تحصیل در مالزی با اپلای باما

پذیرش تحصیلی مالزی اولویت‌ خیلی از شماهاست. دانشگاه‌های مالزی توی سال‌های اخیر پیشرفت زیادی داشتن. شاید باورتون نشه اما دانشگاه‌های مالزی جزو پرطرفدارترین دانشگاه‌ها برای تحصیل هستن. دانشگاه‌های این کشور سطح علمی متوسط جهان را دارن و با استانداردهای جهانی هماهنگ هستن. مالزی علاوه بر موقعیت تحصیلی خوب، یکی از کشورهای مقصد توریستی هم محسوب میشه و همین جذاب‌ترش میکنه.

تحصیل کارشناسی در مالزی

برای اپلای مقطع کارشناسی مالزی، باید معدل شما حد نصاب لازم دانشگاه را داشته باشه. شرایط سنی شما هم با قوانینی دانشگاه منطبق باشه. برخی دانشگاه‌های مالزی توی این مقطع، شرط سنی لحاظ کردن و بعضی‌هاشون هم شرط سنی ندارن. برای تحصیل توی مقطع کارشناسی، باید معدل دیپلم شما کمتر از ۱۷ نباشه. مدت تحصیل این مقطع هم در حدود ۳ تا ۴ ساله.

برای تحصیل در این مقطع نباید تعهد خدمت سربازی داشته باشین. پس باید قبل از اینکه سن شما شامل قانون سربازی بشه از کشور خارج بشید. تحصیل دانشگاه‌های مالزی، شهریه داره. هزینه تحصیل توی دوره کارشناسی دانشگاه‌های مالزی حدود ۷ الی ۹هزار رینگیت در هر ترمه.

پذیرش در مقطع مستر مالزی

تحصیل توی دوره مستر دانشگاه‌های مالزی ۲ تا ۳ ساله. برای تحصیل توی این مقطع، باید معدل شما بالاتر از ۱۴ باشه. اگه بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی وارد دوره کارشناسی ارشد بشین، باید معدل شما از ۱۵ بالاتر باشه. برای پذیرش توی مقطع مستر دانشگاه‌های مالزی، مدرک زبان الزامی نیست و شما می‌تونید این دوره را توی مالزی نیز بگذرونید. هزینه هر ترم در مقطع مستر دانشگاه‌های مالزی ۷ تا ۸ هزار رینگیته. این هزینه در دانشگاه‌های خصوصی بیشتر هست.

تحصیل مقطع PHD در مالزی

پذیرش توی مقطع دکترا در مالزی نیز بر اساس شرایط هر دانشگاه، متفاوت هست. برای تحصیل در این کشور، باید معدلتون حداقل ۱۵ باشه. مدت تحصیل دکترا توی مالزی ۵ سال هست. هزینه‌ این مقطع توی دانشگاه‌های مالزی ۷ تا ۸ هزار رینگیت در هر ترم هست. توی دانشگاه‌های خصوصی این هزینه چند برابره.

https://applybama.com/studying-in-malaysia-with-applybama/

پذیرش توی مقطع مستر و PHD دانشگاه‌های مالزی به ۳ نوع هست. روش آموزش محور، روش دوم روش آموزش و پژوهش توامان هست و روش سوم پژوهش محوره. توی روش پژوهش محور، شما نیازی به گذروندن واحد درسی ندارین و تمامی تحصیل شما از طریق پژوهش می‌گذره. بعد از تکمیل پژوهش و تایید استاد راهنما، شما می‌تونید مدرک دکترای خودتون را بگیرین.

ما اینجا اکثر مواردی که برای تحصیل در مالزی باید بدونید، براتون شرح دادیم. امیدوارم این مطلب بتونه برای شما جالب و قابل استفاده باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *