خرید آپارتمان در ظفر ؛ محله‌ای قدیمی اما مدرن

محله ظفر و خیابانی به همین نام یکی از محله‌های با دسترسی مطلوب و با امکانات تفریحی و درمانی قابل توجه است که در منطقه 3 قرار دارد.


بسیاری از مشاوران املاک خرید آپارتمان در ظفر را یک امتیاز و یک سرمایه‌گذاری ملکی امن به ویژه برای خریداران غیرمصرفی که نگاهی سرمایه‌ای به بازار خرید و فروش ملک دارند، می‌دانند. محله ظفر کجاست؟ این محله که شامل خیابان ظفر و فرعی‌های اطراف آن است یک محدوده میان‌محله‌ای در منطقه ۳ شهرداری تهران است. خیابانی شرقی غربی به همین نام نیز در این محدوده وجود دارد که از تقاطع با خیابان شریعتی آغاز می‌شود و به خیابان ولیعصر می‌رسد.

قرار گرفتن خیابان ظفر در نیمه شمالی تهران و دسترسی آن به سایر محله‌ها و امکانات، قیمت ملک در این محدوده را بالا نگه داشته است. اگرچه این خیابان که اکنون با نام دستجردی (دستگردی) شناخته می‌شود از خیابان‌های به جا مانده از دوره قاجار است، اما بافت غالب آن نوساز بوده و تلفیقی از واحدهای مسکونی و تجاری را در خود جای داده است. مجله دلتا این بار با گذر از محله ظفر، جزییات بیش‌تری از این محله به شما خواهد گفت. با ما همراه باشید.

دسترسی به ظفر

خیابان ظفر به خیابان‌های شریعتی، ولیعصر، بلوار نلسون ماندلا، بلوار میرداماد و بزرگراه مدرس دسترسی مستقیم دارد. خیابان شمالی_جنوبی عمرانی، ظفر را به محله زرگنده متصل می‌کند، همچنین ظفر توسط خیابان دکتر مصدق شمالی (نفت) به بلوار میرداماد می‌رسد. خیابان‌های دیگری همچون خیابان گوی‌آبادی و بلوار آرش نیز در این محدوده قرار دارند. این دسترسی‌ها تردد شما را با خودروی شخصی امکان‌پذیر می‌کند، به‌ویژه که این محله محدودیت ترافیکی نیز ندارد.

از لحاظ حمل‌ونقل عمومی نیز این محله در وضعیت مناسبی قرار دارد. خط اتوبوس تندروی تجریش_میدان راه‌آهن، در ظفر ایستگاه دارد. اتوبوس‌ شرکت واحد نیز در میرداماد و خیابان‌های اطراف محله دستگردی چند ایستگاه‌ دارد. شریعتی، حقانی و میرداماد از نزدیک‌ترین ایستگاه‌های مترو به محله ظفر هستند.

مکان‌های مهم

خیابان ظفر به عنوان معبر متصل کننده محله‌ها و خیابان‌های اصلی شهر به یکدیگر، مکان‌های مهمی را نیز در خود جای داده است که از آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • سفارت کره شمالی
  • سفارت کویت
  • سفارت جمهوری لهستان
  • کنسولگری ایتالیا
  • کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان تهران

مکان‌های تفریحی

  • بوستان صبا و بوستان ناجی
  • باشگاه ورزشی الماس آفریقا
  • موزه پول، موزه تاریخ، موزه دفینه
  • مجتمع ورزشی شهید کشوری

مراکز خرید

نگین ظفر واقع در خیابان شریعتی نبش خیابان ظفر، مرکز خرید قلهک و مرکز خرید میرداماد از مراکز خرید محدوده ظفر هستند. علاوه بر این ساکنان این محله به راحتی به سایر مراکز خریدی که در محله‌های اطراف مانند جردن و میرداماد وجود دارد، دسترسی دارند.

مراکز درمانی

با اینکه ظفر یک محدوده میان‌محله‌ای است اما از لحاظ دسترسی به مراکز درمانی به محله‌های اطراف خود نیاز ندارد. از مراکز درمانی محله ظفر می‌توان به بیمارستان کودکان علی اصغر، آزمایشگاه تشخیص طبی پیوند و ساختمان پزشکان حکیم اشاره کرد. همچنین بیمارستان مطهری و بیمارستان خاتم الانبیاء در غرب این خیابان و در نزدیکی خیابان ولیعصر قرار دارند.

بافت مسکونی و قیمت ملک در خیابان ظفر

جالب است بدانید که مجاورت خیابان ظفر با برخی محله‌های تهران بر بافت مسکونی و اداری و تجاری آن تاثیر گذاشته است. این خیابان از شمال با محله زرگنده، از جنوب با بلوار میرداماد و محله داوودیه، از غرب با محله توانیر و از شرق با جردن مجاور است. هر چه از شرق خیابان ظفر به سمت غرب آن و خیابان ولیعصر حرکت می‌کنیم از تعداد واحدهای مسکونی کمتر شده و به بافت تجاری افزوده می‌شود. همچنین بافت مسکونی در نواحی شمالی خیابان ظفر به سمت محله زرگنده بیشتر است و با نزدیک شدن به میرداماد از فرعی‌های جنوبی این خیابان، بافت تجاری بیشتر نمود پیدا می‌کند؛ هرچند مجتمع‌های مسکونی در بافت جنوبی این خیابان وجود دارد که آن را از حالت اداری و تجاری یک دست خارج کرده است. به طور کلی همسایگی و پیوند این خیابان با محله‌های مهم تهران و اتصال دو خیابان شریعتی و ولیعصر توسط این خیابان موقعیت استثنایی را برای این محدوده فراهم کرده است. دامنه قیمتی ارزش هر متر مربع آپارتمان در محدوده ظفر از ۲۱ میلیون تا ۳۲ میلیون متغیر است و برای سازه‌های لوکس از این دامنه فراتر می‌رود، اما آگهی‌های ملکی نشان می‌دهد که عمده معاملات در حد وسط دامنه قیمتی مذکور انجام شده است. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در ظفر می‌توانید به  املاک دلتا مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *