غروب دلگیر جمعه

بسیاری از افراد بعد از ظهر روز تعطیل احساس کسالت ، دلتنگی، بی حوصله گی و حتی افسردگی خفیف می کنند . این حالت معمولا جمعه ها غروب بوجود می آید.

در کشور های دیگر که یکشنبه ها تعطیل است ، بعد از ظهر یکشنبه این حالت به آنها دست می دهد.

برای کم کردن این حس چند راهکار پیشنهاد می شود.

1. جمعه شب زود به رختخواب بروید. مهم است که با استفاده از یک روال مفید در زمان خواب مانند حمام گرم و تاریک کردن اتاق خواب و با عدم استفاده از تلوزیون ، کامپیوتر و موبایل برای خوابی راحت آماده شوید، اگر در بخواب رفتن مشکل دارید ، توصیه می کنم برای مشاوره به پزشک مراجعه کنید.

2. برنامه شنبه خود را از قبل برنامه ریزی کنید ، زیرا به شما کمک می کند احساس کنید کنترل بیشتری روی اوقات خود دارید . برنامه نهار روز شنبه خود را با یک دوست ویا همکار تنظیم کنید. اگر احساس می کنید باز احساس کسالت دارید ، 5 دقیقه ذهن آگاهی و مراقبه انجام دهید. روی تنفس خود متمرکز شوید و اجازه دهید ذهنتان آرام گیرد.

3. سعی کنید جمعه شب را با دوستان خود بگذرانید ، با آنها شام بخورید و مشغول بازی و تفریح شوید.

4. در روز تعطیل تا می توانید انرژی بسوزانید. به کلاس های ورزشی ، کوه نوردی ، استخر ، یا پیاده روی بروید. اندروفین هایی که بدن ما هنگام فعالیت تولید می کنند داروهای ضد افسردگی طبیعی هستند و به تقویت روحیه ما کمک می کنند.

5. اگر هیچ کدام از کارهای بالا را نتوانستید یا نخواستید انجام دهید ، هر کار لذت بخش دیگری که می توانید انجام دهید.

.

#انگیزه #مثبت نگر #روانشناسی #امید #شادی #شادکامی #مشاوره #درمان #روانشناسخانواده #زوجدرمانی #رابطه #موفقیت #رابطهزناشویی #روابطموفق #ازدواج #فرزندپروری #کودک #مهارتزندگی #روانشناس #آموزش #خودشناسی #حالخوب #سلامتروان #عزتنفس #اعتمادبنفس #افسردگی #اضطراب #اراده #عشق #یادگیری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *