تاکتیک کیروش در جام ملت ها

تاکتيک مورد نظر کيروش براي حضور در جام ملتها چه خواهد بود؟

براي بررسي اين مساله مهم ابتدا کمي به گذشته برمي گرديم .روزهايي  که تيم ملي ايران  بين تيمهاي بزرگ جهان در جام  جهاني نمايش خوبي داشت و جلوي سه  تيم خوب از سه قاره جهان نمره قبولي گرفت.ايران در آن بازيها با تاکتيک دفاعي به ميدان رفت و با توجه به حريفان قدرش تاکتيک دفاع ضد حمله را برگزيد وخصوصا  جلوي آرژانتين طوري بازي کرد که اگر کمي خوش شانس بود و  يا داور آن پنالتي را نميگرفت ميتوانست  حتي برنده بازيباشد .تاکتيک دفاعي منظم تيم کيروش جواب داد .بازيکنان  تيم  ملي در بازي اخيرشان مقابل کره نيز نشان دادند حرفهاي مربي را بخوبي ميشنوند و اگرکسي باشد که تاکتيک مناسبي را اتخاذ کند  آنها آماده  اند که آن را پياده کنند.

اکنون ميدان ديگري پيش روي مردان تيم ملي   است که در ابتدا سه تيم عربي جلوي ايران صف آرايي مي کنند .اين سه تيم بسيار  خطرناکندو نبايد دست  کم گرفته شوند. کيروش مطمعنا از تاکتيک دفاعي که به بازيکنانش آموزش داده بهره خواهد برد ولي آيا دفاعي  بازي کردن در مقابل اين سه تيم به سبک بازي با آرژانتين منطقي است؟ مسلما نه. کيروش در فرصتي که در اختيار داردبايد نقشه هاي جديدش را  به بازيکنان تيمش القا کند شايد وي از تاکتيک  مالکيت توپ در اين بازيها بيشتر استفاده کند ويا انتقال سريع توپ به يکسوم دفاعي حريف را مد نظر قرار دهدبه هر حال از تيم ملي در بازيهاي آسيايي انتظار مي رور که بازي خود را به حريف ديکته کنند هر چند حريفان  را نيز نبايد دست و پا بسته بدانيم .به نظر مي رسد چالش اول بازيکنان براي زدن گل اول باشد .اگر ايران موفق شود گل اول را بزند ميتوان اميد وار بود با تاکتيک دفاع و ضد حمله اش تيم حريف را مقهور قدرت خود کندو حتي گلهاي بيشتري را وارد  دروازه حريفان کند.

در اين ميان کيروش و  تيمش از نداشتن بازيهاي تدارکاتي خوب رنج خواهند برد  ولي کيروش آنقدر باهوش است که از  اين ضعف بعنوان يک برگ برنده  در مخفي نگه داشتن نقشه هاي تيمش استفاده کند. البته که به نظر بسياري از تماشاگران فوتبال تيم ملي زيبا بازي نميکند ولي همه اين را پذيرفته اند که تيمملي هدف دار وبا برنامه بازي  ميکند که اين جاي اميدواري دارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *