سپـاه خـراسـانی

بسم الله الرحمن الرحيم

سپـاه  خـراسـاني

 

 

 

  [ ادامه بحث از پست قبل = سپاه يماني ]

در هنگام حضور امام مهدي(ع) در عراق ، پرچم‌ها و سپاهياني از مصر به نزد آن حضرت مي‌آيند. اين سپاهيان حکومت جائر مصر را سرنگون ساخته ، حکومتي حامي امام (ع) تأسيس نموده و براي ياري امام(ع) نزد آن حضرت آمده‌اند.

همچنين از جانب ايــــــران نيز سپــاه خـــراســـاني که فرماندهي نظامي آن را شعيب بن صالح به دست دارد ، با امام مهدي(ع) بيعت مي‌کنند.

 

 در نتيجه مي‌بينيم در همين مدت کوتاه ، عربستان ، يمن ، عراق ، مصر ، ايران ، ترکيه و کليه حکومت‌هاي حاشيه خليج فارس در اختيار امام زمان(ع) قرار مي‌گيرد و جملگي با آن حضرت همراه مي‌شوند.

 

در نقطه مقابل ، دشمنان حضرتش در سوريه (محل حکومت سفياني) گرد مي‌آيند. و پس از آنکه امام(ع) قيام مي‌کنند ، به شام (سوريه ) مي‌آيند و به نبرد مي‌پردازند. منظور از جنگ شام و جنگ قدس ، مصداقاً يکي است ؛ يعني هنگامي که امام(ع) در نبرد با سفياني در سوريه پيروز شوند ، وارد قدس مي‌شوند و حکومت يهودي صهيونيستي (اسرائيل) را سرنگون ساخته ، آنجا را در اختيار مي‌گيرند.

دراين هنگام ، غـــرب با مشاهده انهدام حکومت صهيونيستي در قدس ، به حرکت درمي‌آيد.

در مورد سران رژيم‌هاي عَـــرَبي نيز بايدگفت که آنها ، قبل از تسليم به امام(ع) حامي حکومت يهودي صهيونيستي هستند و نحوه تسليم شدنشان به امام(ع) چنين است که مردم آنها تظاهرات وسيعي در حمايت از امام(ع) انجام مي‌دهند و رژيم‌هاي خود را ساقط مي‌کنند و بدين ‌وسيله به حمايت و همراهي امام(ع) مي‌پردازند.

پس از آنکه غرب به حرکت درآمد و سپاهيانش را به نبرد با امام(ع) گسيل داشت ،حضرت عيسي مسيح (ع) نزول مي‌کند و غربي ها از ايشان استقبال مي‌کنند.

مسيح(ع) به طرح مسئله صلح با امام مهدي(ع) مي‌پردازد. و اين روايت را شيعه و سني از پيامبر خدا (ص) نقل کرده‌اند که: ‹‹ آخرين صلحي که بين شما و روميان [غربيان] واقع خواهد شد ، به وسيله فرزندم مهدي(ع) خواهد بود ؛ به مدت ده سال که هفت سال ديگر نيز ادامه خواهد يافت ››  يعني اصل توافق ده ساله است، امّا تا هفت سال ديگر نيز ادامه پيدا مي‌کند ».

در اين مدّت ، امام مهدي(ع) حکومت خود را برپا مي‌نمايند و عيسي(ع) نيز در ميان غربيان به انجام اقداماتش مي‌پردازد .  و در اين مدت هيچ درگيري اي اتفاق نمي‌افتد. امّا بعد از اين مدّت ، نبردي بزرگ بين غرب و امام مهدي(ع) به وقوع مي‌پيوندد که پيــــــروزي با سپاهيان امام مهدي(ع) خواهد بود .

 

 اين وقايع ، مربوط به بعد از ظهور بود ؛

قبل از ظهور نيز سرزمين‌هايي دستخوش آشوب و بحران خواهند بود !

بنابر روايات ما ، قبل از ظهور در عـــراق حوادث و وقايعي به وقوع مي‌پيوندد که متأثر از آن سفياني بر سوريه مسلط مي‌شود و آنجا را تحت سلطه خود درمي‌آورد.

از سوي ديگر ، در يمــــن ، يکي از ياران امام مهدي(ع) به نام يمــــاني به قدرت مي‌رسد.

همچنين از سويي وقايع و بحران ‌هايي مانند : جنــــگ‌ها ، زلــــزلـــه‌هــــا ، بحرانهاي مالي و ... در مدت زمان محدودي رخ مي‌دهد که البته چندان طولاني هم نيست .


سپــاه يمـــانى( کليک کنيد )                                           ( برگرفته از بيانات و نظرات علامّه کوراني )

[ اين بحث ادامه دارد ]


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *