قیمت تهیه و اجرای فلاشینگ سقف

اجرای فلاشینگ به عنوان ورقی که موجب جلوگیری از نفوذ آب و گرد و غبار می شود برای سقف های شیروانی امری ضروری می باشد. در عین حال باید بدانید استفاده از فلاشینگ می ‌تواند در زیباتر شدن اجرای ساندویچ پانل سقفی نیز تاثیر بگذارد. حال با این وجود بهتر است در مورد نحوه اجرای ورق ها و انواع مختلف آن و کاربردش اطلاعات بیشتری به دست آورید.

فلاشینگ چیست؟

فلاشینگ، ورق فلزی بوده که بر روی سقف شیروانی پشت بام و قرنیز پنجره کار می‌ شود تا از ریزش آب بر روی دیوارهای ساختمان جلوگیری کند.

با این حال باید بدانید به طور کلی این ورق ها به دو دسته فلاشینگ فلزی و چوبی تقسیم می شود که نوع فلزی آن از ورق های روغنی، سیاه، گالوانیزه و گالوانیزه رنگی تهیه شده و در ضخامت های دلخواه قابل تولید است. توجه داشته باشید از آنجایی که امکان تولید و اجرای فلاشینگ در انواع مختلف وجود دارد، مشتریان می توانند متناسب با نیاز خود سایز این ورقه ها را سفارش دهند.


نکات مهم در اجرای فلاشینگ

با وجود آنچه در خصوص جزئیات فلاشینگ گفته شد طبیعتاً در می یابیم که این ورق ها باعث می شود نمای ساختمان  هم چنین نمای ساندویچ پانل دیواری نیز در برابر عوامل فرسایشی از جمله برف و باران حفظ شده و همچنین ظاهری شکیل به نما می دهد. حال در خصوص اجرای انوع فلاشینگ باید بدانید توجه به نکات مهم آن ضروری است. به طوری که لازم است در هنگام اجرای فلاشینگ ابتدا سطح روی دیوار که قرار است فلاشینگ روی آن قرار بگیرد به وسیله ملات سیمان مستحکم شده و کاملاً صاف گردد.

اگر فکر می ‌کنید محلی که قرار است اجرا و نصب فلاشینگ در آن صورت گیرد بادخیز است بهتر است در محل نصب از نبشی یا قوطی استفاده کرده تا فلاشینگ به آن پرچ شود. سطحی که قرار است دیتیل فلاشینگ بام بر روی آن نصب شود بهتر است کمی به داخل شیب داشته باشد که این امر موجب می‌ شود آب باران یا برف بر سطح خارجی دیوار نما ورود نکرده و کارکرد آن بهتر شود.

همچنین توجه داشته باشید اگر قرار باشد اجرای فلاشینگ در جلو پنجره و المان نما صورت گیرد باید شیب آن به سمت نمای بیرون بوده تا در هنگام بارندگی آب به سمت بدنه دیوار یا داخل اتاق نفوذ نکند. برای آب بندی بهتر است در محل اتصال قطعات فلزی، از چسب آب بندی یا بتونه و رنگ استفاده شود. همچنین لازم است قسمت لبه فلاشینگ به اندازه ۳ الی ۵ سانتیمتر از دیوار فاصله بگیرد.

مزایای اجرای فلاشینگ

به طور کلی می توان گفت مزایای استفاده از فلاشینگ، متعدد بوده به طوری که مهمترین دلیل اجرای فلاشینگ آب بندی مناسب سقف شیروانی می باشد. همچنین استفاده از فلاشینگ نما، موجب زیباتر شدن سقف های شیروانی شده و در مواردی که ممکن است باد موجب کنده شدن ورق های شیروانی ‌شود، فلاشینگ از این امر جلوگیری می ‌کند. از طرفی توجه داشته باشید پنهان کردن خرپا شیروانی از دیگر مزایای اجرای فلاشینگ است.


قیمت فلاشینگ سقف

در خصوص قیمت فلاشینگ سقف مهمترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این قیمت با توجه به نوع ورق استفاده شده در ساخت فلاشینگ متفاوت می باشد. همانطور که گفته شد نوع ورق استفاده شده در فلاشینگ ها معمولاً به عنوان ورق روغنی، ورق سیاه و ورق های رنگی می باشد که این موارد می ‌تواند در قیمت فلاشینگ تأثیر بگذارد.

همچنین توجه داشته باشید عوامل مختلفی چون ضخامت ورق ها، زاویه آن ها، نوع قوس و .... از جمله دیگر مواردی است که در قیمت آن تاثیرگذار است. مثلاً با وجود اینکه برای فلاشینگ روی دیوار جان پناه از ورقه های عریض تر استفاده می شود طبیعتا شاهد قیمت بیشتری از فلاشینگ جلوی پنجره می باشیم.

کاربرد انواع فلاشینگ

از نظر کاربرد، انواع فلاشینگ متفاوت می باشند به طوری که فلاشینگ روی دیوار برای جلوگیری از ورود برف و باران بوده که از ورق روغنی و رنگی در ضخامت های گوناگون استفاده می شود.

دیگر نوع فلاشینگ برای نمای پیشانی ساختمان بوده و همچنین برای پوشش سقف نورگیر نیز از فلاشینگ هایی با جنس پلی کربنات با فایبرگلاس استفاده می شود. و اما دیگر نوع این ورق ها که برای محوطه سرباز پارکینگ و آلاچیق مورد استفاده قرار می گیرد از انواع ورق رنگی است.

برای اجرای پوشش بام سوله ها، انبارها، کارگاه صنعتی، سالن های ورزشی، کارخانه جات، پاساژها، گلخانه ها و استخرها نیز از ورق های فلزی و ساندویچ پانل استفاده می شود. اجرای لمبه کاری و ورق کاری زیر پوشش سقف توسط ورق های روغنی رنگی بوده که در زیر کنسول بیرونی سقف شیبدار نیز دیده می ‌شود.

در پارتیشن های داخلی محوطه های اداری-تجاری، سردخانه های صنعتی، محوطه های ورزشی و ساختمان ها نیز از ساندویچ ‌پانل به عنوان فلاشینگ استفاده می کنند. فلاشینگ ساندویچ پانل از انواع این ورق ها بوده که برای آب بندی و زیبا شدن ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

توجه داشته باشید فلاشینگ ساندویچ پانل معمولاً در ساختمان هایی که دارای زاویه های خاص هستند استفاده شده و دیگر کاربرد آن در بخش درزها می باشد که به عنوان درپوش مورد استفاده قرار می گیرد.