دستگاه تصفیه آب صنعتی


در پروسه دستگاه تصفیه آب صنعتی ( آب شیرین کن / نمک زدایی آب لب شور ودریایی ) و شیوه ی طراحی دستگاه تصفیه آب صنعتی بدلیل بکارگیری از غشای اسمزی و اختلاف شار غلظت نمک های محلول آب ، مواد جامد و محلول در آب از غلظت بالاتر به سمت غلظت کمتر جریان می یابد.آشکار است با توجه به مشخصات وآزمایش آب ورودی و نیز گنجایش های مورد نظر پارامترهایی از قبیل مقدار فشار ورودی ، فشار اسمزی و بازده تولید و پساب می بایستی اندازه گیری شده و قاعده های لازم مطابق نرم افزار های مورد اعتماد ، کلیه. فرایند طراحی را وارسی وکنترل نماید.

ظرفیت سیستم های دستگاه تصفیه آب صنعتی ساخت شرکت ناب زیست به عمل آورنده و تولید کننده (دستگاه تصفیه آب صنعتی - آب شیرین کن ) در کیفیت های نیمه صنعتی از گنجایش 400 GPD و در الگوهای های صنعتی از 5 متر مکعب در شبانه روز تا 5000 متر مکعب در شبانه روز قابل طراحی و ساخت می باشد.

اهمیت تصفیه آب صنعتی چیست

آب صنعتی در صنایع از اهمیت بالایی برخوردار است، این آب قبل از استفاده باید مورد بررسی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که کیفیت و خواص آن در صنعت مناسب می باشد یا خیر؛ دست کم باید اطمینان حاصل شود که باعث آسیب به تجهیزات نشود.

علاوه بر این امروزه تصفیه و استفاده مجدد در آب در صنایعی مانند فولاد و صنایع غذایی یک امر معمول و متداول می باشد که در نتیجه کاهش مصرف آب و آلودگی، منجر به کاهش هزینه ها می شود. بنابراین آب مورد استفاده در صنعت از جمله مهمترین مصارف آب در جهان محسوب می شود که تصفیه آن باید برای بهتر عمل کردن چرخه صنعت مورد توجه قرار گیرد.

برتری های استفاده از(تکنولوژی ROدستگاه تصفیه آب صنعتی)

روش اسمز معکوس(تصفیه آب صنعتی ) در بحث تصفیه آب نسبت به همه روشها اقتصادی تر است.

دستگاه تصفیه آب صنعتی دارای مصرف انرژی کمتری نسبت به روشهای تقطیری می باشد

باکتری ها، ویروس و مواد تب زا به هیچ عنوان از ممبران دستگاه تصفیه آب صنعتی عبور نمی کند.

توانایی ارجاع آب غلیظ بدست آمده به محیط زیست ویابهره گیری دوباره ازآب دردستگاه دارای استانداردهای های بین المللی سبب آگاهی قیمت دستگاه تصفیه آب صنعتی در آغاز باید اندازه خروجی آب معین شود .

فی المثل: اگر قصد دارید ارزش تمام شده یک دستگاه تصفیه آب صنعتی را بدانید ابتدا باید مقدار مصرف یا احتیاج روزانه شما به آب تصفیه شده معلوم شود . سپس باید معین کنید که آب کنونی ، آب لوله کشی شهری است یا آب چاه ؟ و سرانجام میخواهید چه موادی از آب حذف شود.

باتوجه به اینکه دستگاه تصفیه آب صنعتی متشکل از تعداد قطعات زیادی می باشد که روی شاسی مونتاژ می شوند و قابل بهره برداری هستند لذا توصیه می شود از تجهیزات با کیفیت بالا استفاده شود که خریدار در زمان بهره برداری از سیستم تصفیه آب صنعتی با کمترین مشکلی مواجه باشد .به عنوان مثال پمپ های طبقاتی با مارک های زیادی در بازار موجود است که در دستگاه آب شیرین کن وظیفه تامین فشار بالا قبل از ممبران را ایفا میکند .برای اینکه دستگاه کمترین مشکل را در زمان بهره برداری داشته باشد بهترین و با کیفیت ترین پمپ استفاده شود.

کاربرد دستگاه تصفیه آب صنعتی در کشاورزی و گلخانه

یکی از کاربردی ترین استفاده دستگاه تصفیه آب صنعتی در صنعت کشاورزی می باشد .با توجه به اینکه آب های اکثرمناطق کشور شور شده است و هدایت الکتریکی آن بالا رفته است کیفیت محصولات تولیدی در کشاورزی به شدت افت پیدا کرده است .لذا کشاورزان دنبال راه کارهایی هستند تا بشود آب را سبک کرد که اقتصادی ترین روش استفاده از سیستم اسمز معکوس می باشد .البته بهتر است برای اینکه ظرفیت دستگاه و قیمت تمام شده آن پایین باشد بهتر است در مصرف آب صرفه جویی کرد که استفاده از سیستم آبیاری تحت فشار و قطره ای میتواند هدررفت آب را کم کند و ظرفیت دستگاه تصفیه آب را نیز کم کند.

معمولا دستگاه تصفیه آب صنعتی در محصولات کشاورزی باارزش صرفه اقتصادی دارد ولی در محصولات زراعی و کم بازده توجیه اقتصادی ندارد.

در کلیه صنایعی که با آب کار میکنند هرچقدر آب سبک تر و نرم تر در سیستم ها در جریان باشد بهتر است.زیرا هم در کیفیت تولید تاثیر دارد و هم اینکه مشکلات گرفتگی و رسوب را نیز به حداقل خود میرساند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *