شرط اخذ ویزا شنگن

وقتی که قصد ورود به منطقه شینگن و یا اتحادیه اروپا را دارید، باید به آنها ثابت کنید که از لحاظ مالی مشکل خاصی ندارید و از طرف دیگر برای اقامت دائم در آنجا اقدام نمی‌کنید. بنابراین مدارک ارائه شده به سفارت کشور مورد نظر باید این موارد را ثابت کند و بحث مالی و نحوه سفر شما را مشخص کند. بنابراین به طور کلی دو شرط مهم را رعایت کنید:


شرایط مالی مناسب

گردش حساب متقاضی یکی از مهمترین شرایط اخذ ویزای شینگن محسوب می شود. به هنگام درخواست ویزای شینگن ارائه گردش حساب ۶ ماه آخر حساب بانکی بر مبنای مبالغ ورودی و خروجی تاثیر بسیار مهمی روی تصمیم افسران ویزای شینگن دارد و شانس شما را افزایش می دهد. از طرف دیگر ارائه اسناد مالی مانند سند ملکی و سایر اسناد مربوط به شرایط مالی هم می تواند روی این انتخاب تاثیر گذار باشد.

هدف سفر و شرایط بازگشت

اگر شما به عنوان درخواست کننده به افسر ویزای شینگن ثابت کنید که برای هدف توریستی میروید و جزئیات بیشتری در مورد برنامه سفر خود در اختیار آنها قرار دهید، به احتمال زیاد راحت می‌توانید ویزای شینگن را دریافت کنید. به همین دلیل ارائه بلیط رفت و برگشت یا حتی سند رزرو آن و ارائه مدرک رزرو محل اقامت بسیار مهم است و در کنار آن دعوت نامه از طرف آشنایان می تواند تاثیر گذار باشد.

شرایط اخذ ویزای شینگن با توجه به نوع آن ها

دسته بندی های مختلفی برای انواع ویزای شینگن وجود دارد که در مطالب بعدی حتماً در مورد جزئیات آنها صحبت خواهیم کرد. اما وقتی که شما قصد درخواست برای ویزای شینگن دارید، باید به سفارت مورد نظر ثابت کنید که برای چه هدفی به منطقه شینگن سفر می کنید. باز بر همین مبنا مدارک مورد نیاز و شرایط اخذ ویزای شینگن متغیر است. به طور کلی این شرایط را می‌توانیم در سه دسته قرار دهیم:

ویزای توریستی شینگن

این پرطرفدارترین نوع ویزای شینگن محسوب می‌شود و به مسافران اجازه می‌دهد که به مدت ۹۰ روز در یک دوره زمانی شش ماهه وارد این منطقه شوند. کسانی که قصد اخذ ویزای توریستی شینگن را دارند، لازم است که موارد زیر را فراهم کنند:

تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی شینگن و وارد کردن اطلاعات لازم

همراه داشتن دو عدد عکس رنگی با وضعیت چهره فعلی در محدوده زمانی سه ماه گذشته

گذرنامه معتبر با دو صفحه خالی برای چسباندن برچسب ویزا

رزرو بلیط رفت و برگشت یا ارائه خود بلیط برای تعیین تاریخ ورود و خروج از منطقه شینگن

داشتن بیمه مسافرت برای مواقع اضطراری و بیماری

ارائه برگه رزرو هتل یا اجاره محل برای تعیین محل اقامت

ارائه گردش حساب سه ماه آخر تایید شده توسط بانک به همراه مهر و امضا

ارائه دعوتنامه از طرف آشنایان، اگرچه الزامی نیست اما از شرایط اخذ ویزای شینگن محسوب می‌شود و به روند گرفتن ویزا کمک می کند.

ویزای تحصیلی شینگن

امکان تحصیل دانشجویان در کشورهای عضو شینگن وجود دارد و این افراد باید برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن اقدام کنند. این ویزا شرایط متفاوتی دارد و علاوه بر مدارک اولیه، لازم است که برخی مدارک اختصاصی هم ارائه شود. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن عبارتند از:

ارائه اسناد مالی برای نشان دادن تمکن مالی، پر کردن فرم درخواست ویزا، دو قطعه عکس به همراه گذرنامه معتبر و بیمه سفر

ارائه برگه تاییدیه اقامت در خوابگاه و نامه پذیرش در دانشگاه یا مدرسه

مدرک تحصیلی ترجمه شده برای دانشجویان

ارائه مدارک کافی برای اثبات امکان استفاده از کارت پول یا امکان تبدیل ارز معتبر

اثبات شرایط مالی کافی برای پرداخت هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه

به خاطر داشته باشید که حداقل گواهی تمکن مالی به ازای هر ماه هزار یورو است و افرادی که بورس تحصیلی دارند نیازی به ارائه گواهی تمکن مالی ندارند. در ضمن ویزای تحصیلی بین ۳ تا ۶ ماه اعتبار دارد و امکان تمدید آن هم وجود دارد.

ویزای کاری شینگن

گرفتن ویزای کاری برای کشورهای عضو شینگن نسبت به ویزای تحصیلی و توریستی تفاوت زیادی دارد و باید برای ویزای ملی نوع D اقدام کرد. این ویزا بلند مدت است و معمولاً برای کسانی صادر می‌شود که از لحاظ حرفه‌ای در کشور مقصد مشغول به کار باشند. در مورد شرایط اخذ ویزای کاری شینگن باید موارد زیر را فراهم آورد:

مدارک عمومی که جزو شرایط اخذ ویزای شینگن محسوب می‌شوند

ارائه مدارک لازم مبنی بر استخدام در کشور عضو شینگن یا فعالیت در آن قسمت

ارائه مدرک زبان معادل آیلتس ۶.۵.


منبع : شرایط اخذ ویزای شینگن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *