طرز دوخت روکش فرمان خودرو بصورت کامل + ویدئو

آموزش نحوه دوخت و نصب روکش فرمان در خودرو

وسایلی که برای نصب روکش فرمان نیاز دارید شامل نخ، قیچی و سوزن می شود. در ابتدا باید روکش فرمان را به دور فرمان قرار دهید. توجه داشته باشید که روکش را به گونه ای قرار دهید که دقیقا خط وسط آن منطبق بر وسط فرمان باشد، به عبارت دیگر روکش فرمان به صورت متقارن بر روی فرمان قرار بگیرد.


بعد از این مرحله باید نصب روکش فرمان به دور فرمان را آغاز کنید. برای این منظور باید اتصالات وسط غربیلک فرمان خود را در نظر بگیرید. فرایند دوخت به این صورت خواهد بود که از یک اتصال آغاز شده و تا اتصال دیگر خاتمه می یابد. برای مثال اگر فرمان شما از دو اتصال در وسط غربیلک برخوردار هستند، بنابراین باید فرایند دوخت و نصب روکش فرمان به دو نیمه پایینی و بالایی فرمان تقسیم شود.ویدئو این آموزش


https://afluxury.com/wp-content/uploads/2019/12/dorfarman-dookhti.mp4
آغاز دوخت روکش فرمان

ابتدا شما باید مقدار مورد نیازی از نخ را درون سوزن قرار دهید و انتهای نخ را یا گره زده و یا با فندک بسوزانید تا در هنگام دوخت نخ از سوزن خارج نشود و سپس مقدار اضافه نخ که در انتهای گره قرار دارد، با قیچی ببرید.سوزن را از گوشه ترین قسمت روکش فرمان که در کنار اتصال غربیلک فرمان قرار دارد فرو کرده و سپس موازی با همین قسمت در طرف مقابل روکش فرمان سوزن را عبور دهید و قبل از اینکه سوزن را به طور کامل در بیاورید، چند بار نخ را به دور سوزن بپیچید و با نگه داشتن این قسمت، سوزن را خارج کنید تا یک گره ایجاد شده و باعث محکم شدن اتصال در این نقطه گردد. پس از این مرحله از فرایند نصب روکش فرمان، تا جایی که امکان دارد سوزن را بکشید تا اتصال محکم شده و فاصله ای بین دو قسمت روکش فرمان قرار نگیرد.

محکم کردن اتصال آغازین دوخت روکش فرمان

سپس سوزن را از نخ موجود بر روی روکش عبور داده و در طرف مقابل با دو الی سه نخ اختلاف سوزن را از نخ روی سمت دیگر عبور دهید تا دوخت شما شکل مثلثی به خود بگیرد که در شکل زیر می بینید.فرایند دوخت روکش فرمان

فرایند دوختن را تا جایی ادامه دهید که به اتصال دیگر غربیلک بر روی فرمان برسید و سپس همان کاری که در ابتدا برای آغاز دوخت انجام دادید را در همین قسمت نیز تکرار کنید تا اتصال محکم شده و سپس نخ را به وسیله قیچی برش دهید.

حال تمام این فرایندی که توضیح داده شد را از سمت دیگر اتصال وسط غربیلک فرمان انجام دهید تا در نهایت به طور کامل روکش فرمان مورد نظر بر روی فرمان شما دوخته شده و فرایند نصب روکش فرمان تکمیل شود. با انجام این فرایند باید روکش فرمان مانند شکل زیر دور فرمان شما قرار بگیرد. امیدواریم از آموزش نصب روکش فرمان بهره برده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *