قشم

فصل بهار بهترین زمان برای کسانی است که بچه مدرسه‌ای ندارند و مسافرت را به روزهای بعد از تعطیلات موکول کرده‌اند. اگر هنوز نقشه‌ای در ذهن ندارید و نمی‌دانید کدام گوشه ایران به درد این روزها می‌‌خورد تا سرحال شوید، با خواندن این گزارش شاید تصمیم گرفتید سری به جزیره اعجاب‌انگیز قشم بزنید.


نقشه راه

اگر با خودروی شخصی‌تان سفر می‌کنید، برای رفتن به جزیره قشم، باید خودتان را به بندرعباس برسانید. این شهر در سال‌های اخیر پیشرفت زیادی کرده و به علت این‌که مسافران زیادی به آن سر می‌زنند، پر از پاساژهای بزرگ، ساختمان‌ها و برج‌های بلند شده است.

برای اینکه بتوانید با خودرو به جزیره قشم بروید، باید از بندر عباس به بندر «پل» که در فاصله 120 کیلومتری بندرعباس است، سفر کنید. از این بندر می‌توانید خودروی‌تان را سوار لنج‌های مخصوص کرده و در جزیره قشم پیاده شوید. اگر ماشین ندارید هم جای نگرانی نیست. از بندر شهید رجایی با استفاده از اتوبوس دریایی یا از طریق پرواز  به جزیره قشم می‌رسید.

ارزان فروشی‌های درگهان

قبل از اینکه به قشم برسید، سری به شهر بندر «درگهان » بزنید. این شهر از توابع بخش مرکزی شهرستان قشم در 30 کیلومتری و در قسمت غربی شهر قشم واقع شده است. این شهر تجاری از زمان‌های دور مرکز تجاری جزیره قشم و مهم‌ترین بندرگاه این نواحی است و با داشتن مراکز تجاری متعدد و مشهور، به خصوص در ایام تعطیل، میزبان تعداد زیادی از مسافران ا‌ست که گاهی فقط برای بازدید از غروب به یادماندنی این شهر و خرید از مراکز تجاری آن، به جزیره قشم سفر می‌کنند.


مردم این شهر بندری، بسیار خونگرم، مهربان و مهمان‌نواز هستند و در میان اهالی جزیره قشم و استان هرمزگان به انسان‌هایی رئوف مشهورند. سفر به این شهر و آشنایی با مردم آنجا باعث می‌شود تا مدت‌ها مزه خونگرمی شان در ذهن تان باقی بماند.

فراموش نکنید که اگر می‌خواهید خرید خوبی داشته باشید سری به مهم‌ترین مراکز تجاری درگهان که بازارهایی دو دلفین، مروارید، صدف، نگین، زمرد و اطلس بزنید که در کنار بازار بزرگ قدیم این شهر قرار گرفته‌اند. بیشتر این بازارها مرکزی برای استراحت هم دارند تا مسافران خسته از گشت و گذار، ساعتی در آن بنشینند و استراحت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *