دلایل عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی چیست؟

دلایل عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی چیست؟
دلایل عدم تخلیه آب در ماشین ظرفشویی چیست؟


عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی یکی از مشکلاتی است که در این نوع، از دستگاه‌های برقی ایجاد می‌شود. با بررسی‌های لازم می‌توانید به علت نقص ایجادشده پی ببرید.

عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی

یکی از وسایل برقی که امروزه در اغلب منازل به‌عنوان وسیله ضروری شناخته می‌شود، ماشین ظرفشویی است. به دلیل استفاده‌های فراوان از این دستگاه و همچنین کارایی بالای آن در برخی از موارد این ماشین می‌تواند دچار نقص و همچنین مشکلاتی شود که مانع از استفاده از آن خواهد شد. یکی از این موارد عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی است. شاید شما نیز بارها با این مشکل روبه‌رو شده باشید و نتوانسته باشید این ایراد ایجادشده را برطرف نمایید.

در این مقاله به نمونه‌هایی از مواردی که باعث عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی می‌شوند اشاره می‌کنیم و توصیه می‌کنیم در صورت برطرف نشدن مشکل با نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی خود تماس حاصل برقرار کرده و مشکل ایجادشده در دستگاه خود را برای آن‌ها بازگو کنید. همکاران ما در نمایندگی تعمیرات لوازم خانگی در کمترین زمان شما عزیزان را راهنمایی نموده و یا برای تعمیرات ماشین ظرفشویی به محل منتقل خواهند شد.

دلایل عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی

(بخش اول)

موارد مختلفی باعث عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی منزل شما خواهند شد که در این بخش به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم. یکی از مهم‌ترین مواردی که باعث خارج نشدن آب ظرفشویی می‌شود، کثیفی و آلودگی در فیلتر این دستگاه است. با ایجاد آلودگی و همچنین رسوب مواد در فیلتر با ارور عدم خروج آب از ظرف‌شویی خود مواجه خواهید شد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم فیلتر را خارج نموده و آن را تمیز شست‌ و شو دهید تا آلودگی‌ها کاملاً برطرف شود.

یکی دیگر از موارد ایجاد حالت پیچ‌ خوردگی و یا گرفتگی در قسمت شلنگ خروجی این دستگاه می‌باشد که این نیز مانع از خروج آب خواهد شد. اگر هریک از موارد گفته‌شده را چک نمودید و دوباره با عدم تخلیه آب مواجه شدید توصیه می‌کنیم به ورودی فاضلاب و همچنین سینک خود نیز توجه کنید شاید در این بخش‌ها به دلیل تجمع مواد، گرفتگی ایجاد شده باشد که این امر نیز باعث عدم خروج آب از ماشین ظرفشویی خواهد شد. برای برطرف کردن مشکل تخلیه آب توصیه می‌کنیم هر چند وقت یک‌ بار این مکان‌ها را بازرسی نموده و در صورت آلودگی آن‌ها را برطرف نمایید.

(بخش دوم)

ماشین‌های ظرفشویی از قطعاتی به نام پمپ و همچنین مگنت برخوردارند که در این شرایط ممکن است این قطعات دچار خرابی و همچنین آسیب شده باشند. از مهم‌ترین موارد، روشن و خاموش کردن پی‌درپی ماشین ظرفشویی است که می‌تواند عمر پمپ خروجی آب را کاهش دهد و باعث ایجاد خرابی در آن شود. شبکه‌های مختلفی در نسل جدید ماشین‌های ظرفشویی برای عدم برگشت آب به داخل سینک تعبیه‌شده است که در برخی موارد این امکان وجود دارد که این شبکه‌ها از طریق رسوب چربی و همچنین مواد شوینده دیگر دچار گرفتگی شده باشند و این امر باعث عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی شما شود.

در ماشین‌های ظرفشویی بردهای الکترونیکی و قطعات کامپیوتری مختلفی برای برنامه‌دهی به این دستگاه استفاده می‌شود که در اثر ایجاد نوسان در برق و یا پایان عمر قطعات ممکن است به این موارد آسیب وارد شود و درنتیجه تخلیه آب صورت نگیرد. مورد دیگر بررسی مکان ورودی پمپ تخلیه آب است که ممکن است با مواد ریز و درشت دچار گرفتگی شده باشد. در هر صورت با بررسی موارد مختلفی که در این مقاله ذکر شد می‌توانید مشکل ماشین ظرفشویی خود را برطرف کنید. درصورتی‌که این نقص برطرف نشد می‌توانید از کارشناسان ما مشاوره رایگان دریافت کنید، و یا در صورت پیچیده بودن، درخواست تعمیرکار در محل کنید.


در صورتی که نیاز به مشاوره در تعمیر ماشین ظرفشویی خودتان دارید، میتوانید با شماره 09059554768 تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *