رفع خطا Fuser Error 50-2 پرینتر اچ پی

یکی از خطاهای رایج مشاهده شده در پرینترهای لیزری اچ پی، خطای فیوزر 50.2 یا همان خطا Fuser Error 50-2 است. زمانی که این کدخطا توسط پرینتر نمایش داده می‌شود، امکان ادامه کار با پرینتر وجود نخواهد داشت. مگر آنکه اقدامات لازم برای رفع این کدخطا بر روی پرینتر پیاده شود. اگر از کاربران پرینترهای اچ پی هستید بد نیست بدانید که کد خطا Error 50.2 معمولاً یک خطای سخت افزاری است و نمایش آن به منزله وجود اشکال در یکی از قطعات پرینتر است.

در بخش‌های آتی ضمن بررسی برخی از شایع‌ترین علل به وجود آورنده این کدخطا در پرینتر، شیوه رفع آن نیز توضیح داده خواهد داشت.


بررسی علل نمایش خطا Fuser Error 50-2 پرینتر اچ پی

از آنجا که دلایل متعددی ممکن است سبب نمایش خطا Fuser Error 50-2 در پرینتر اچ پی گردند، برای رفع این کدخطا نمی‌توان از یک روش به‌خصوص استفاده کرد. به عبارتی دیگر، روش انتخابی برای رفع این کدخطا، می‌بایست با توجه به علت نمایش این کدخطا انجام شود. برخی از شایع‌ترین عللی که سبب نمایش این کدخطا می‌گردند عبارتند از:

از کار افتادن (سوختن)  المنت موجود در واحد فیوزر، ضعیف شدن یا نیم سوز شدن المنت موجود در واحد فیوزر، آسیب دیدن و یا از کار افتادن سنسور حرارت، آسیب دیدن برد پاور و عدم تولید ولتاژ مورد نیاز برای المنت موجود در واحد فیوزر، بروز قطعی در کابل های رابط سنسور و یا برق مورد نیاز فیوزر و … . بد نیست بدانید که نمایش خطا Fuser Error 50-2 بیشتر در پرینترهای لیزری HP LaserJet P4015  و HP LaserJet P3015 رایج است و عمده‌ترین دلیل آن نیز، بالا رفتن دمای دستگاه در حین کار است.

رفع خطا Fuser Error 50-2 پرینتر اچ پی

همانگونه که گفته شد روش انتخابی برای رفع خطا Fuser Error 50-2 پرینتر اچ پی می‌بایست با توجه به علت نمایش این کدخطا انجام شود. از آنجا که علل متعددی ممکن است سبب نمایش این کدخطا شوند، راهکارهای موجود برای رفع این خطا نیز متفاوت هستند. همانگونه که می‌دانید در واحد فیوزر پرینتر اچ پی المنت بسیار قوی‌ای تعبیه شده است که امکان ایجاد دمایی در حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ درجه سانتیگراد را دارد.

این میزان حرارت تولید شده برای فرایند پخت تونر یا به عبارت ساده‌تر تثبیت پودر تونر بر روی کاغذ مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بخش پایینی المنت، سنسور های حرارتی بسیار حساسی تعبیه شده است که کار اندازه گیری میزان حرارت تولید شده توسط هیتر را انجام می‌دهند. در صورتی که برد اصلی برق دچار آسیب شود و برق مورد نیاز برای المنتهای قرار گرفته شده در واحد فیوزر تأمین نگردد، این موضوع سبب نمایش خطا Fuser Error 50-2 در پرینتر اچ پی می‌گردد.

منبع : نمایندگی پرینتر HP

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *