بورسیه تحصیلی ایتالیا مناسب برای همه ایرانی‌ها

اخذ بورسیه تحصیلی ایتالیا، اولویت بسیاری از شما‌ هست. بورسیه تحصیلی این کشور بیشتر در مقاطع تکمیلی به متقاضیان ارائه می‌شه. از طریق بورسیه تحصیلی ایتالیا، علاوه بر تحصیل در دانشگاه‌های خوب این کشور، می‌تونین در هزینه تحصیلی هم صرفه جویی کنید. برای پذیرش با بورسیه تحصیلی این کشور، باید شرایط سنی مناسبی داشته باشید. طبق قانون دانشگاه‌های ایتالیا سن شما برای بورسیه نباید زیر ۱۸ سال و با بالای ۳۱ سال باشه.

فاند تحصیلی ایتالیا در مقطع مستر

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع کارشناسی ارشد، متقاضی زیاد داره. توی این مقطع، امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای همه رشته‌ها دارید. در این مقطع سه نوع بورسیه به دانشجو ارائه می‌شه. بر این اساس یک بورسیه ۱۲۰۰۰یوریی هست که برای شما بسیار عالیه. بورسیه دیگر بورسیه ۵۵۰۰ یورویی هست که علاوه بر شهریه محسوب میشه. نوع سوم بورسیه هم فقط شهریه دانشجو را شامل میشه.

ارزش بورسیه‌ دانشگاه‌های ایتالیا ۱۱تا 14 هزار یورو در سال هست. برای دریافت این بورسیه باید رزومه آموزشی و پژوهشی خوبی داشته باشید.این بورسیه فاند کامل هست و به مدت دو سال به شما تعلق می‌گیره.

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع PHD

بورسیه تحصیلی ایتالیا در مقطع PHDبیشترین متقاضی را داره. ارزش این بورسیه در حدود ۱۳هزار یورو هست. اگر شرایط اخذ این بورسیه را داشته باشید در کنارش می‌تونید از بورسیه DSU هم استفاده کنید.

اگر قصد دارین اپلای تحصیلی مقطع دکترا در ایتالیا را با بورسیه دنبال کنین، باید با یک استاد راهنما ارتباط علمی برقرار کنین. چون اخذ بورسیه این کشور در مقطع PHD با تایید استاد راهنما قابل پیگیری هست. شما باید رزومه خودتون را برای اساتید ارسال کنید تا صلاحیت پذیرش شما ثابت بشه.

https://applybama.com/scholarship-in-italy-suitable-iranians/

بورسیه تحصیلی DSUایتالیا چیست؟

بورسیه تحصیلی ایتالیا به سه شکل ملی، منطقه‌ای و دانشگاهی به متقاضیان ارائه می‌شه. بورسیه DSU در سطح استانی هست. این نوع بورسیه، فاند کامل هست و همه هزینه‌های تحصیلی شما را پوشش می‌ده. بورسیه DSU به سابقه آموزشی و پژوهشی شما توجهی نداره و بر اساس شرایط و مدارکی که نشان بده عدم توانایی مالی برای تحصیل دارید، پرداخت میشه.

ارزش این بورسیه برای مقطع کارشناسی و مستر در حدود ۵ هزار یورو و در مقطع دکترا ۸ هزار یورو هست که شهریه دانشگاه نیز جداگانه پرداخت می‌شه. با اخذ بورس در ایتالیا، از پرداخت شهریه معاف خواهید شد.

ما اینجا تلاش کردیم بورسیه‌هایی که مناسب ایرانی‌هاست را به شما معرفی کنیم. امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه و ازش استفاده لازم را بکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *