تاثیر کتاب داستان اختصاصی بر اعتماد به نفس کودکان

یکی از روش های افزایش اعتماد به نفس در کودکان استفاده از کتاب می باشد بخصوص کتابی که قهرمان آن خوده کودک باشد. در حال حاضر برخی از سرویس ها از جمله شادینال این امکان را به کودک شما می دهد که قهرمان داستان خود باشد و خودش را بین شخصیت ها و موقعیت های متفاوت ببیند. با استفاده از این روش کودک درک بهتری از خصلت های خوب و تاثیر آن در زندگی پیدا می کند و کمک میکند تا خصلت های خوب در کودک ما نهادینه شود.

ابتدا ممکن است کودکتان تمایلی به خواندن کتاب نشان ندهد. بنابراین یکی از نکاتی که باید برای جذب کودک به کتاب به آن توجه کرد این است که ابتدا کتاب هایی برای کودک خوانده شود که با همه کلمات آن قبلاً آشنایی داشته باشد تا درک مطلب برایش دشوار نباشد. در مراحل بعد می توان از کتاب های دشوارتر استفاده کرد تا کودک برای خواندن آن داوطلب شود.

همچنین شادینال کمک می کند کودک شما با کتاب اختصاصی خودش ضعف های خودش را بشناسد. به این صورت که می تواند کتابی که قهرمانش خود اوست را با صدای خودش بخواند و ضبط کند. حال با شنیدن صدای خودش ضعف هایش را شناخته و برطرف می کند که باعث بالا رفتن اعتمادبه‌نفس برای صحبت در جمع می شود.

هرچه کودک شما بیشتر کتاب بخواند در معرض لغات بیشتری قرارگرفته و دامنه لغاتش افزایش یافته و کمک می کند تا بتواند کلمات را بهتر ادا کرده و شمرده تر صحبت کند. این موضوع علاوه بر اینکه در اعتمادبه‌نفسش بسیار تأثیرگذار است آینده ای درخشان تر برای او رقم خواهد زد. چون افرادی که خوب مطالعه می کنند می توانند بهتر صحبت کنند و در مسائلی که دوست دارند ترقی کنند، بیشتر پیشرفت خواهند کرد.

شادینال با پیشنهاد یک کتاب اختصاصی این امکان را می دهد که کودکتان در یک داستان هیجان انگیز با اسم و علایق خودش که قهرمان کتاب هم خود اوست قرار گیرد. این امر سبب افزایش اعتمادبه‌نفس و تأثیر مثبت در آینده او خواهد شد. شما با هدیه این کتاب به کودکتان علاوه بر یک هدیه خاص و ماندگار، گامی در جهت پیشرفت و تعالی شخصیت کودکتان برداشته‌اید.

آدرس سایت شادینال

https://shadinal.com/

کتاب داستان اختصاصی شادینال
کتاب داستان اختصاصی شادینالدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *