخلی مکانی را انتخاب کنید که دارای نورپردازی مناسب باشد تا به مبلمان جلوه ای ویژه ای بدهد .

چیدمان سرویس خواب و دکوراسیون اتاق خواب:

برای انجام طراحی دکوراسیون اتاق خواب شما ابتدا محل استراحت خود را در نظر داشته باشید و براساس علایق و عادت های خود طراحی نمائید . استفاده از پنجره های بزرگ برای اتاق فضایی زیبا و دل نشین می دهد شما در شب با تماشای آسمان و ستاره ها به خواب می روید و با تابش نور خورشید بیدار می شوید .
البته استفاده از پرده ها جلوه ویژه ای به اتاق خواب می دهد و اگر در اتاق خواب از مبلمان استفاده می کنید ست کردن آن با پرده ها و تخت خواب جلوه ی ویژه ای می دهد.

استفاده از رنگ ها در طراحی داخلی

استفاده از رنگ ها در طراحی داخلی دارای قوانین خاص خود را دارد که با انسان در ارتباط است در طراحی اصولا رنگ های مورد استفاده در اتاق نشیمن وپذیرایی استفاده از رنگ های گرم و در سرویس ها و حمام ها استفاده از رنگ های سرد مرسوم است که اصولا در این طراحی چند تصور غلط وجود دارد که در بسیاری از طراحی ها قابل مشاهده است .

اکثر افراد معتقدند که رنگ سقف ها باید سفید یا روشن باشد و از رنگ های تیره دوری می کند زیرا رنگ های تیره باعث افسردگی می شود اما روان شناسان براین معتقدند که استفاده از رنگ های تیره در اتاق خواب باعث آرامش در هنگام خواب می شود .

انتخاب تابلوهای نقاشی متناسب با دکوراسیون:

استفاده از رنگ های در طرح نقاشی و ایجاد طیف رنگی در طراحی زنانه به نظر می رسد و بیشتر افراد دوری می کند اما اشتباه همین جاست زیرا در طراحی داخلی مدرن استفاده از چند رنگ مشابه و متضاد که با هم در تطابق هستند می باشد .

رنگ بندی آشپزخانه و سرویس های نهار خوری:

گرچه فرمول ثابتی نمیتوان ارائه کرد ولی رنگ تمام دیوار و قسمت های آشپزخانه باید سفید روشن باشد اما به دلیل اینکه آشپزخانه مکانی است که زنان بیشترین حضور را دارند و ارتباط مستقیمی با حال و پذیرایی دارد به همین دلیل استفاده از رنگ های قهوه ای و قرمز و ترکیبی از هر دو آنها مناسب است.

استفاده از سرویس های نهار خوری چهار نفره و یا صندلی های اپن به تعداد اعضای خانواده + 1 محیط گرم و صمیمی برایی شما فراهم می کند، صندلی اضافه برای میهان با فرهنگ خانواده های میهمان دوست ایرانی تطابق زیادی دارد.

توجه داشته باشید استفاده از رنگ تک رنگ در طراحی داخلی نمی تواند احساس مهمان نوازی و گرم بودن را داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *