خانواده‌ درمانی : مفاهیم، فرایندها و روش‌ها آلن کار word


برای دریافت فایل لطفا به فسمت زیر مراجعه نمایید.

دریافت فایل

کاربران گرامی،در این بخش فایل word خانواده‌ درمانی : مفاهیم، فرایندها و روش‌ها آلن کار بهمراه نمونه سوالات تشریحی بدون پاسخنامه شامل 5 فصل و یک نمونه گزارش خانواده درمانی و یک مثال از ترسیم خانواده با فرمت ورد با قابلیت ویرایش آماده دانلود شده است که پس از پرداخت آنلاین ،می توانید این محصول را از وبسایت دریافت و دانلود نمایید.

خانواده‌ درمانی اصطلاحی کلی است و به طیفی از روش‌های کار با خانواده‌های دارای مشکلات زیستی‌ـ‌روانی‌ـ‌اجتماعی Biopsychoscocial اطلاق می‌شود. در بستر گستردة خانواده‌درمانی، دربارة اینکه چه مسائلی مهم تلقی ‌شود دیدگاه‌های بسیار متنوعی وجود دارد: برای نمونه: اقدامات درمانی باید از چه ترکیبی برخوردار باشد؛ چه منطق نظری داشته باشد و چه نوع پژوهشی از اعتبار این اقدامات درمانی حمایت می‌کند.

به‌نظر برخی از خانواده‌درمانگران، همة مشکلات انسانی، اساساً ارتباطی relational است؛ و بنابراین، خانواده‌درمانی اقدامی مناسب در همة جنبه‌های خانوادگی خواهد یود. به‌نظر برخی دیگر، زناشوئی ‌درمانی marital therapy و خانواده‌ درمانی، برای مشکلات ارتباطی خاص، یا در شرایط خاصی نظیر روان‌گسیختگی، schizophrenia  به عنوان یک درمان الحاقی برای دارو درمانی مناسب است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *