دلیل ناراحتی هاشمی

 

hashemiهاشمي رفسنجاني (1394/8/10):
“اگر توانسته بوديم با افکار امام (ره) انقلاب را ادامه مي‌داديم، وضع ما بهتر بود، ولي الان با آگاهي مردم، نا اميد نيستيم.”
اين اظهارات کوتاه هاشمي از چند جنبه قابل بررسي است:

1- “اگر توانسته بوديم با افکار امام (ره) انقلاب را ادامه مي داديم” يعني که به زعم جناب هاشمي ما از افکار امام فاصله داريم، البته اين اظهارات از اين بابت که دقيقاً ايشان نگفته اند منظورشان کدام تفکر امام بوده است جاي تأمل دارد، ولي از آن جا که مهمترين انتقاد فعلي هاشمي بحث تعامل با آمريکا و کنارگذاشتن شعار “مرگ بر آمريکا” است، ما هم همان را ملاک قرار مي دهيم ولي آيا آنچه در گفتار و رفتار و نوشتار حضرت امام خميني (ره) تا آخرين روزهاي حياتش براي ما به يادگار مانده است چيزي جز استکبارستيزي و در صدر آن آمريکا ستيزي بوده است؟! آيا اين جناب هاشمي نيست که از تفکر امام خميني فاصله گرفته است؟!

2- “وضع ما بهتر بود” ، ولي آيا به راستي وضعيت ما الان بد است؟! آيا قدرت داخلي و خارجي ايران نسبت به زمان حيات حضرت امام خميني (ره) کمتر شده است و يا روز به روز در حال ارتقا بوده ايم؟! آيا نفوذ ايران و تفکر انقلابي در کشورهاي منطقه و حتي کشورهاي دوردست تر هم اکنون قابل انکاراست؟! آيا حجم دشمني هايي که عليه انقلاب صورت گرفته است کمتر از زمان حضرت امام (ره) بوده و يا با چند مرحله ارتقاء همراه بوده است؟! آيا اين که تمام موفقيت هاي داخلي و خارجي ايران علي رغم انواع تحريم ها، ترورها، بدخواهي ها، هزينه هاي هنگفت براي شبيخون فرهنگي، فتنه 88 و … باسرعت شگفت انگيزي استمرار داشته است را مي توان وضعيت بد تلقي نمود؟! اين ادعاي آقاي هاشمي مرا ياد اعترافات مسعود بهنود انداخت که نتوانست قدرت مديريت داخلي و خارجي مقام معظم رهبري را نستايد و از نفوذ بازوهاي ايران در منطقه و جهان صحبت نکند.

3- “ولي الان با آگاهي مردم…” ، به راستي آيا مردم فقط اين اواخر آگاه شده اند؟! لابد ايشان اعتقاد دارند که مردم در همين 2 ساله که به جناب روحاني رأي داده اند از ناآگاهي به آگاهي روي آورده اند!!! در هر صورت مردم چه در زمان حضرت امام خميني (ره) و چه پس از آن آگاه و در صحنه بوده اند ولي گويا جناب هاشمي هر وقت که با رأي مطلوب خود مواجه نشده اند، مردم را متهم به ناآگاهي و بي سوادي، رقيب را متهم به افراطي گري، نظام را متهم به تقلب و دادگاه را متهم به پدرسوخته بازي کرده اند.

4- “نااميد نيستيم” يعني راضي نيستيم ولي نااميد هم نيستيم که اين يعني جناب هاشمي در عين حال که وضعيت انقلاب را بعد از فوت حضرت امام (ره) خوب نمي دانند ولي به خاطر آگاه شدن مردم اميدوار شده اند تا خلاء امام پر شود!!! يعني هاشمي اميدوار است خلاء امام با آگاه شدن مردم جبران شود که خود مقوله اي عجيب، قابل تأمل و حاکي از انديشه هاي خطرناک شخص هاشمي است که ما را به ياد تهديدهايي مي اندازد که در خصوص فتنه 88 و تصويب برجام انجام داد.
نکته: بيان اين جملات از سوي هاشمي آنهم دقيقاً بعد از موافقت مشروط رهبري با اجراي برجام مسئله اي قابل تحليل است. به نظر مي رسد جناب هاشمي توقع داشتند که مقام معظم رهبري، جامي را که به ايشان تعارف کردند را بدون قيد و شرط سربکشند ولي گويا موافقت مشروط مقام معظم رهبري و ممنوعيت مذاکره با آمريکا (در ساير زمينه ها) براي جناب هاشمي گران تمام شده است. البته حکايت جام زهرهايي که به رهبري تعارف شد جديد نيست و يکبار در دوره اصلاحات عليه اسلاميت نظام و يک بار هم در زمان فتنه 88 عليه جمهوريت نظام رخ داد و ايشان با عنايت امام زمان (عج) و استفاده از سال هاي شاگردي در محضر امام خميني و کوله باري از سالها تجارب در مسئوليت هاي رهبري، اجرايي و نظامي تاکنون توانسته اند انقلاب را از گردنه هاي سخت فتنه هاي داخلي و خارجي به سلامت و پويايي حرکت دهند، توانايي که حتي سرسخت ترين دشمنان ايشان نيز نتوانسته اند به قدرت و توان رهبري ايشان اعتراف نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *