عسل طبیعی را از کجا و از چه کسی بخریم؟

بیشتر عسل‌های عرضه شده در زنجیره‌های عمده‌فروشی به تدریج از مفهوم عسل طبیعی در حال فاصله گرفتن هستند.

علاقه و طمع بازار باعث شده است متقلبان، با مخلوط گچ ، شکر ، فروکتوز و ذرت و یا با افزودن شیرین کننده‌های مصنوعی ، طعم دهنده‌ها ، رایحه‌ها و سایر مواد شناخته و ناشناخته عسلی مصنوعی و بسیار مضر تولید کنند و آن را به آسانی وارد بازار خرید و فروش عسل کنند.

این یک واقعیت است که عسل طبیعی پس از مدت معینی شکرک بزند یا رس ببندد (گرانول). اما این را هم باید در نظر داشت که عسل با مکمل یا شکر اضافه شده نیز شکرک می‌زند. از طرف دیگر با حس بینایی یا حس چشایی به تنهایی به هیچ وجه نمی‌توان اصالت عسل را تایید کرد.

به عنوان مثال در عسل آفتابگردان ، کاملاً طبیعی ، خالص و دست نخورده ، ممکن است طعم شکر هم باشد. که با شکرک زدن عسل به دلیل سطح بالای گلوکز ، می‌تواند حتی قابل لمس‌تر نیز شود. این ممکن است سوء ظن‌هایی بی اساس و اتهاماتی ضمنی علیه زنبوردار (تولید کننده) عسل در مشتری ایجاد کند که با انواع عسل آشنایی ندارد.
طعم قند علی رغم خصوصیات استثنایی و تأثیرگذار آن بر روی سیستم قلبی عروقی ، یکی از دلایلی است که عسل آفتابگردان را بسیار کم ارزش نشان داده و خرید و فروش آن را با مشکل مواجه کرده است.

زنبورداری در حال برداشت عسل آفتابگردان
زنبورداری در حال برداشت عسل آفتابگردان

در عمل، مهم نیست که اینترنت چه ترفندها و چه نکاتی را در مورد چگونگی تشخیص عسل طبیعی و واقعی ارائه می‌دهد. واقعیت این است که هیچ راه دیگری برای تشخیص عسل طبیعی وجود ندارد. مگر از طریق آزمایش عسل در آزمایشگاه‌های تخصصی و شناخت زنبوردار.

ناگفته نماند که تقلب‌ها رفته رفته در حال پیشرفت هستند و با روش‌های آزمایش در خانه فقط می‌توان موارد ساده و روشن را شناسایی کرد. با این حال، اینجا برخی از محبوب‌ترین و ساده‌ترین آزمایش‌های خانگی تشخیص عسل را آورده‌ایم که تا حدود بسیار کمی می‌توانند شما را در خرید عسل طبیعی کمک کنند.

  • مقداری عسل را بین انگشتان دست بمالید. اگر عسل طبیعی باشد توسط پوست جذب می‌شود و “مرطوب” باقی می‌ماند. اگر انگشتان شما خیلی چسبناک شوند و پاک کردن آنها به سختی انجام گیرد، عسل تقلبی است. یعنی با شکر یا شیرین کننده‌های مصنوعی مخلوط شده است.
  • یک قاشق چایخوری عسل را به یک فنجان آب اضافه کنید. اگر عسل طبیعی باشد، پایین لیوان جمع می‌شود. در غیر اینصورت بلافاصله شروع به حل شدن خواهد کرد.
  • مقداری عسل روی یک تکه نان پخش کنید. اگر تکه نان در چند دقیقه سخت شد و خیس نشد، عسل خوب است. اما اگر خیس شد، این نشانه آن است که عسل از آب زیادی برخوردار است و یعنی تقلبی است.

برای اینکه موقع خرید مطمئن شد عسل طبیعی است! بهترین راه خرید از یک زنبوردار (تولید کننده عسل) مطمئن و آشنا است. و البته بهتر است قبل از هر گونه خرید، نمونه‌ای از عسل آن زنبوردار را در آزمایشگاه‌های تخصصی عسل آزمایش کرد. این روش فعلاً بهترین راه موجود در است. و یا می‌توانید با نخریدن عسل از سوپر مارکت‌ها ، زنجیره‌های بزرگ خرده فروشی و یا عسل‌هایی که در معرض نور مستقیم خورشید در مغازه‌ها یا غرفه‌های فروشگاه‌ها قرار گرفته‌اند، از خرید عسل تقلبی اجتناب کنید.

خبر خوب این است که استارتاپ یاشِل در حال شناسایی و جذب زنبورداران معتمدی است که در زمینه تولید عسل طبیعی در شهرستان خلخال (برترین شهرستان تولید کننده عسل ارگانیک در سال 97) فعال هستند.
قبل از ورود زنبورداران به زنجیره فروش این استارتاپ، تمامی محصولات عسل در آزمایشگاههای تخصصی ارزیابی می‌شوند و بعد از پاس کردن استاندارد ملی 92 عسل، وارد زنجیره فروش یاشِل می‌شوند.

در نهایت اجتناب از زنجیرهای بزرگ خرده فروشی، به 50٪ از سؤال ” از كجا می‌توان عسل طبیعی خریداری كرد؟ ” پاسخ می‌دهد. و همچنین اجرای ترفندهای کوچک که در بالا به آن اشاره شد، بخش دیگری از راه‌های شناسایی و خرید عسل بود که می‌توانند بطور تقریبی عسل را شناسایی کنند.


منبع: یاشِل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *