ثبت رکورد جدید در ساخت و ساز مسکن


ثبت رکورد جدید در ساخت و ساز مسکن در کانادا

یکی از ناظران بازار اینگونه گفته است: در سه ماهه آخر سال 2019، تعداد 274،829 واحد مسکن در حال ساخت در سراسر کشور وجود داشته است، رکوردی که پیش از این هرگز در کانادا مشاهده نشده بود.
براساس اعلام بنگاه مورگیج و مسکن کانادا (CMHC)، تعداد خانه های در دست ساخت در سه ماهه چهارم سال 2019، 82/2 درصد نسبت به سه ماه قبل و 7.4 درصد نسبت به سال قبل، رشد داشته است. به این ترتیب، ساخت و ساز مسکن توانست قله دیگری را به ثبت برساند که کمی بیش از 30 درصد بالاتر از قله های قبلی بود.
انتاریو، بیشترین سهم خانه های در دست ساخت را به خود اختصاص داده بود. از کل تعداد خانه هایی که در طول این سه ماه ساخته شدند، 118.576 خانه مربوط به استان انتاریو بودند.
به گفته ی دانیل وون، ناظر بازار در Better Dwelling: "تعداد واحدهای در دست ساخت، نسبت به زمان مشابه در سال قبل، 8.77٪ افزایش یافتند. قله ی قبلی که برای خانه های در دست ساخت ثبت شده است، برمیگردد به سال 1973 ". 
بریتیش کلمبیا نیز سهم قابل توجهی از ساخت و ساز مسکن در این سه ماه را در اختیار داشت. تعداد خانه های در دست ساخت در این استان 65.941 واحد ثبت شد که نسبت به سه ماهه قبل 2.39٪ و نسبت به سال گذشته 8٪ رشد داشته است. این قلهی جدید، تقریباً 50٪ بالاتر از سایر رکوردهای قبلی در این استان است.
به گفته ی وونگ، به دلیل رونق اخیر مسکن در کانادا، این کشور شاهد افزایش شدید میزان ساخت و سازها است.
وی گفت: "بیشتر این خانه ها در کوتاه مدت وارد بازار نمیشوند، اما وقتی هم به بازار وارد شوند، باعث افزایش شدید قیمتها خواهند شد."

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *