تحصیل در ترکیه با اپلای باما

تحصیل در ترکیه جزو اولویت‌های بسیاری از شماست که قصد تحصیل در خارج از کشور رو دارین. دانشگاه‌های ترکیه از دانشگاه‌های معتبر توی خاورمیانه هستن. مدارک دانشگاه‌های ترکیه تو سراسر دنیا معتبره. شرایط اقتصادی خوب ترکیه، سبب شده دانشجوهای زیادی این کشور را برای تحصیل انتخاب کنن. بعضی از رشته‌ها در دانشگاه‌های ترکیه به زبان ترکی و برخی هم به زبان انگلیسی ارائه می‌شن. اگه شما هم قصد اپلای ترکیه را دارین با ما باشین.

تحصیل در مقطع کارشناسی ترکیه

بسیاری از متقاضیان ایرانی، تحصیل توی مقطع کارشناسی ترکیه را دنبال می‌کنن. پذیرش توی ترکیه مستلزم داشتن مدرک دیپلم، معدل بالای تحصیلی، دریافت نمره قبولی در آزمون ورودی دانشگاه با عنوان آزمون YOS هست. اگر رتبه کنکور شما در ایران رتبه خوبی بوده، برای شما یه امتیاز محسوب می‌شه.

اکثر دانشگاه‌های ترکیه شرکت توی آزمون YOS را شرط اول ورود به دانشگاه می‌دونن. دانشگاه بعد از اینکه درخواست شما رو برای تحصیل در مقطع کارشناسی بررسی کرد و نمره آزمون YOS دانشگاه را مشخص کرد، شما را برای تحصیل انتخاب می‌کنه. بعد از اون برای مصاحبه حضوری و یا تصویری باید اقدام کنین. اگر صلاحیت شما تایید شد، پذیرش تحصیلی به شما تعلق می‌گیره. لازمه بدونید برخی دانشگاه‌ها، علاوه بر آزمون YOS، مدرک TÖMER، آیلتس، تافل و GRE را هم می‌خوان.

تحصیل در ترکیه جهت مقطع مستر و دکتری

پروسه پذیرش تحصیلی توی دانشگاه‌های ترکیه در مقاطع مستر و دکتری کمی سخت‌تره. پذیرش توی این مقاطع را خود دانشگاه عهده‌داره. متقاضیان تحصیل توی این کشور، رزومه خودشون را برای پذیرش ارسال می‌کنن. باید بدونین که دانشگاه توی پذیرش دانشجویان دکتری خارجی، اختیار تام داره.

مدرک زبان TÖMER به همراه مدرک زبان آیلتس و یا تافل جزو مهم‌ترین مدارک مورد نیاز برای ورود به این دوره هست. اگه نمره بهتری توی این آزمون‌ها کسب کنین، شانس موفقیت بیشتری دارین. داشتن مدارک لیسانس و مستر با معدل بالا و رزومه قوی، شانس شما را برای پذیرش دکترا در ترکیه بالا می‌بره.

https://applybama.com/studying-in-turkey-with-applybama/

سخن آخر

فرهنگ ایران و ترکیه بسیار به هم نزدیکه. برا همین ترکیه کشور مناسبی برای تحصیل برای ایرانیا هست. اپلای تحصیلی ترکیه توی تمامی مقاطع امکان‌پذیره. اگه فاکتورهای لازم جهت ورود به دانشگاه‌های ترکیه را داشته باشین، می‌تونین به راحتی پذیرش تحصیلی بگیرین. ما اینجا سعی کردیم شما را با شرایط تحصیل ترکیه آشنا بکنیم. امیدوارم موفق بشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *