تعویض درب ضد سرقت

 تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت
تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت


در بحث تعویض درب قدیمی با درب ضد سرقت، بیشتر دربهای ضد سرقت یا به عبارتی دیگر دربهای پیش ساخته ایمنی موجود در بازار از نظر نوع ساختار و طرح بندی به دو گروه دربهای ضد سرقت ترک و درهای ضد سرقت چینی تقسیم می شوند که گروهی از دربهای ضد سرقت ترک مونتاژ و یا تولید ایران هستند و از نظر ابعادی نیز به صورت زیر تقسیم بندی می شوند:

  • درب ضد سرقت ساخت چین در ابعاد استاندارد 210*105 سانتی متر و ابعاد متفرقه 205*105 سانتی متر و 210*110 سانتی متر
  • درب ضد سرقت ساخت ترک در ابعاد استاندارد 220*115 سانتی متر و ابعاد متفرقه 220*110 سانتی متر

با توجه به ابعاد و اندازه های دربهای ضد سرقت و ساختار آنها می توان گفت که ایا می توان بدون تخریب دربهای ضد سرقت را بر روی چارچوب های قدیمی آن نصب کرد یا خیر؟

لذا با توجه به اینکه بیشتر دربهای ضد سرقت ساخت ترک و چینی چه وارداتی و چه تولید داخل در ابعاد استاندارد گفته شده ارائه می شوند پاسخ پرسش فوق را بر اساس ابعاد استاندارد ارائه میکنیم. با توجه به ابعاد استاندارد درب ضد سرقت چینی فضای لازم برای نصب درب از داخل به داخل چارچوب باید حداقل به میزان 105/5*210/5 سانتی متر و حد اکثر به میزان 211*106 سانتی متر باشد. در شرایطی که این فضا موجود باشد به راحتی و بدون هیچ تغییری درب روی چارچوب قدیمی آن نصب خواهد شد.

نکات قابل توجه تعویض درب ضد سرقت

1- ابعاد و اندازه تو به توی چارچوب باید از برجسته ترین بخش چارچوب از یک طرف (ارتفاع و عرض) تا برجسته ترین بخش چارچوب از طرف دیگر اندازه گیری شود و به عبارت دیگر دیگر فضای مفید دهانه چارچوب برای عبور چقدر است (عرض و ارتفاع)

2- درب ضد سرقت چینی در هر ابعادی که باشد فضای لازم برای نصب آن بایستی حدودا نیم تا یک سانتی متر از ابعاد درب بزرگتر باشد.

چنانچه فضای داخلی (تو به توی) چهارچوب از فضای مورد نیاز بیشتر باشد میتوان با جوش دادن قوطی آن را به اندازه دلخواه تغییر داد و درب ضد سرقت جدید را بر روی آن نصب نمود. اما اگر ابعاد کوچکتر از اندازه مورد نیاز باشد دو حالت پیش خواهد آمد که یکی اینکه ابعاد مورد نیاز با ابعاد موجود اختلافی کمتر از 3 سانت داشته باشد که در این حالت قسمت قابلمه ای چارچوب با فرز استیل بر بدون آسیب رساندن به دیوارهای اطراف بریده خواهد شد و سایز تو به تو چارچوب به اندازه دلخواه خواهد رسید و پس از این مرحله درب ضد سرقت روی چارچوب جوش داده خواهد شد.

شایان ذکر است در تمامی حالات فوق بخشی یا کل چارچوب قدیمی از بیرون و داخل قابل دیدن خواهد بود که می توان دور تا دور درب ضد سرقت را با چوب، MDF و یا پروفیل با رنگ متناسب با درب پوشش داد. همچنین توجه کنید که دربهای ضد سرقت چینی دارای لاستیک درزگیر و آستانه استیل هستند و امکان نفوذ گرد و غبار و هدر رفت حرارت و صوت را به حداقل می رساند. لذا بهتر است پس از پوشش چارچوب قدیمی با موارد گفته شده داخل چارچوب درب ضد سرقت را با فوم تزریق کنیم تا تمامی منافذ موجود را پوشانده و از تبادل حرارت و صوت جلوگیری شود.

منبع: https://antitheftdoor.com/replacing-old-doors-with-anti-theft-doors/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *