راز زندگی طولانی و شاد

راز زندگی طولانی و شاد

کتاب جدید هکتور گارسیا به نام ( ایکیگای ) به بررسی راز و رمز طول عمر زیاد افراد دهکده هایی در ژاپن می پردازد.

طبق گفته سازمان بهداشت جهانی ، ژاپنی ها بالاترین نرخ امید به زندگی را دارند. ( 86.8 سال برای زن ها و برای مردان 80.5 سال).

تعداد افرادی که به سن 100 سالگی و بیشتر می رسند در ژاپن بیشتر از بقیه کشور ها است.

کلمه (ایکیگای) به معنی داشتن هدف یا دلیل زندگی است.

افرادی که در ژاپن به سن بالا می رسند برخلاف سایر افراد مسن ، خیلی شاد ، با انرژی و فعال هستند و نشانه های بیماری در آنها خیلی کم است. یک شادی غیرمعمول همراه آرامش در این افراد وجود دارد.

گارسیا در کتاب خود به چند نمونه از عادات رفتاری ژاپنی های مسن (ایکیگای) اشاره می کند:

1. مشغولیت دایمی بدون عجله :

این افراد همیشه کاری برای انجام دادن دارند و همواره مشغول هستند، ولی این کارکردن آنها با سرعت خیلی آرام و با دقت انجام می شود. یکی از این افراد می گوید ، من همیشه سبزی مورد نیاز خانواده را خودم می کارم و آن را می پزم، این ایکیگای من است.

2. شرکت در جمع دوستان:

دهکده هایی در ژاپن که افراد با سن بالا درآنها زیاد وجود دارد، روابط خانواده ها و همسایه ها با یکدیگر بسیار خوب و قوی است ، افراد این دهکده ها جشن ها و مراسم های فرهنگی هنری زیادی برگزار می کنند و تقریبا همیشه با یکدیگر در ارتباط هستند.

3. آنها در طول روز حرکت می کنند.

حتی مردم شهر اوگیمی که بیش از 80 و 90 سال سن دارند هنوز بسیار فعال هستند. آنها به باشگاه نمی روند و یا به شدت ورزش نمی کنند ، بلکه در طول روز همواره در حال حرکت هستند. اکثر اوقات زود از خواب بیدار می شوند و قبل از صبحانه یا بعد از آن یک ساعت در باغشان مشغول کار و فعالیت هستند آنها برای پیاده روی با دوستانشان قرار می گزارند. و تقریباً همه افراد از ورزش صبحگاهی به نام "رادیو تائیسو" پیروی می کنند ، تمریناتی آرام که از سال 1928 از طریق رادیو پخش می شود. حرکات مانند بلند کردن بازوها روی سر و چرخاندن آنها به طرفین ،حرکات ساده و فقط چند دقیقه طول می کشد.

4. آنها غذاهای سالم را با اعتدال می خورند.

تحقیقات نشان می دهد که رژیم غذایی آنها سرشار از سبزیجات و گیاهان است و محصولات حیوانی کم مصرف می کنند. غدای روزانه آنها شامل نوعی جلبک دریایی ، سیب زمینی شیرین ، چای سبز است که دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان ها است. مقدار مصرف قند آنها یک سوم و نمک مصرفی آنها نصف بقیه مردم ژاپن است . غذاهای مصرفی افراد این دهکده بسار کم کالری می باشد.

5. آنها هر روز با طبیعت ارتباط برقرار می کنند.

افراد این دهکده ها وقت خود را در طبیعت می گذرانند – قرار ملاقات با دوستان خود را در طبیعت می گزارند. یک از افراد دهکده برنامه روزانه خود را چنین می گوید: "من هر صبح ساعت 5 از خواب بیدار می شوم ، خانه را ترک می کنم و به دریا می روم. سپس به خانه یک دوست می روم ، و ما با هم چای می خوریم. این راز یک زندگی طولانی است: ارتباط با مردم ، و رفتن به طبیعت. "


#روانشناس #روانشناسیخانواده #زناشویی #روانشناسیبالینی #روانشناسیموفقیت #روانکاوی #روانشناسیرابطه #روانشناسیشخصیت #روانشناسیاجتماعی#کودک #خانواده #والدین #تربیتکودک #طلاق #ازدواج #موفقیت #مهارتهایزندگی #مهارتهایارتباطی #عزتنفس #اعتمادبهنفس #اضطراب #استرس #رشدفردی #ثروت #بهبودفردی #توسعهفردی #مدیرتزمان #تصمیم #تغییر #شادی

#psychology #psychedelicart #psychic #Psychologist #Psychologist #clinicaltrials # khaki #ClinicalPsychologist #Relationshippsychologist #Consultingclinic #Familycounselor