تمرینات فن بیان برای سخنرانی

سلام خدمت شما کاربران عزیز سایت ویرگول امیدوارم که موفق باشید من محمدرضا میرزائی در خدمت شما هستم تا نکاتی رو درباره فن بیان خدمت شما عزیزان بیان کنم امیدوارم که مورد توجه شما قرار گیرد.

چرا باید تمرینات فن بیان را انجام دهیم؟

طبیعی است هر مهارت جدیدی را که بخواهید یاد بگیرید، نیاز به تمرین خواهید داشت.

به همین ترتیب اگر تمرینات فن بیان را با تعهد کامل انجام ندهید، هیچ وقت نمی‌توانید روی مهارت‌های خود تسلط پیدا کنید. برعکس این موضوع هم صادق است.

اهمیتی ندارد تا چه حد از صحبت کردن در جمع خجالت می‌کشید یا عصبی می‌شوید، در صورتی که شما وقت خود را برای پرورش دادن استعدادهای خود و فرا گرفتن آموزش فن بیان صرف کنید، قطعا می‌توانید به یک استاد سخنرانی تبدیل شوید.

در واقع برای رسیدن به هدف خود که همان برقراری ارتباط موثر با مخاطبان است، باید چند راز مهم را بدانید!

اسراری که ما در این مطلب فاش خواهیم کرد و شما با به کارگیری آن‌ها می‎توانید بر هنر فن بیان و برقراری ارتباط موثر تسلط کامل پیدا کنید.

راز اول: همه از سخنرانی وحشت دارند!

یکی از بزرگ‌ترین رازهایی که برای تبدیل شدن به یک سخنران حرفه‌ای و برقراری ارتباط موثر لازم است بدانید، این مطلب است که اکثر مردم به نوعی از سخنرانی وحشت دارند.

این راز حتی در مورد سخنرانان حرفه‌ای که تمرینات فن بیان زیادی انجام داده‌اند هم صادق است.

بنابراین، حتی اگر هنگام سخنرانی عصبی شدید، نیازی نیست نگران باشید.

این موضوع کاملا طبیعی است، پس بهتر است بدانید که زمانی که سخنرانی می‌کنید، مخاطبان با درد شما آشنا هستند و کاملا این موضوع را درک می‌کنند.

شاید برایتان جالب باشد که رایج‌ترین فوبیا در جهان، صحبت کردن برای مردم است و از هر 4 نفر، 3 نفر هنگام صحبت کردن مضطرب می‌شوند.

در واقع مردم از سخنرانی بیش‌تر از عنکبوت، ارتفاع و حتی مرگ وحشت دارند!

قدم اول برای انجام دادن تمرینات فن بیان این است که دست از فکر کردن درباره ترس خود از سخنرانی بردارید و خیال نکنید تنها شما هستید که این مشکل را دارید.

اگر این کار را انجام دهید توانایی برقراری ارتباط موثر را پیدا خواهید کرد و دیگر سخنرانی برای شما به اندازه گذشته سخت و طاقت فرسا نخواهد بود. مطمئنا اگر بدانید بقیه افراد هم ترسی شبیه شما دارند، خیالتان راحت‌تر می‌شود.

اگر تا اینجا از مطلب ما خوشتان آمده است، خوش حال می شویم که ادامه مقاله تمرینات فن بیان برای سخرانی را در سایت لذت برتر مشاهده فرمایید.

برای ادامه مطلب اینجا کلیک کنید


با تشکر از حسن توجه شما به این مطلب

منتظر نظرات شما عزیزان هستم

محمدرضا میرزائی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *