تحصیل در سوئیس با اپلای باما

اپلای تحصیلی سوئیس، اگر شرایطش را داشته باشین برای همه مقاطع امکان‌پذیره. سوئیس یکی از کشورهای مهم اروپا برای تحصیل و اشتغال هست. جالبه که بدونید سوئیس یه کشور ثروتمند تو اروپا ست. آزادی‌های اجتماعی و کیفیت زندگی استاندارد توی این کشور کم‌نظیره. این خصوصیتا هست که تحصیل توی دانشگاه‌های این کشور را برای متقاضیان ایرانی جذاب کرده.

تحصیل دوره کارشناسی

تحصیل تو مقطع کارشناسی دانشگاه‌های سوئيس به زبان‌های فرانسوی و آلمانیه. اگه قصد اپلای سوئیس را دارین باید به یکی از چهار زبان رایج توی این کشور مسلط باشین. با مدرک زبان B1 می‌تونین مستقیم وارد دانشگاه بشید. اگه این مدرک را ندارین باید یک سال توی کالج‌های سوئیس، آموزش زبان ببینین و بعد وارد دانشگاه‌های این کشور بشین.

ورود به دانشگاه‌های سوئیس توی این مقطع، آزمون ورودی داره. منابع آزمون، دروس دبیرستان شما هستن. برای شرکت توی این آزمون، نباید معدل دیپلم شما از ۱۴ کمتر باشه. اگه قبول شدین، می‌تونین وارد دانشگاه بشید. تحصیل این دوره، ۳ ساله و هزینه تحصیل تو دوره کارشناسی دانشگاه‌های این کشور هم ۱۵۰۰تا ۳۵۰۰ فرانک هست.

تحصیل مقطع مستر در دانشگاه‌های سوئیس

تحصیل مقطع مستر به زبان‌های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی هست. داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۶.۵ برای اپلای این مقطع، ضروریه. برای تحصیل به زبان‌های دیگه هم داشتن مدرکB2 برای شما الزامیه. هزینه تحصیل مقطع مستر توی دانشگاه دولتی حدود ۷۰۰ فرانک در هر ترمه. اما توی دانشگاه خصوصی، این هزینه ۴۰۰۰ فرانک برای هر ترم هست.

با پذیرش تحصیلی مقطع مستر دانشگاه‌های سوئیس می‌تونید ۲۰ ساعت در هفته کار کنید. حقوق شما برای کار، مبلغ ۴۰۰ الی ۶۰۰ فرانک در هفته هست. این درآمد می‌تواند بخش زیادی از هزینه‌های شما را جبران کنه.

https://applybama.com/study-in-switzerland-applybama/

تحصیل در مقطع PHD

تحصیل مقطع PHD توی دانشگاه‌های سوئیس، ۲ ساله. تحصیل توی این مقطع می‌تونه از طریق بورسیه یا بدون بورسیه با پرداخت شهریه به دانشگاه، باشه. دانشگاه‌های سوئيس برای متقاضیان تحصیل توی این مقطع، با بورسیه، مبلغ ۲هزار دلار حقوق مشخص کردن. داشتن نمره آیلتس ۶.۵ یا ۷ یا تافل ۹۵ در این مقطع ضروریه. دانشگاه‌های سوئيس هم باید مدارک تحصیلی پیشین شما را تایید کنن. اگه CV شما سطح علمی بالایی داشته باشه، این شانس را دارین که فاند کامل سوئيس را دریافت کنین. در این صورت همه هزینه‌های شما پرداخت میشه و حتی در صورت نیاز، می‌تونید اقامت دائم کشور سوئيس را به دست بیارید.

ما سعی کردیم هر چی که در مورد تحصیل در سوئیس نیاز هست، اینجا براتون بگیم. امیدوارم از مطالب استفاده کنید و به هدفتون برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *