رویای قهرمانی

انیمه ها ساخته می شوند تا مردم باور کنند هیچ چیزی در این دنیا دست نیافتنی نیست. یکی از انیمه های معروف ساخته شده که در ایران بسیار مورد توجه قرار گرفت کاپیتان سوباسا یا همان فوتبالیست های خودمان است.

روزی که این انیمه ساخته شد ژاپن هیچ جایگاهی در فوتبال آسیا و جهان نداشت. داستان این انیمه که بر اساس مانگای پرطرفدار یوئیچی تاکاهاشی نوشته شده است زندگی فوتبالیست نوجوانی به اسم سوباسا اوزارا را روایت می کند که رویای فتح جام جهانی با تیم ملی ژاپن را دارد. همانطور که در کارتون تلویزیونی ندیدید سوباسا توسط دختری به واکی بایاشی دروازه بان بی نظیر مدرسه نانکاتسو معرفی می شود.تحت تاثیر تمرینات روبرت هنگو برزیلی که در تلویزیون عموی سوباسا معرفی می شد فوتبال را حرفه ای آموخت.

سوباسا در نهایت با همکاری واکی بایاشی، تارو میساکی، کاکرو یا کوجیرو یوگا با شکست اشنایدر آلمانی موفق به فتح جام جهانی نوجوانان می شوند.

پس از قهرمانی، سوباسا مدرسه نانکاتسو را به مقصد تیم سائوپائولو برزیل که مربی آن همان روبرت هنگو یا عموی سوباسا است ترک می کند.

بزرگترین اثر این انیمه پیشرفت عجیب فوتبال در کشور ژاپن بود تا جایی که آنها در سال های گذشته در رده های مختلف ملی و باشگاهی همواره صاحب عنوان و افتخارآفرین بوده اند و از کشوری بی فوتبال به تیم اول قاره آسیا تبدیل شده اند.

پ.ن: چاپ شده در کافی نیوز شماره ۱۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *