شرایط پیام آور بهداشت برای امریه خدمت سربازی چگونه است؟

امریه وزارت بهداشت
امریه وزارت بهداشت


شرایط پیام آور بهداشت برای امریه خدمت سربازی

امریه وزارت بهداشت همانطور که از نامش پیداست مخصوص رشته های پزشکی و پیراپزشکی است که فارغ التحصیلان رشته های پزشکی میتوانند امریه وزارت بهداشت گرفته و در مراکز بهداشتی و بیمارستانها مشغول به سپری کردن دوره خدمت سربازی شوند . یکی از حسن های سرباز امریه گیرنده این است که دیگر احتیاجی به لباس رزم ندارد و از فعالیتهای سخت پادگان نیز خبری نیست و او میتواند خیلی از دغدغه هایی که مشمولان دارند را نداشته باشند .

امروزه سازمان های گوناگونی برای اینکه در هزینه ها صرفه جویی کنند و نیروی کار با استعداد را در خدمت بگیرند از امریه خدمت سربازیاستفاده میکنند و به مشمولان این امکان را میدهند که بتوانند از تحصیلات خود برای کمک به مردم مناطق دوردست و محروم استفاده کنند، چرا که این امریه ها مخصوص مناطق محروم و دورافتاده میباشد . شما مشمول عزیز در صورتی که قصد گرفتن امریه را دارید میتوانید از مشاوره نظام وظیفه راهنمایی های لازم را دریافت کنید .

شرایط امریه وزارت بهداشت چگونه است ؟

شرایط امریه وزارت بهداشت برای تمامی مشمولانی که قصد گرفتن چنین امریه ای را دارند یکسان میباشد . یکی از این شرایط را در بالا به آن اشاره کردیم و آن هم اینکه مشمول باید فارغ التحصیل رشته های پزشکی و پیرا پزشکی باشد، یکی دیگر از شرایط امریه وزارت بهداشت نداشتن غیبت است. شرایط عمومی دیگری نیز وجود دارد که در زیر به آنها اشاره میکنیم:

  1. متاهل باشد .
  2. معافیت از رزم را داشته باشد .
  3. تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی باشد .
  4. عضو خانواده شهدا، ایثارگران و جانبازان باشد .
  5. و غیره

مدت خدمت سربازان امریه وزارت بهداشت مانند سایر امریه ها 24 ماهه میباشد و آنها موظف اند در طی این مدت قانون و مقررات مربوطه را رعایت کنند . ارگان های دیگری هم وجود دارد که بنا به نیاز خود ارگان امریه میگیرند و باید رشته ی تحصیلی مشمول مرتبط با ارگان مورد نظر باشد.

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر

امریه وزارت نیرو

امریه سرباز معلم

امریه نیروهای مسلح

امریه وزارت نیرو

امریه سازمان انرژی اتمی

امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران

امریه وزارت دفاع

امریه صدا و سیما

امریه شرکت های دانش بنیان

امریه وزارت صنعت، معدن، تجارت

امریه وزارت نفت و شرکت گاز

امریه جهاد کشاورزی

امریه وزارت راه و شهرسازی

امریه سازمان ملی استاندارد

امریه قوه قضاییه

امریه اداره اوقاف

امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

امریه وزارت علوم و تحقیقات

امریه سربازی اداره برق

اامریه سازمان بهزیستی

امریه کمیته امداد امام خمینی

امریه وزارت اقتصاد و دارایی

امریه وزارت ورزش و جوانان

امریه استانداری ها

امریه نهاد ریاست جمهوری

امریه سربازی شهرداری ها

حقوق امریه در وزارت بهداشت به چه میزان است ؟

حقوق امریه در وزارت بهداشت با سایر سربازان متفاوت است یا برابر؟ آیا آنها میتوانند مانند سایر کارمندان وزارت بهداشت از مزایا و حقوق اضافه کار بهره مند شوند؟ اینها همه سوالاتی است که ذهن مشمولانی را که از حقوق امریه در وزارت بهداشت اطلاع ندارند به خود مشغول کرده است اما سعی کرده ایم به طور خلاصه و مختصر به این موضوع بپردازیم . حقوق سربازان امریه نیز همانند دیگر سربازان است در صورتی که در ساعات اداری کار کنند اما در صورتی که در ساعاتی غیر از ساعات اداری مشغول به کار شوند مانند دیگر کارمندان از مزایای اضافه کار و حقوق آن بهره میبرند . اگر دارای فرزند هم باشند به ازای هر فرزند حقوق گرفته و همچنین چنانچه منطقه ای که در آن خدمت خود را به عنوان سرباز امریه وزارت بهداشت میگذرانند نمیتواند هزینه خوراک را بر عهده بگیرد به آنها این هزینه پرداخت میشود، همچنین مبلغ لباس فرم سربازان امریه را به خود آنها میدهند و از لحاظ جا و مکان نیز تامینشان میکنند .

دوره آموزشی برای سربازان امریه وزارت بهداشت مثل سربازان دیگر است پس از پایان این دوره میتوانند به مناطق محروم رفته و بدون استفاده از لباس رزمی بلکه با لباس شخصی خدمت کنند . مورد توجه کسانیکه میخواهند امریه وزارت بهداشت بگیرند، در این امریه کسری خدمت پذیرفته نمیشود و باید 24 ماه کامل خدمت کنید . در بیمارستان ها برای افراد امریه گیر بنا به مدرک تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس شیفت شبانه در نظر گرفته شده است البته برای لیسانس ها نگهبانی هم در نظر دارند .

مراحل امریه وزارت بهداشت چگونه است ؟

مراحل امریه وزارت بهداشت برای تمامی مشمولان حائز اهمیت است چونکه همه باید این مراحل طی کنند تا بتوانند امریه وزارت بهداشت را بگیرند . مراحل امریه وزارت بهداشت به این صورت است که فرد مشمول ابتدا به پلیس + 10 مراجعه کرده و دفترچه اعزام به خدمت را تکمیل میکند، برای ثبت نام در طرح امریه وزارت بهداشت باید به سامانه اینترنتی این وزارتخانه مراجعه کنید و اینکه فرد باید حداقل 2 الی 3 ماه قبل از اعزام برای خدمت این ثبت نام را انجام دهد .

وزارت بهداشت از وزارتخانه های کشور است که هدف آن فراهم کردن بهداشت و درمان مردم در همه مناطق است . این وزارتخانه برای اینکه به مناطق محروم هم کمکی کند شروع به جذب سرباز امریه کرده است چرا که از قدیم بر بهداشت و درمان مردم نظارت داشته و اسم وزارتخانه اش وزارت بهداری بوده است .

سامانه امریه در وزارت بهداشت چیست ؟

سامانه امریه در وزارت بهداشت برای ثبت نام مشمولان میباشد که برای این کار باید به سامانه رشد به آدرس http://tarhreg.behdasht.gov.ir ثبت نام کنند . همه جوانان کشور که در رشته های پزشکی و پیرا پزشکی فارغ التحصیل شده اند پس از تصفیه حساب با دانشگاه خود باید برای خدمت سربازی خود را آماده کنند که این افراد برای خدمت سربازی دو راه بیشتر ندارند 1- خدمت در وزارت بهداشت و 2- خدمت در یگان های نظامی که سربازان دسته یک در صورتی که شرایط امریه را همانطور که در بالا ذکر شد دارا باشند میتوانند در سامانه امریه در وزارت بهداشت ثبت نام کنند . همانطور که گفتیم این امریه مخصوص مناطق محرومی چون؛ استان های کردستان، خوزستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، ایلم، بوشهر، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و کرمانشاه هست . نکته مهم این است که هر کدام از استان ها را انتخاب کنید شما را به مناطق محروم میفرستند و با توجه به رشته خود در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی خدمت کنید .

استخدام امریه سربازی وزارت بهداشت به چه صورت است ؟

استخدام امریه سربازی وزارت بهداشت بسیار پر مخاطب است اما باید بدانید که تنها 10 درصد از دانشجویان این رشته ها میتوانند امریه وزارت بهداشت را دریافت کنند . استخدام امریه سربازی وزارت بهداشت به عهده این وزارتخانه میباشد . وزارت بهداشت با توجه به تامین نیروی انسانی خود در مناطق محروم از فارغ التحصیلان در رشته های؛ دندانپزشکی، داروسازی، اتاق عمل، پرستاری، هوشبری و دیگر رشته های پزشکی جوانان را به گرفتن امریه تشویق میکند .

مسئله سربازی تبدیل به یک معضل برای جوانانی که به سن مشمولیت میرسند شده است و آنها همواره به دنبال آنند که خود را معاف کنند یا از امریه ها استفاده کنند . اگر اطلاعی دقیق از این موارد ندارید میتوانید با مرکز مشاوره آویژه که هم تلفنی و هم آنلاین مشتاق پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است ارتباط برقرار کنید و از مشاورین کارآمد این مرکز راهنمایی های لازم در خصوص امریه به خصوص امریه وزارت بهداشت را دریافت کنید .

سوالات متداول

حقوق سربازانی که به عنوان سرباز امریه در وزارت بهداشت خدمت میکنند چگونه است ؟

حقوق این سربازان مانند سایر سربازان است اما با این تفاوت که اگر آنها در ساعات غیر اداری کار کنند مانند سایر کارمندان اضافه کار دریافت میکنند . همچنین اگر محلی که در آنجا اعزام شدند نتواند خوراکشان را تامین کند هزینه خوراک و لباس فرم را به آنها میدهند .

شرایط امریه در وزارت بهداشت را بنویسید ؟

از مهم ترین شرایط فارغ التحصیل بودن در رشته های پزشکی و پیراپزشکی ، نداشتن غیبت و شرایط عمومی دیگری نیز وجود دارد؛ متاهل بودن، داشتن معافیت از رزم، تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی، عضو خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و غیره.

مدارک لازم جهت ثبت نام امریه وزارت بهداشت چیست ؟

مدارک لازم جهت ثبت نام امریه وزارت بهداشت کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی برگه اعزام به خدمت و غیره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *