دارک هدج

به نام خدا

دارک هجز ایرلند شمالی لوکیشن و مکان فیلم برداری در مجموعه تلویزیونی محبوب بازی تاج‌ و تخت (Game of Thrones ) بود که بخاطر همین فیلم شهرت بین المللی بدست آورده است. دارک هجز با درختان راش در گذرگاهی با قدمت بیش از دویست سال ، در امتداد جاده برگاگ بین آرموری و استرانوکوم در شهرستان انتریم ایرلند قرار دارد. دارک هجز مرموز به عنوان ششمین ایستگاه در مجموعه فیلم دور و دورتر ( far and away ) نمایش داده شده است.
درختان راش با شاخه های پیچ خورده و در هم تنیده قوسی در سراسر مسیر شکل داده اند که این حصار تاریک را ایجاد کرده اند. در طول دهه ها ، این تونل به آرامی و با حالت خاص حیات یافته و شکل گرفته است.

قدمت درختان به دوران جیمز استوارت بر می گردد، استوارت شاهزاده ی ویلز در سال 1775 درختان این حصار را کاشته بود. استوارت بعد از فوت همسرش گریس لیند در حال ساختن اقامت گاهی به نام خانه ی گریشیل در شمال ایرلند بود.

قصر گریشیل در سبک دوره جرج ها ساخته شده و تا به امروز ملک خصوصی باقی مانده است ، اما در حال حاضر بخشی از ملک اصلی به عنوان زمین گلف با 18 حفره مورد استفاده قرار می گیرد ، همچنین هتل حصار ( Hedge Hotel) نیز در این مکان خدمات ارائه می دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *