خرید دیوار صخره نوردی کودک به همراه قیمت!

خرید دیوار صخره نوردی کودک
خرید دیوار صخره نوردی کودک

دیواره صخره نوردی کودک از آیتم های جدانشدنی مراکز بازی است، چرا که در کل صخره نوردی از دیرباز جذابیت زیادی را برای بشر داشته است.

حال با به کارگیری ماهیت صخره نوردی در محیط مراکز بازی باعث شده تا کودکان نیز جذب این ورزش شوند.

این دیوار های صخره نوردی برای همه ی سنین کودکان قابل استفاده است، مربیانی در محیط های بازی هستند که نحوه استفاده از این محصول را به کودکان آموزش می دهند.

اهمیت خرید دیوار صخره نوردی کودک برای مهدکودک

البته شاید تصور کنید که این ورزش ها را باید در دل کوه و تپه ها انجام داد.

اما این تصور در عصر حاظر غلط است چرا که با پیشرفت علم و تکنولوژی و ساخته دیوار های صخره نوردی ، صخره نوردی در فضا های سرپوشیده نیز فراهم شده است .

به دلیل درگیر شدن کل بدن در این ورزش صخره نوردی، تاثیر خوبی را در عضلات شخص می گذارد | از این رو پزشکان نیز توصیه هایی را برای استفاده از این محصول کرده اند.

از این رو خرید دیوار صخره نوردی کودک برای مهدها بسیار ضروری می‌باشد. معمولا سالن‌های ورزشی به دلیل کمبود امکانات گزینه‌ی مناسبی برای کودکان نیستند، از این رو مهدکودک‌ها باید فضای مهد خود را با فراهم کردن وسایل ورزشی تجهیز کنند.

انواع دیوار صخره نوردی کودک

دیواره های صخره نوردی از لحاظ ظاهری شبیه به هم هستند، اما ابعاد، جنس، میزان سختی و کیفیت‌ آن‌ها باهم متفاوت می‌باشند. اگر مدیر یک مرکز مهد هستید و قصد خرید دیوار صخره نوردی دارید، باید قبل از هرچیز با انواع و مشخصات این دیواره ها آشنا شوید. ما در ادامه به چند نمونه از دیوارهای صخره نوردی اشاره می‌کنیم.

دیواره صخره نوردی PVC

یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای خرید دیوار صخره نوردی کودک، دیوار PVCمی‌باشد. این دیوار یکی از محبوب‌ترین دیوارهای صخره نوردی بوده و دارای طرح‌ها و رنگ آمیزی‌های فانتزی و کارتونی است. برای مثال دیواره‌های کارتونی از انیمیشن های برنامه‌ کودک نظیر باب اسفنجی، تام و جری و غیره الهام گرفته‌اند و پایه‌ها و سطح دیواره پوشیده از تصویر آن‌ها است تا در روحیه کودکان تاثیر مثبت بگذارد.


معمولا مربیان مهد با قرار دادن یک تصویر آموزشی بر فراز دیوار، کودکان را تشویق می‌کنند تا در صورت رسیدن به نوک دیوار به آن‌ها پاداش بدهند. این امر در کنار سرگرم شدن کودکان به یادگیری آن‌ها نیز کمک می‌کند. ابعاد دیوار حالت استاندارد داشته و در اندازه‌های 2.5 در 1.2 تولید می‌شوند. همچنین شرکت‌های سازنده با قبول طرح‌های دلخواه مراکز مهد موافقت کرده و آن‌ها را بر روی دیوار چاپ می‌کنند.

مزایای استفاده از دیوار صخره نوردی

صخره نوردی از دیرباز به عنوان یک ورزش پرهیجان نزد علاقمندان به کوهنوردی شناخته می‌شود. این ورزش یکی از خطرناک‌ترین و در عین حال مفیدترین ورزش‌های جهان است. در صخره نوردی عضلات زیادی در بدن درگیر می‌شوند که این امر باعث تقویت قابل توجه آن‌ها می‌شود. در گذشته به دلیل نبود دیوارهای مصنوعی افراد مجبور بودند خطرات کوهستان و تپه‌ها را به جان بخرند و به دل طبیعت بزنند. اما امروزه با تولید نمونه‌های مصنوعی افراد در تمامی سنین می‌توانند به راحتی و در ایمنی کامل به صخره نوردی بپردازند. بزرگترین مزیت استفاده از دیوارهای صخره نوردی را می‌توان امنیت بالا و استفاده‌ی راحت از آن دانست.

روش نصب دیوار صخره نوردی کودک

همانطور که در بالا اشاره کردیم وظیفه‌ی نصب بر عهده‌ی مراکز فروش می‌باشد، اما بد نیست از نحوه‌ی اتصال آن به دیوار مطلع شوید. نصب خامت صخره نوردی کار ساده‌ای نیست و شامل کارهای جانبی نظیر اتصال گیره‌ها بر روی خامت می‌شود. اتصال صحیح گیره‌ها می‌تواند طول عمر آن را نیز بیشتر کند. ما در ادامه برای اینکه با نحوه صحیح نصب دیوار صخره نوردی کودکان آشنا شوید به چند نکته‌ی کلیدی اشاره کرده‌ایم که دانشتن آن خالی از لطف نیست.


پشت گیره باید هم سطح دیوار بوده تا به خوبی چفت شود، در غیر اینصورت ممکن است بر اثر فشار بچرخد یا شکسته شود.

باید از سفت بودن پیچ‌ها نیز مطمئن شد تا در اثر فشار ناشی از وزن کودکان از جای کنده نشود.

متناسب بودن طول پیچ گیره‌ها با خود گیره. به گونه‌ای که نه بلند باشد و نه کوتاه.

توجه به جای گیره‌ها و جهتی که دارند نیز یکی دیگر از مواردی است که هنگام نصب دیوار صخره نوردی باید به آن توجه کرد.

قیمت دیوار صخره نوردی کودکان


معمولا دیوار صخره نوردی کودکان نسبت به دیوارهای سنگنوردی حرفه‌ای ارزان‌تر است. قبلا از خرید دیوار صخره نوردی کودک توجه به قیمت و مقایسه‌ی آن با سایر برندها از اهمیت بالایی برخوردار است.


در همه‌ی مراکز فروش دیوارهای صخره نوردی، قیمت‌ها یکسان نبوده و هر یک بسته به نوع و کیفیت تجهیزات دارای قیمت‌های مختلفی هستند. یکی از فاکتورهایی که در تعیین قیمت این دیوارها موثر است، مقاومت بالای آن نسبت به ترکیباتی است که در آن بکار رفته. مقاومت در برابر وزن کودکان و همچنین استحکام بالا مهمترین فاکتوری است که باید قبل از خرید به آن توجه داشت.


معمولا جنس بدنه‌ی دیوارهای صخره‌ای از پلی اتیلن، ام دی اف و پلاستیک بوده و دارای مقاومت بالایی می‌باشند. به طور کلی بسته به جنس هر کدام قیمت دیوار صخره نوردی نیز متفاوت است.


ابعاد و طراحی این دیوارها نیز بر روی قیمت تاثیرگذار هستند. بسیاری از مراکز مهد برای تاثیرگذاری بیشتر بر روحیه کودکان سعی می‌کنند زیباترین و فانتزی طرین طرح‌ها را خریداری کنند. بسیاری از مراکز فروش برای اینکه نظر خریداران را به خود جلب کنند، اقدام به پذیرش چاپ سفارشی تصاویر می‌کنند. به گونه‌ای که خریداران می‌توانند با ارائه‌ی تصاویر دلخواه خود به تولیدکنندگان آن‌ها را بر روی دیوار و سطح خامت چاپ کنند.

منبع : مقاله خرید دیوار صخره نوردی کودک
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *