درمان خانگی سلولیت با گیاهان دارویی

سلولیت به چربی ذخیره شده زیر پوست گفته می شود که این چربی اغلب در قسمت ران، باسن و در پایین شکم دیده می شود. سلولیت بیش از 85 درصد زنان را تحت تاثیر قرار می دهد ، در ران بسیار رایج است، اما می تواند روی پاها، کفل و یا شکم نیز وجود داشته باشد.سلولیت از سلول های چربی شناور آزاد تشکیل یافته است که درست زیر پوست رسوب می کنند اما ظاهر متمایزی دارد، مثل گودی چانه یک تکه پوست پرتقال و یا پنیر کوتاژ.


هورمون ها، ژنتیک و سبک زندگی ناسالم، علل اصلی سلولیت هستند. سلولیت با گذشت زمان بدتر می شود. برای مدیریت سلولیت، برخی از این درمان های خانگی پیشنهاد شده در بخش سلامت نمناک ساده و آسان را امتحان کنید.

درمان خانگی سلولیت بدون جراحی و دارو

در زیر روشهای برتر برای خلاص شدن از شر سلولیت در ران وجود دارد.

1. برس خشک:

برس خشک یکی از ساده ترین روش ها برای خلاص شدن از شر سلولین در ران است. فرآیند برس خشک گردش خون و سلامت بهداشتی را بهبود می بخشد و تجمع سموم را از بدن دفع می کند و همانطور که در بخش سلامت نمناک توضیح داده شده است علاوه بر این، این باور وجود دارد که جریان خون بهبود یافته به پوست باعث می شود که چاق به نظر برسید.

قبل از شروع، مطمئن شوید که پوست و برس هر دو خشک هستند. و سپس به مدت 5 دقیقه، به آرامی روی چربی ها حرکت دهید.این کار را یک بار در روز قبل از گرفتن دوش برای چند ماه انجام دهید و یا تا زمانی که پوستتان بهبود یابد.

نکته: دقت کنید که از برس بدن ساخته شده با الیاف طبیعی استفاده کنید.

2. فلفل کایین:

مصرف منظم فلفل کایین می تواند به حذف سموم از بدن کمک کند و ظاهر سلولیت را در ران کاهش دهد.یک یا دو قاشق چای خوری فلفل کایین، یک قاشق چای خوری از زنجبیل خرد شده و آب تازه از یک لیمو به یک لیوان آب گرم مخلوط کنید. این نوشیدنی را یک یا دو بار در روز به مدت یک یا دو ماه بنوشید.

. پودر قهوه:

از پودر قهوه برای پاک کردن سلول های مرده و تولید دوباره سلول های سالم می توانید به عنوان یک اسکراب استفاده کنید. علاوه بر این، نوشیدن قهوه به افزایش گردش خون کمک خواهد کرد.

 • یک چهارم فنجان قهوه، سه قاشق غذا خوری شکر و دو قاشق غذا خوری روغن نارگیل را باهم مخلوط کنید تا خمیر را شکل دهید.
 • کمی از این خمیر را بردارید و پوست آسیب دیده را برای چند دقیقه با استفاده از فشار محکم ماساژ دهید. در نهایت با آب ولرم بشویید.
 • این درمان را دو یا سه بار در هفته دنبال کنید تا نتایج مورد نظر را به دست آورید.
 • شما می توانید اضافی را در یک شیشه برای استفاده در آینده ذخیره کنید.
 • متناوبا، می توانید یک پوشش با قهوه و روغن زیتون آماده کنید.
 • یک فنجان قهوه را به مدت 20 ثانیه در مایکروویو گرم کنید و کمی روغن زیتون هم به آن اضافه کنید.
 • مخلوط گرم را روی چربی ها بمالید و آن را با پوشش پلاستیکی بپوشانید. 30 دقیقه بگذارید تا بماند و سپس با آب گرم آن را آبکشی کنید.
 • این کار را دو بار در هفته انجام دهید تا این که شاهد بهبود باشید.

. روغن سرو کوهی:

روغن سرو کوهی ویژگی های سم زدایی دارد و می تواند به کاهش نگهداری سیالات و در نتیجه کاهش موثر سلولیت کمک کند.10 تا 15 قطره روغن سرو کوهی را در یک چهارم فنجان روغن زیتون مخلوط کنید.این مخلوط را به مدت 10 دقیقه روی قسمت آسیب دیده ماساژ دهید. این کار را دو بار در روز انجام دهید. بعد از یک ماه، متوجه خواهید شد که پوستتان نرم تر و محکم تر است.

5. جلبک دریایی:

یک عامل سم زدای طبیعی، جلبک دریایی است، گردش خون را تحریک می کند، بافت پوست را بهبود می بخشد و سموم مضر را از بدن دفع می کند. این، به نوبه خود به کاهش ظاهر سلولیت کمک می کند.

سه قاشق غذا خوری از جلبک دریایی را با یک چهارم فنجان نمک دریا و روغن زیتون و چند قطره از هر نوع مواد مغذی ضروری مخلوط کنید و برای مدت 10 دقیقه قبل از گرفتن حمام، کمی از این مخلوط را در منطقه تحت تاثیر بمالید.

بعد از دوش گرفتن، مرطوب کننده بزنید.این درمان را یک بار درروز به مدت چندین هفته دنبال کنید.شما می توانید مخلوط اضافی را در یک شیشه برای استفاده در آینده ذخیره کنید.متناوبا، می توانید ار حمام های جلبک دریایی استفاده کنید تا سلولیتتان را کاهش دهید. چهار ورق از جلبک دریایی را به وان حمام خود اضافه کنید و پر از آب ولرم کنید. به مدت 20 دقیقه در ان بمانید. این کار را دو بار در هفته انجام دهید.

. سرکه سیب:

سرکه سیب می تواند به علت حضور مواد معدنی، پتاسیم، منیزیم و کلسیم اش سلولیت را از بین ببرد ، پیش از این هم در بخش سلامت نمناک و در خواص سرکه سیب گفته شد این عناصرموجود در سرکه سیب نقش مهمی در بیرون کردن سموم و نگهداری آب اطراف ران و معده دارندو به نوبه خود سلولیت را کاهش می دهد. علاوه بر این سرکه سیب به شما کمک می کند وزن کم کنید و چربی کم تری برای سلولیت داشته باشید.

 • یک قسمت سرکه سیب را با دو قسمت آب مخلوط کنید.
 • اگر دوست دارید کمی عسل به آن اضافه کنید.
 • محلول را بر روی مناطق آسیب دیده بمالید.
 • بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس با آب گرم آن را آبکشی کنید.
 • هر روز دو بار از این درمان پیروی کنید.
 • متناوبا، سرکه سیب و آب را با قسمت های مساوی مخلوط کرده و آن را در قسمت آسیب دیده بمالید. سپس آن ناحیه را با پوشش پلاستیکی بپوشانید و برای یک ساعت یک حوله گرم بر روی آن بگذارید.
 • در نهایت، پوشش را بردارید و منطقه را با آب ولرم بشویید.
 • این کار را هر روز یک بار انجام دهید تا از شر سلولیت خلاص شوید. همچنین می توانید دو قاشق غذا خوری سرکه سیب و یک قاشق چای خوری عسل را هم مخلوط کنید و روزی دو بار آن را به طور منظم بنوشید.

. خاک رس سبز:

خاک رس سبز توانایی تحریک خون و غدد لنفاوی را دارد، سلول های مرده پوست را از بین می برد، ناخالصی ها و چربی ها را جذب می کند و بافت های ارتباطی را تقویت می کند. به خاطر همه این ویژگی ها، خاک رس سبز برای کاهش ظاهر سلولیت بسیار موثر در نظر گرفته می شود.

یک چهارم فنجان خاک رس و جلبک دریایی را با هم مخلوط کنید، یک چهارم فنجان آب لیمو تازه، سه قاشق غذا خوری آب داغ و یک قاشق غذا خوری عسل را برای تشکیل یک خمیر سفت و نرم استفاده کنید.

مخلوط را با استفاده از حرکات دایره ای روی ناحیه متاثر بمالید و سپس آن را با پوشش پلاستیکی بپوشانید. بگذارید 30 دقیقه بماند و سپس آن را با آب ولرم بشویید. این درمان را به صورت هفتگی ادامه دهید تا زمانی که نتیجه مطلوب را دریافت کنید.

8. سالمون:

سالمون غنی از آنتی اکسیدان ها است که سلول های چربی سلولیت را می شکنند. اسیدهای چرب امگا 3 موجود در سالمون ها توسط بدن برای داشتن پوست صاف مورد نیاز هستند.اسیدهای چرب امگا 3 باعث کاهش اشتها و التهاب سطح پایین و همچنین ترمیم و تقویت بافت های پوست می شوند.

این امر به نوبه خود، ساختن سموم مضر در رگ های خونی را کاهش داده و گردش خون را بهبود می بخشد.سعی کنید هر هفته چهار یا پنج وعده ماهی سالمون بخورید. برای ترویج کاهش سلولیت، غذاهای تهیه شده از سالمون و یا کباب ماهی سرخ شده را انتخاب کنید.

روغن نارنگی به بهبود گردش خون کمک می کند و سلول های سلولیت را می شکند. این روغن ضروری نیز نقش کلیدی در ترکیب بدن ایفا می کند.

 • پنج قطره روغن نارنگی را به یک قاشق غذاخوری روغن زیتون اضافه کنید. این مخلوط را روی منطقه متاثر بمالید و برای 10 تا 15 دقیقه با آن ماساژ دهید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید حداقل یک ساعت پس از استفاده از این روغن خودداری کنید.
 • دو بار در روز تکرار کنید.
 • هم چنین می توانید این روغن را به صورت خوراکی برای کاهش سلولیت و نیز افزایش متابولیسم خود مصرف کنید.
 • دو یا سه قطره روغن اسانس نارنگی را به یک لیوان آب گرم اضافه کنید.
 • آن را هر روز، یک بار بخورید.

10. گوجه فرنگی و رب گوجه:

گوجه فرنگی لیکوپن شدیداً بالایی دارد که می تواند از تجزیه کلاژن در پوست جلوگیری کند. رب گوجه فرنگی هم غنی از لیکوپن است اما اگر شما رب را انتخاب می کنید، به دنبال در ظرف شیشه ای باشید.

منبع نمناک


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *